Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linksys WRT54GH V1 - Migająca dioda od zasilania

daro19862 26 Apr 2013 16:24 2349 10
 • #1
  daro19862
  Level 25  
  Witam
  Dzisiaj podczas korzystania z internetu nagle przestał działać net patrze na router a tam miga dioda od power przez kilka sekund po czym zapala się reszta diód (tak jak w przypadku gdy wszystko działa) i po chwili znowu zapala się power i miga po kilka sekundach znowu zapalają się wszystkie diody i tak w kółko.Z boku routera jest przycisk od resetu ale gdy go wcisnę i przytrzymam to nic się nie dzieje,kiedyś jak router był sprawny to po wciśnięciu resetu i przytrzymaniu go przez kilka sekund zapalały się wszystkie diody co wskazywało na zresetowanie routeru.Czy da się coś jeszcze zrobić z tym routerem czy jest on uszkodzony?
 • #2
  Heinzek
  Network and Internet specialist
  Może to być spowodowane uszkodzeniem zasilacza. Spróbuj inny zasilacz o takich samych parametrach.
 • #3
  daro19862
  Level 25  
  W routerze jest zasilacz 12V 0,5A , po podłączeniu zasilacza od modemu 12V 1A jest to samo.Po odłączeniu routera od prądu i odczekaniu 5-10min udało mi się zresetować modem ale dalej jest to samo.Nie mogę wejść w konfiguracje routera 192.168.1.1.
 • #4
  warsztat-ele
  Level 17  
  Wygląda na uszkodzenie wewnątrz routera. Być może w grę wchodzi tylko, albo aż, wymiana kilku kondensatorów. Skoro sprzęt jest ewidentnie uszkodzony, pozostaje próba samodzielnej naprawy bądź też zakup nowego sprzętu. Być może samo zajrzenie do środka wiele wyjaśni, lecz ostateczna decyzja należy do Ciebie. Z drugiej strony nowe routery WIFI kosztować potrafią już od 50zł...
 • #5
  daro19862
  Level 25  
  Po rozkręceniu nie widać aby kondensatory były napuchnięte,lecz za to chip się mocno grzeje nie ma na nim radiatora jak dotykam palcem to aż parzy.
 • #6
  warsztat-ele
  Level 17  
  Trudno postawić jednoznaczną ekspertyzę. W niektórych routerach procesory potrafią się naprawdę nagrzewać. Jak masz możliwość, to zmierz napięcia poszczególnych gałęzi zasilających. Odnajdź kondensatory filtrujące w przetwornicach bądź na wyjściach scalonych stabilizatorów napięcia i tam dokonaj pomiarów.
 • #7
  CHACA
  Level 43  
  To że nie jest napuchnięty nie oznacza iż ma elektrolit w środku. Na pierwszy ogień wymień te w gałęzi zasilania. Inna opcja zaistniałej usterki to "wysypany" firmware.
 • #8
  warsztat-ele
  Level 17  
  CHACA wrote:
  To że nie jest napuchnięty nie oznacza iż ma elektrolit w środku. Na pierwszy ogień wymień te w gałęzi zasilania. Inna opcja zaistniałej usterki to "wysypany" firmware.

  Z firmware'em to całkiem realna diagnoza. Czy ten model posiada port RS232? Można by tym sposobem podpatrzeć w terminalu co i jak z uruchamianiem.

  Z kupnem i wymianą kondensatorów elektrolitycznych wstrzymałbym się jeszcze. Na początek proponuję pomierzyć napięcia, w dalszej kolejności sprawdzić możliwość zwarcia w którymś z półprzewodników.
 • #9
  daro19862
  Level 25  
  Ten model nie posiada portu RS232.Czy jak jest "wysypany" firmware to po wgraniu na nowo takiej samej wersji naprawi się czy nie koniecznie?A czy kondensatory SMD też mogą się popsuć?Po 4 godzinach podłączyłem go i zaczął działać.Więc jak działa to chyba nie ma sensu mierzyć napięć bo pewnie są one prawidłowe.
 • #10
  CHACA
  Level 43  
  Testuj, jak po paru godzinach zacznie fiksować to będziesz wiedział co dalej robić.
 • #11
  daro19862
  Level 25  
  30 min podziałał i dalej to samo,nawet zmiana kondensatorów nie pomogła.Dam se z tym spokój kupię nowy router.Dzięki wszystkim za pomoc.