Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mpeg 4 nie odczytuje Mpeg 2 - jest to możliwe?

26 Kwi 2013 21:37 1554 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Posiadam telewizor Thomson 32hu3253 z systemem odbioru Mpeg 4, czy jest możliwe że telewizor nie będzie odbierał wszystkich kanałów cyfrowych z osiedlowej kablówki? jak stwierdził monter - był to jego domysł... część kanałów jest nadawana w systemie Mpeg 2 a część w Mpeg4 i ja mogę odbierać tylko te nadawane w Mpeg4, jest to możliwe? wydawało mi się że Mpeg4 odczyta wszystko "poniżej"...

Proszę o odpowiedź.
  • Poziom 27  
    supercrash napisał:
    Witam,

Posiadam telewizor Thomson 32hu3253 z systemem odbioru Mpeg 4, czy jest możliwe że telewizor nie będzie odbierał wszystkich kanałów cyfrowych z osiedlowej kablówki? jak stwierdził monter - był to jego domysł... część kanałów jest nadawana w systemie Mpeg 2 a część w Mpeg4 i ja mogę odbierać tylko te nadawane w Mpeg4, jest to możliwe? wydawało mi się że Mpeg4 odczyta wszystko "poniżej"...

Proszę o odpowiedź.

Z tego co się orientuję myk może być taki że kablówka nadawała kiedyś w analogu a teraz przechodzi lub przeszła na cyfrówkę . Na analogu odbierałeś wszystko z gniazdka w wszystkich pomieszczeniach , a na cyfrówce powinieneś dostać dekoder , bez wykupienia multiroomu kablówkę cyfrową będziesz miał w salonie a w pozostałych pokojach nie , ewentualnie jak podają w gniazdkach jeszcze sygnał analogowy to będziesz miał analog ale programy czy raczej pakiety programów się nie pokrywają czyli nie są takie same , taka sytuacja występuje w kablówce vectry , w analogu np: mam polsat sport extra a w pakiecie cyfrowym już go niema , to tylko jeden przykład ale różnic jest więcej :cry: :cry: :cry:
  • Poziom 2  
    Wygląda to tak że zdecydowana większość kanałów jest jeszcze nadawana analogowo - wszystkie odbieram bezproblemowo, większa część z nich jest nadawana również cyfrowo - odbieram około 50%. Ta firma nie dostarcza dekodera... Pytanie: Czy mój telewizor posiadając Mpeg 4 może mieć problem żeby odbierać kanały nadawane w Mpeg 2?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    supercrash napisał:
    Czy mój telewizor posiadając Mpeg 4 może mieć problem żeby odbierać kanały nadawane w Mpeg 2?
    W dobie cyfry wszystko jest możliwe, choć nie przypominam sobie, bym się z takim przypadkiem zetknął, żeby sprzęt z dekoderem mpeg-4 nie dekodował mpeg-2.

To raczej wygląda na kwestię parametrów z jakimi nadaje kablówka te kanały cyfrowe - częstotliwość, SR, etc. lub jakimś uszkodzeniem odbiornika. Czasami jest tak, że w TV są zaimplementowane automaty na dane kraje - i jak kablówka nadaje jakoś niestandardowo - wtedy odbiornik nie odbiera.

Zresztą, nawet gdyby dekoder nie dekodował mpeg-2 to powinieneś mieć odsłuch Audio oraz serwisy EPG i TXT.

Więc zacznij od tego, na jakich parametrach kablówka nadaje kanały, których nie odbierasz (o ile są FTA a nie kodowane i o ile masz je w swoim pakiecie), potem trzeba to porównać z nastawami w odbiorniku i w razie czego dzwonić do serwisu producenta TV,
  • Poziom 41  
    Niektóre kablówki osiedlowe wymagają wyboru ANTENA a nie tv KABLOWA.