Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I - Mechanizm opuszczania szyby

Megane I 26 Kwi 2013 20:39 7578 5
  • #1 26 Kwi 2013 20:39
    Megane I
    Poziom 11  

Witam wszystkich.

Dzisiaj uszkodził mi się mechanizm opuszczania szyby z lewej strony. Szyba zjechała na dół i tak już została. Zostałem zmuszony do zdjęcia obudowy i dostania się do mechanizmu. Co ciekawe mechanizm działa normalnie, ale coś stało się z linkami. Szyba w ogóle nie reaguje na pracę silniczka. Nie wiem jak te linki mają być zamontowane, czy spadły z jakiś prowadnic, gdzie one są w ogóle?

Szukałem całe popołudnie informacji w internecie na ten temat, ale nie znalazłem niczego konkretnego. Chodzi mi o to, żeby ktoś dokładnie mi przedstawił schemat zamocowania tych linek, od silniczka po szybę wraz z prowadnicami i ślizgaczami do podnośników.

Czy muszę kupić cały komplet tak jak na zdjęciu?

Renault Megane I - Mechanizm opuszczania szyby

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

1 5
  • #2 26 Kwi 2013 21:03
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Z jakiego miasta jesteś?

2
  • #3 26 Kwi 2013 21:21
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oddaj do regeneracji, naprawiają takie mechanizmy, sam tego nie ogarniesz.

1
  • #4 26 Kwi 2013 21:27
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

E tam regeneracja. Na szrocie oryginał. Broń Boże zamiennik.

0
  • #5 26 Kwi 2013 21:41
    Megane I
    Poziom 11  

Jestem z Tychów.

Silniczek działa, więc po co inny, mi chodzi głównie o te linki z prowadnicami i ślizgaczami. Poluzowało się to jakoś i nie wiem jak to naprawić.

0
  • #6 13 Maj 2013 11:23
    mogwai87
    Poziom 1  

witam, mam podobny problem w megane. Z tym że silniczek nie obraca linką. Zastanawiam się czy wymiana całego mechanizmu rozwiąże problem bo mocowanie linek jest do uchwytu na szybie a to mam urwane i nie wiem za bardzo jak wymienić ten uchwyt.

0