Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony TA-F6B - Zwarcie przy ustawieniach spadku napięcia na rezystorach

26 Kwi 2013 10:11 1689 9
  • Poziom 11  
    Witam,
    Podczas ustawiana spadku napięcia według serwisówki przypadkowo zwarłem potencjometr RT-301 4,7k, po zwarciu nie załącza się przekaźnik główny.
    Wzmacniacz jest po wymianie końcówki lewego kanału na 2SB655 (PNP) oraz 2SD675 (NPN), wzmacniacz pograł do czasu zwarcia. Gdzie mam szukać teraz następstwa zwarcia na potencjometrze RT-301, raczej na końcówce nie ma zwarcia, czy przyczyną może być CX171, chociaż wszystkie napięcia się zgadzają?
    Protect sprawdzony, jest ok.

Kolejnym problemem jest potencjometr główny, gdyż jest uszkodzony mechanicznie przez uderzenie, czy mogę zastosować w jednym rzędzie potencjometry 2x100k oraz 2x10k liniowe B, chodzi mi o połączenie ich żeby były połączone trzpieniami w celu regulacji wszystkich jednocześnie?

W załączeniu manual.
  • Poziom 37  
    Kolego mamy ci pomóc w diagnozie i płacić za schemat coś tu chyba nie tak.
  • Poziom 11  
    Przepraszam, przez przypadek automat wybrałem.
    Już zmieniłem, za każdą radę będę wdzięczny.
  • Poziom 37  
    Jak ci się nie włącza przekaźnik od głośników to znaczy ze masz pewnie napięcie stałe na wyjściu a wtedy trzeba sprawdzić wszystkie elementy w końcówce mocy danego kanału.
  • Poziom 11  
    Podłoże drugi zestaw końcówki i zobaczę czy pójdzie, wyszstkie rezystory sprawdzone w lewym kanale. Czy przekaźnik wystartuje bez końcówki lewego kanału?

Dodano po 2 [minuty]:

A czy podłożyć nowy potencjometr 4,7k?
  • Poziom 31  
    Najpierw sprawdź co się dzieje na wyjściu końcówki przed przekaźnikiem. Pomiar DC.
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie mam taki drugi wzmacniacz, tylko że inny problem, mianowicie załącza końcówki, ale brak jest zasilania na panelu przednim, nie ma sterowania przełącznikami.
    Jeszcze się za niego nie brałem, jak ktoś wie gdzie szukać przyczyny to proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    Pomierzyłem napięcie i na tej stronie której zrobiłem zwarcie na wszystkich nóżkach 2sb655 jest po około 47,5V, a na wszystkich 2sd675 jest po około -47,1, więc pewnie wynika z tego że do wymiany tranzystory?
  • Poziom 11  
    Spokojnie, już naprawiony, a jesli chodzi o końcówki to mam je za grosze więc z całą pewnością nie przekroczę budżetu.

W odpowiedzi na prywatne maile:
    Wzmacniacze nie są do sprzedania, gdyż kompletuję sprzęt vintage, a te kupiłem po okazyjnych cenach, może kiedyś będę zmuszony je sprzedać, ale jak na razie nie śpieszy mi się.
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.