Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawanie żeliwa - Elbląg i okolice, spawanie kolektora.

26 Kwi 2013 21:09 3138 10
  • Poziom 31  
    Szukam osoby, która w miarę tanio i dobrze pospawa kolektor żeliwny. Pęknięcie ma około 1 cm. Elbląg, Gdańsk, Braniewo. Niestety spece od wydechów nie chcą tego zrobić.

Proszę nie pisać, że się nie da itp, w drugim aucie już czwarty rok jak spaw trzyma. Niestety majster nie żyje od dwóch lat.
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista AGD
    Pytał tu: mgr inż. Jarosław Myśliwiec Gdańsk, Słowackiego 154A?
  • Poziom 31  
    W poniedziałek zapytam. Numer sobie znajdę, z resztą będę w Gdańsku w następnym tygodniu.
    Z góry dzięki.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 38  
    Możesz sobie sam pospawać elektrodą żeliwną, ale trzeba znać tajemnicę wszechświata, że należy to rozgrzać i spawać rozgrzane najlepiej umieszczone w .. popiele, po spawaniu pozostawić tam do wystygnięcia. :idea:
  • Poziom 31  
    Gdybym umiał spawać. Ja tylko stałem obok spawarki. Żeliwo ciężko się spawa, dlatego szukam speca. Niestety nowe kolektory drogie, kupiłem drugi używany i też pęknięty. Swój pospawam i do końca żywota wystarczy. Może jak Tusk zakończy swoje działania i coś się zmieni w tej Polsce, że będziemy więcej zarabiać to kupię nowy. Tam ś.p. Pan Marian pospawał to za 30 zł i flaszkę. Nie wiem jak to robił, bo zamykał się w garażu. To była jego tajemnica. Kolejki też nie były małe. Niestety nawet dzieciom ani wnukom nie przekazał tajemnicy. Podobno urodził się już z elektrodą w ręku.
  • Specjalista AGD
    kwantor napisał:
    Możesz sobie sam pospawać elektrodą żeliwną, ale trzeba znać tajemnicę wszechświata, że należy to rozgrzać i spawać rozgrzane najlepiej umieszczone w .. popiele, po spawaniu pozostawić tam do wystygnięcia. :idea:

Coś w tym jest. Kilka lat wstecz sam widziałem jak spawacz-pijaczyna ledwo trzymał elektrodę, ale pospawał porządnie spory korpus żeliwny z grubych kawałków. Wiem, że go najpierw palnikiem grzał, potem zakaz wstępu.
  • Poziom 31  
    U mnie w pracy spawają żeliwo ale z jakimś dodatkiem srebra. Produkujemy turbiny więc spawy są nadzwyczaj idealne. Niestety tam kolektora dać nie mogę...
  • Poziom 19  
    552325314 poproś o Sławka. Oni robią w nierdzewce ale mają sprzęt tylko nie wiem czy chęci. Zadzwoń zapytaj, najwyżej dalej będziesz szukał.
    A tak było pięknie jak był Zamech. Wszystko było można. :|
  • Poziom 38  
    Sołtys_Elbląga napisał:
    Niestety nawet dzieciom ani wnukom nie przekazał tajemnicy. Podobno urodził się już z elektrodą w ręku.
    I zabral tajemnicę do grobu. :D Niestety ja tą enigmę rozwikłałem- tajemnica leży w bardzo powolnym studzeniu po spawaniu i tak jak pisałem: nagrzać.
    Do tego celu stosują również piece elektryczne.
  • Poziom 31  
    Nie wiedział kiedy umrze. Mniejsza o to. Dziękuje za adresy. Pierw zbadam sąsiada a potem ewentualnie pojadę do tego z Gdańska zanim szczelina zacznie się powiększać.
  • Poziom 36  
    kwantor napisał:
    Niestety ja tą enigmę rozwikłałem- tajemnica leży w bardzo powolnym studzeniu po spawaniu i tak jak pisałem: nagrzać.

Kolejnym kawałkiem układanki jest skład elektrody ( metalu ) i otuliny . Co do czasu studzenia z temperatury obróbki masz rację , przemiana krystaliczna następuje nie tylko pod wpływem chemii