Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Power March CG-430 - Nie odpala, otwarta klapka wlotu powietrza

25 Kwi 2013 23:01 3330 8
 • Poziom 14  
  Witam mam taki problem , poprzedniego sezonu kosa działała, aż miło. Jedyna wada to aby odpalić musiałem wstrzyknąć niewielką ilość paliwa do cylindra lub bardzo ale to bardzo długo pod pompować. Mi to nie przeszkadzało ale może coś jest nie tak ?

  Wyczyściłem wszystko, przedmuchałem, gaźnik itp, mimo że nie był brudny. Dodam, że z przy gaźniku jest taka zaślepka od powietrza albo może być zamknięta albo otwarta. U mnie gdy jest zamknięta kosa nie działa. Od początku użytkowania była zawsze otwarta i nie było problemów z działaniem.

  Cylinder jak nowy, pierścienie też.

  Co może być przyczyną złego odpalania ? (przy wlaniu paliwa do cylindra normalnie odpala)
  Jak ma być ustawiona ta klapka otwarta czy zamknięta ?

  Przy gaźniku jest tylko jedna śrubka do ustawiania.


  Znalazłem zdjęcie na internecie wygląd identyczny , nie mam jak zrobić zdjęcia kosa jest w szopie, rozbierałem cały gaźnik jest jedna śrubka ze sprężyną, a druga do ustawienia miejsca otwarcia przepustnicy (linki).

  Nie wymagam za wiele od chińczyka do koszenia koło krzewów jest ok.

  Śrubki zaznaczone na zdjęciu.

  Power March CG-430 - Nie odpala, otwarta klapka wlotu powietrza Power March CG-430 - Nie odpala, otwarta klapka wlotu powietrza
 • Poziom 22  
  Zaczniemy od początku z takim gaźnikiem się nie spotkałem, a miałem ich w ręku sporo, postaram się doświadczalnie pomóc.
  Ustaw początkowe położenie przepustnicy przez wkręcenie śrubki 1,5 obrotu odkąd zacznie stawiać opór o przekładnie przepustnicy.
  odpal kosę tak jak to robiłeś wcześniej przez wlanie paliwa do cylindra gdy się zagrzeje ustaw śrubę od mieszanki w ten sposób aby wchodziła na obroty bez objawów zalewania, jeśli wolne obroty będą zbyt niskie a może się tak zdążyć podkręć śrubę od przepustnicy.
  Mam nadzieję że pomoże
 • Poziom 14  
  Dzięki jutro będę próbować, rozebrać i złożyć to nic jeszcze trzeba ustawić.
  Myślę, że moderator nie usunie tematu.

  Klapka powietrza ma być otwarta czy zamknięta ? Na zamkniętej nigdy nie chciała chodzić.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Paliwo się przelewa. Jak ustawić tą iglice ?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Właśnie wolne obroty trochę szwankują musiałem podciągnąć śrubkę przy lince aby nie gasła. Wydaje się że jest ok ale to jeszcze nie to, działać działa jedynie wolne obroty i ten problem z odpaleniem.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Niskie i wysokie obroty już mniej więcej ustawiłem. Chodzi dobrze , dobrze wkręca się na obroty. Jedynie problem z tym odpalaniem...