Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel: Dotykowe laptopy w cenie 200 $ za kilka miesięcy

exti 26 Kwi 2013 21:51 7107 24
  • Intel: Dotykowe laptopy w cenie 200 $ za kilka miesięcyW zeszłym tygodniu dyrektor generalny Intela, Paul Otellini powiedział, że w najbliższych miesiącach możemy się spodziewać dotykowych komputerów przenośnych z intelowskimi procesorami w cenie 200 dolarów. Nie zdradził jednak, pod jakim systemem będą pracować te urządzenia. W środę zrobił to jednak Dadi Perlmutter, wiceprezes firmy.

Według niego, kosztujące 200 $ laptopy będą w głównej mierze wykorzystywać procesory Atom i pracować pod kontrolą systemu Android. "Mamy dobrą technologię pozwalającą na ustalenie bardzo korzystnych cen, powiedział Perlmutter. Natomiast to, ile będą kosztować laptopy z Windowsem 8 "zależy od ceny, jaką Microsoft ustali za Windows 8. Mogą one kosztować nieco drożej."

Perlmutter nie sprecyzował, jak będą wyglądać owe laptopy, lecz prawdopodobnie okażą się one konwertowalnymi tabletami — z odczepianą klawiaturą. Najtańsze z nich będą wykorzystywać procesory Atom, natomiast układy z linii Core znajdą się w droższych urządzeniach, kosztujących 400–500 dolarów. Możliwe jest również, że w tym przedziale cenowym znajdą się najwydajniejsze urządzenia z Atomami.

Źródło:
    http://news.cnet.com/8301-1001_3-57581500-92/...oks-yep-intel-says-and-theyll-only-cost-$200/

• CControls
  • #2 27 Kwi 2013 12:43
    Robert2307
    Poziom 13  

A czym się różni dotykowy laptop od tabletu?

• #3 28 Kwi 2013 00:43
    biomedyczny
    Poziom 26  

NIE MYLCIE NAZW DO DIASKA.

Tablet convertible ma obracany ekran. X230T czy think pad twist.

Link

Tablet modułowy ma odczepianą klawiaturę. NP helix

Link

I różni się znacznie.
    Prawdziwy tablet ma digitizer rezystancyjny lub pojemnościowy bateryjny. Oraz minimum 512 poziomów dotyku.

A androidowe zabawki / zabawki apple mają pojemność. I 0/1

W tablecie możesz ekran położyć na klawiaturze by mieć książkę.
    Wyjątkiem jest tutaj lenovo Yoga oraz Inspiron Duo mówi się tutaj o hybrydach. W jednym wypadku ekran się przekręca względem siebie w drugim kładziemy z drugiej strony. Jest jeszcze 2 takie przypadki. Jeden asusa z wyświetlaczami z 2 stron pokrywy. Oraz acera gdzie nie ma fizyczniej klawiatury a mamy zamiast tego wyświetlacz.

I tablety to akurat zawsze najbardziej enero oszczędne procesory i naj wydajniejsze. Np w x61 były już c2d potem x200 I7. Tablety convertible od 20 lat mają minimum 6h baterii nawet takie starocie jak x61 10h. x230T do 24h.

Prawdziwy tablet kosztuje 3tyś > I jest produkowany od lat 60 tych dla celów biznesowych.

Apple też ale to kwestia marketingu i chorej ceny w stosunku co dostajesz.

Nie jestem z lenovo ale chętnie bym był :D
    Jedyna marka która produkuje tablety od x lat. HP rozwaliłem 2. fujitsu w pl nie występuje. A dell już nawet nie produkuje mieli dobre xt 2 5 lat temu. Potem zrobili xt3 - niewypał i od tego czasu nic.

A tablet z opisu to dno. Już przecież coś takiego ma sony i nikt nie chce tego kupować. Bo co obejrzysz na atomie? 1080p nie daje rady.
    Android= brak worda, silvelighta i kiku innych ważnych rzeczy.

• CControls
  • #4 28 Kwi 2013 08:39
    agrafek
    Poziom 17  

@biomedyczny aleś wymyślił :-P Szczególnie z tym rozróżnieniem na "prawdziwe tablety".

Tablet jest tablet, bez względu na wyposażenie, rozróżniać sobie możesz na tablety biznesowe (digitizer, multitouch, procesor szyfrujący, czytnik kart chipowych, mikrofony stereo) i dla przeciętnego zjadacza chleba (digitizer, multitouch).

A tablet z opisu, przynajmniej zdjęcia to hybryda, twisty to też hybrydy po części tylko ze starszą technologią. Właśnie z powodu hybryd znikną z rynku netbooki. Takim sposobem ładnie rynek tabletów i netbooków się połączy. Pewnie w niedługim czasie do grupy dołączą nettopy bo coraz więcej zapowiedzi tabletów 15 i 20", takim sposobem na rynku uprzątnie się mały burdel jaki powstał ( one to rule them all ;-) ).

Fujitsu w naszym kraju istnieje ale głównie dla klientów korporacyjnych w przypadku tabletów. Polecam posłuchać wypowiedzi ludzi z Fujitsu którzy już przy premierze Q550 otwarcie mówili że dla serii Stylistic targetem są korporacje a nie zwykli użytkownicy.

Tablety PC są drogie ze względu na skomplikowaną budowę w przeciwieństwie do Androidów. To już widać po PCB, tablet PC średnio 20 cm2 powierzchni a Androidy ledwo 5 cm2 w obu przypadkach dość mocno zapełnione krzemem. PS: to tylko moje obserwacje z rozbierania różnych tabletów. Tutaj również, działanie tabletów PC średnio 3 do 7 godzin zależnie od baterii i Androidy 12 do 20 godzin w hybrydach (pracy a nie tego że wisi w stanie spoczynku). Nie miałem styczności z tabletami wyposażonymi w procesory Atom ale pewnie standardowo 10 godzin wytrzymają.

• #5 28 Kwi 2013 13:56
    biomedyczny
    Poziom 26  

Najpierw piszesz że wymyśliłem i tablet to tablet a potem ze jednak co innego.

Fujitsu tak skierowane na biznes ale jw w pl prawie nie istnieje. Nawet lenovo to z80% sprzęt ściągany z zagranicy.

Co do przyszłości jak najbardziej hybrydy, allin one i ogromne tablety 20> cali.

• #6 28 Kwi 2013 15:25
    logos2000
    Poziom 21  

biomedyczny napisał:

A tablet z opisu to dno. Już przecież coś takiego ma sony i nikt nie chce tego kupować. Bo co obejrzysz na atomie? 1080p nie daje rady.
    Android= brak worda, silvelighta i kiku innych ważnych rzeczy.

Procesor to jedno a odtwarzanie FULL HD to drugie, bo tą rolę wykonuje układ graficzny bądź dodatkowy sprzętowy dekoder.
    Dla przykładu w netbookach można zamontować dekoder Crystal HD w postaci karty mini PCI-E i cieszyć się materiałami 1080p.

Link

• #7 28 Kwi 2013 15:44
    biomedyczny
    Poziom 26  

Jak najbardziej się zgodzę. Ale nie w tej cenie 200$. Pomiajam fakt czy tam będzie złącze.

• #8 28 Kwi 2013 20:43
    agrafek
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:
    Najpierw piszesz że wymyśliłem i tablet to tablet a potem ze jednak co innego.

Nie rozumiesz i później takie rzeczy piszesz, wymyślasz bo rozróżniasz na jakieś tablety prawdziwe i nie wiem co mają być te drugie... Nie prawdziwe ? Co do reszty polecam kurs czytania ze zrozumieniem.

biomedyczny napisał:
    Android= brak worda

A Office Suite Pro 7 to pies ? Wspiera formaty MS Office i jest dostosowany do tabletów. No chyba że dla Ciebie musi pisać WORD.

Jak dla mnie to kolejne marudzenie na siłę żeby tylko do czegoś się przyczepić.

• #9 28 Kwi 2013 20:53
    biomedyczny
    Poziom 26  

Prawdziwe ponieważ były pierwsze. A niby apple je wymyślił.
    A tak naprawdę wymyślił zabawkę. I tak są dla mnie jak najbardziej nie prawdziwe.
    I bezużyteczne dla każdego inżyniera bo nie jest wstanie nic na nich narysować.

Dlatego należy je diametralnie rozróżnić. A różnicę widać choćby po cenie *2 (z wyjątkiem apple).

Office suite to jedyny jako taki zamiennik.
    Ale wolał byś w tym magisterki nie pisać prawda?

Ale za dużo odeszliśmy od tematu. Jw przedmiot tematu to generowanie sztucznego popytu jak na tablety z androidem. Które zwykle po roku nikt nie używa. Lub kupują ludzie coś za 200pln i starają się pozbyć bo wolno chodzi.

• #10 28 Kwi 2013 21:20
    agrafek
    Poziom 17  

Apple może sobie twierdzić że wymyślił księżyc jeżeli mają taki kaprys, nie zmienia to faktu że tablety istnieją znacznie dłużej. W przypadku androidów faktycznie pierwsze modele były raczej zabawkami. Ale od 2 lat tablety z przedziału 1200zł są użyteczne.

biomedyczny napisał:
    I bezużyteczne dla każdego inżyniera bo nie jest wstanie nic na nich narysować.

Nie wiem jakie rysowanie masz konkretnie na myśli. Przeglądanie złożeń 3D czy schematów, proste szkice nie wymagające dużej dokładności nie są dla nich problemem. A są zdecydowanie wygodniejsze i tutaj mówię w porównaniu np ze Stylistic z procesorem C2D. Dłuższa praca na baterii od Tabletów PC, mniej się grzeją, są mniejsze i bardziej poręczne.

Do Twojej krytyki to można przypisać jakieś tablety z przedziału cenowego 200/400zł chociaż i dla nich pewnie są grupy które znajdują zastosowanie.

biomedyczny napisał:
    Ale wolał byś w tym magisterki nie pisać prawda?

Piszę między innymi sprawozdania z tym że przy dłuższych tekstach zawsze doczepiam klawiaturę. Wszelkie teksty przekraczające 20 stron to trzeba by być jakimś hardcorem żeby klepać na ekranie mniejszym jak 15", jest to po prostu niewygodne.

Poza pracą wykorzystuje np. w kuchni do oglądania przepisów wideo jak i zbioru przepisów w Evernote. Chociaż do tego to wystarczył by tablet właśnie z przedziału 200/400zł

• #11 28 Kwi 2013 21:51
    biomedyczny
    Poziom 26  

agrafek
    stylistic miał 12h 10 lat temu. W dodatku z możliwością ogłaczenia i wymiany baterii. (wewnętrzne aku na 5 min)
    Patrz realnie. x230T 24h z zew baterią.
    Realnie tablety android wytrzymują 7h.

Dokładne rysowanie = wiele poziomów nacisku.

Tak dokładnie krytykuje sprzęt do 600pln = patrz temat 200$
    I nic poniżej nexus 7 nie warto.

Jedynym plusem androidowych tabletów była poręczność = patrz helix czy samsung.

• #12 28 Kwi 2013 22:22
    446657
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 28 Kwi 2013 22:28
    biomedyczny
    Poziom 26  

Wy chyba nie rozumiecie co ja pisze.
    Takie tablety istnieją ale są do niczego.
    Jw nawet filmy hd nie włączysz.
    Prosty przykłąd z asus transformers. Nowe kosztowały krocie. A ludzie po kilku tygodniach wystawiali na alledrogo.

JEDYNYM TABLETEM HYBRYDOWYM DO WSZYSTKIEGO JEST HELIX. I sam na niego czekam.
    Masz tam normalne i5 i i7.
    Cudów wydajności nie ma. Ale można robić wszystko.
    Opatentowali całość i raczej długo konkurencji nie będzie.

• #14 29 Kwi 2013 04:51
    agrafek
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:
    stylistic miał 12h 10 lat temu. W dodatku z możliwością ogłaczenia i wymiany baterii. (wewnętrzne aku na 5 min)

Jak korbkę dokręciłeś i sobie prądu narobiłeś, na najmocniejszej baterii która powiększała tablet o bagatela 4/6cm przy dobrych wiatrach uzyskiwałem 6 godzin i to jak była nowiutka bateria. I to dotyczy 5032D (z Mintem) i 5112 z U7700. Jedynie 5030 daje radę pod 9 godzin ale on ma procesor słabiutki i cokolwiek wymagającego na tym uruchomić to idzie się pociąć.

HP EliteBook 2730p z C2D po doczepieniu dodatkowej baterii która była wielkości całego tabletu (HP2700) i pogrubiała go o 1cm dopiero dawał radę z 12 godzinami.

Byle paść Androidowy za 300zł obecnie odtwarza bez problemu pliki 1080p. Ba, mój bidny stary Archos z ledwo 1GHz zmęczy jeszcze 720p płynnie i niektóre 1080p.

Więc nie wiem skąd Ty te rewelacje bierzesz. Aha jak ktoś chce digitizer w Androidzie to są np. Lenovo, HTC, Samsung. I to tak samo dokładne jak te montowane w serii Stylistic.

PS: Pokaż mi proszę inżyniera który na tablecie z 10 lub 12" ekranem rysuje cokolwiek dokładnego... Poza hobby.

biomedyczny napisał:
    Prosty przykłąd z asus transformers. Nowe kosztowały krocie. A ludzie po kilku tygodniach wystawiali na alledrogo.

Limuzyny nowe ludzie wystawiają zaraz po kupnie na allegro, to nie znaczy że są bezużyteczne. To znaczy że ludziom w d.... się poprzewracało i duża grupa kupuje tylko po to żeby się przed kumplami pochwalić po czym sprzedaje.

Kolejni to "handlarze", kupują w Anglii czy Hiszpanii 40% taniej sztukę czy dwie, odpalą co by dzieciom pokazać a później sprzedają jako "nuwka" na allegro.

Odnoszę wrażenie że jesteś dość mocno oderwany od rzeczywistości.

• #15 29 Kwi 2013 10:50
    biomedyczny
    Poziom 26  

Agrafek przestań pisać bzdury.
    Stylistycki miały celerony i pentiumy mobile.

2730p =12h Tak jak napisałeś
    A co z 2740p
    2750p
    2760p?

12h to i tak więcej niż android. To że producent podaje 24h nie znaczy żę tak jest. O ile mnie nie myli królem wydajności pozostaje samsung i ma niewiele ponad 10h.

http://www.tabletowo.pl/2011/05/12/rzeczywisty-czas-pracy-baterii-najciekawszych-tabletow/

Najdłużej do tej pory to podajrze 11h najnowszego nota.

Od kiedy lenovo ma tablet androidowy z digitizerem?
    Think Pad tablet 2
    Potem wszystko masz na pojemności.
    HTC = pojemność
    Samsung = pojemność

Takie jak w stylisticku są w tx2, 2760p, x230t,
    Tak więc jak mylisz te technologie to już nie mam więcej pytań. Bo dyskusja nie ma sensu jeśli pojemność to dla ciebie to samo.

Na 11 calowcach think pad tablet 2. na 12 calowcach serii x. Jedzie połowa inżynierów.

Własnie dlatego mogłeś kupić za 1500pln nowego asus transformers używanego 2 tyg. za 2/3 ceny. BO SIĘ DO NICZEGO NIE NADAWAŁ. Pierwszy soft wczytywał pdfy 10 minut.

To właśnie ty jesteś oderwany od rzeczywistości i nie odróżniasz technologii = jesteś szarym użytkownikiem któremu wystraszy 2 palce i pojemność bez siły nacisku = zabawki.
    I nic poza internetem i max 5 zakładek.

Dlatego jw należy je odróżniać mimo że może dla ciebie nie ma różnicy.

• #16 29 Kwi 2013 11:27
    agrafek
    Poziom 17  

Jak ja się cieszę że długi weekend już się zaczął, można nad ludźmi się poznęcać...

biomedyczny napisał:
    Agrafek przestań pisać bzdury.
    Stylistycki miały celerony i pentiumy mobile.

I znów mam wklejać zdjęcia sprzętu żeby Ci udowodnić jakie głupoty piszesz ? Wyjdzie że się przechwalam.

Stylistic ma procesory serii Centrino konkretnie, jednojajowe i dwu w prędkościach od 1 GHz do 1.33 GHz.

biomedyczny napisał:
    2730p =12h Tak jak napisałeś
    A co z 2740p
    2750p
    2760p?

Przeczytaj DOKŁADNIE co napisałem :

agrafek napisał:
    ...2730p z C2D po doczepieniu dodatkowej baterii...

Ani jeden z tych tabletów nie przeżyje dłużej jak 7 godzin pracy bez tej dodatkowej baterii która kosztowała tyle co połowa tabletu. Power Bank do tabletu też sobie możesz doczepić... Twoje podejście to jak mierzenie przyrodzenia wraz z kręgosłupem.

biomedyczny napisał:
    Od kiedy lenovo ma tablet androidowy z digitizerem?

Od wtedy jak przyszły szwedy : http://www.techsnapr.com/2011/08/23/lenovo-th...honeycomb-tablet-now-available-for-pre-order/

Jako że Ty jeszcze możesz tego nie wiedzieć, od dłuższego czasu IBM należy do Lenovo.

biomedyczny napisał:
    Potem wszystko masz na pojemności.

HTC Flyer
    Samsung - cała rodzina Note od telefonów po tablety

Wszystko to ma pod matrycą klasyczne digitizery Wacom-a w tej samej technologii co Stylistic + klasyczny multitouch.

I do tego wszystkiego tak ładnie pasuje to co napisałeś :

biomedyczny napisał:
    To właśnie ty jesteś oderwany od rzeczywistości i nie odróżniasz technologii = jesteś szarym użytkownikiem któremu wystraszy 2 palce i pojemność bez siły nacisku = zabawki.

Tobie ktoś płaci za pisanie takich głupot ? Ja kończę bo widzę że jesteś jak Ci co uparcie twierdzą że ziemia jest płaska.

• #17 30 Kwi 2013 10:51
    biomedyczny
    Poziom 26  

Człowieku poczytaj co to jest centrino!
    CELERON M I PENTIUM M w tym przypadku.

Centrino http://pl.wikipedia.org/wiki/Centrino
    Processor: Intel Pentium M 753 / 1.2 GHz Ultra Low Voltage
    1.86 GHz Intel Celeron Central Processor M440
    Potem oczywiście są nowsze wersje stylistyca z c2d itd. Ale o takim pisałeś.
    I TAKŻE NA CELERONIE
    Intel Celeron 570 - 2.26Ghz. RAM - 2GB

-------------------------------------------
    Napisałeś 2730p z zew baterią ma 12h.
    x230T ma 24h wszystko się zgadza.

x200T ma 10h na swojej baterii. Cena ok 1500pln
    x201t ma 6- 7h mój prywatny. Cena ok 2500pln
    x230t ma 12h. Cena ok 3500pln

Nawet hp tm2 wytrzyma 7h.
    Ba mój stary hp tc4200 wytrzymywał 6. Spokojnie za 500pln idzie kupić. Bateria 100pln.
    "The 6-cell 52 watt hour battery provides about 4.5 hours of constant "typical" use with the wireless turned on and the screen set at 100% brightness. "
    "By simulating the reading and scrolling of text under the identical screen brightness and wifi on conditions, we achieved a stunning 9.5 hours!"

galaxy note 1500pln 10h.

Gdybyś się znał wiedział byś że power bank daje max 3h. Co z 10h najlepszych tabletów na androidzie daje 13h MAX! Więc tablety androidowe przegrywają z prawdziwymi tabletami pod każdym względem poza wymiarami.
    Poczytaj testy ! Producent może napisać mln mAh na powerbanku. Bodajże jedyny za 2 tyś daje ok 7h.

I nie wklejam testów bo mi powiesz że mało prawdziwe czy coś.

Bateria zewnętrzna daje 24h prawdziwej pracy. Nawet 2 baterie do x200 to 20h. A bateria kosztuje 200pln power bank jest droższy.

To co podałeś to think pad tablet. Tam jest n-trig nie rezystancja!
    http://forum.tabletpcreview.com/fujitsu/44435-n-trig-pen-htc-flyer-q550.html
    http://www.gottabemobile.com/2011/07/10/n-trig-vs-wacom-a-dual-digitizer-duel/

Chłopie takie bzdury piszesz że masakra.

Htc flyer ma technologię tą samą co podany przez ciebie think pad tablet.
    TO SIĘ NAZYWA N-TRIG PEN!
    W piórku masz baterię działa na pojemności.
    Obraz obrazujący wady:

Nawet się nie będę rozwodził o różnicach. W skrócie n-trig ma baterię w środku i działa jak kondensator. Rezystancjyjny ma pętle indukcyjną i działa na zasadzie rezystancji = dokładny pomiar.

Samsung note nie ma rezystancji tak samo.
    "Samsung Galaxy Note wyposażony został w piórko firmy Wacom bazujące na rezonansie elektromagnetycznym i funkcjonujące z powodzeniem w tabletach"

I jest to JEDYNA ALTERNATYWA NA PRZYSZŁOŚĆ DLA REZYSTANCJI.
    Ale puki co nie ma dużych wygodnych piórek. A rozdzielczość jest ograniczona do wartości 1Mpx. Obecnie. Dlatego mimo iż note jako jedyny ma 1024 poziomy czułości jak w rezystancji. To rozdzielczość ma ok 800pix*400pix
    --------------------

Wybacz ale nienawidzę ludzi nie potrafiących przyznać się do błędu i jeszcze szerzących głupoty.
    A jw jeśli nie wiesz czym te technologię się różnią, co dają itd. To po co dyskutujesz?
    Dlatego rezystancja dl rysowników i projektantów jest wciąż niezastąpiona i bardzo droga !
    A dla szarego użytkownika zbędna. Bo jemu wystarczy 2 punkty i dotyk palcem.
    I jeśli ty tego nie wiesz to takim jesteś i jeszcze szerzysz bzdury że architekci tego nie używają. A czego innego używają jak nie X i W lenovo?
    Jeszcze sporadycznie dela.

• #18 30 Kwi 2013 11:45
    agrafek
    Poziom 17  

Piszę Ci że nie dyskutuje z Tobą, jeszcze 2 posty wcześniej byłeś świecie przekonany że te tablety z androidem mają tylko multitouch teraz walisz wielkiego specjalistę. To samo dotyczy programów, procesorów, przeczytaj swoje wcześniejsze głupoty i porównaj do tego co pisałeś później.

Bez googla to Ty wiesz tyle co gość żyjący 10 lat na bezludnej wyspie.

Więc jak chcesz to podyskutuj sobie do lustra :-) Z takimi ludźmi to ja uwielbiam rozmawiać w cztery oczy, jak bez dostępu do google im to kozactwo z twarzy schodzi.

biomedyczny napisał:
    Gdybyś się znał wiedział byś że power bank daje max 3h

Galaxy Note 10 bateria 7000mAh według Ciebie trzyma 10 godzin - Power Bank 8000mAh jest dość popularny (tak, robią je w różnych pojemnościach).

http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-note-...acom-digitizer-for-precision-stylus-tracking/

biomedyczny napisał:
    Wybacz ale nienawidzę ludzi nie potrafiących przyznać się do błędu i jeszcze szerzących głupoty.

To ja nie wiem jak Ty z samym sobą możesz wytrzymać.

biomedyczny napisał:
    A dla szarego użytkownika zbędna. Bo jemu wystarczy 2 punkty i dotyk palcem.

No popatrz, ciekawe dlaczego 80% sprzętu obecnie multitouch 5 i 10 punktowy, nawet tania chińszczyzna.

biomedyczny napisał:
    I jeśli ty tego nie wiesz to takim jesteś i jeszcze szerzysz bzdury że architekci tego nie używają. A czego innego używają jak nie X i W lenovo?

Praktycznie każdej dostępnej marki na rynku a głównie komputerów stacjonarnych z 24" monitorami najczęściej NEC-a. No ale w Twoim świecie architekci projektują na 10 i 12" monitorach :-D

Powodzenia Ci życzę.

• #19 30 Kwi 2013 12:16
    biomedyczny
    Poziom 26  

agrafek.
    Wystarczyło by żebyś wszedł do działu sprzedam i wiedział że jako jedyny w pl mam cienkopiszace pojemnościowece. Że mam wszystkie części dla think pad tablet itd.

Więc google mi nie potrzebny.

A jaki poza htc flyer i galaxy note ma rysik? Żaden tani.

Cytat:
    No popatrz, ciekawe dlaczego 80% sprzętu obecnie multitouch 5 i 10 punktowy, nawet tania chińszczyzna.

By mieć gesty które ułatwiają życie.

Ten link to dlatego że ktoś napisał wacom digitizer?
    Bo jak najbardziej piorko jest wacomoskie ale nie rezystancyjne czy po co bo tam testu przy power banku nie widzę.

Cytat:
    Praktycznie każdej dostępnej marki na rynku a głównie komputerów stacjonarnych z 24" monitorami najczęściej NEC-a. No ale w Twoim świecie architekci projektują na 10 i 12" monitorach

Popatrz na sprzedaż panasonicow toughbook oraz della xt2 XFR lub na sprzedaż w.w. lenovo.
    Nie myl grafika z projektantem.
    Cytat:

Galaxy Note 10 bateria 7000mAh według Ciebie trzyma 10 godzin - Power Bank 8000mAh

Tu szkoda się wypowiadać bo nie 70 a 7tyś.
    A zauważ że prąd z power banku idzie DO ŁADOWANIA BATERI. Co w skrócie daje 1/3 pojemności. Czyli będziesz miał ok 9 - 10tyś mAh. I da ci to ok 13h. Wszystko się zgadza. W fizyce nic nie ginie.

Testów mógłbym podać dużo pierwszy lepszy
    http://www.tabletowo.pl/2012/07/04/recenzja-z...trznego-akumulatora-forever-power-bank-pb001/
    30 minut tablet
    http://forumrowerowe.pl/viewtopic.php?f=57&t=25917
    2h nawigacji

Oto solidny test power bankow.
    http://forumrowerowe.pl/viewtopic.php?f=57&t=25917

Pomijam fakt że wielu urzadzeń wcale nie użyjesz z power bankiem za 200pln. Bo jest max 800mA. Najlepsze mają 1A. W pełni działający note 1 z włączonym wi fi pobiera 1,7A. Ile 10 cali nie mam pojęcia.

Ale teraz mam pewność żę mam doczynienia z 16 latkiem.

• #20 30 Kwi 2013 12:50
    agrafek
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:
    Wystarczyło by żebyś wszedł do działu sprzedam i wiedział że jako jedyny w pl mam cienkopiszace pojemnościowece.

LoL (chyba nie tylko ja się zaśmiałem), wiesz co mają wszyscy w Polsce ?

biomedyczny napisał:
    Że mam wszystkie części dla think pad tablet itd.

I co w związku z tym ? Mnie się wala sporo Stylistic-ów bo akurat lubię znajdywać im różne zastosowania ale to nic nie znaczy.

Sprawdziłem dział sprzedam i zauważyłem że taki znawca sprzętu uważa że LPT jest tylko do drukarki :-D

biomedyczny napisał:
    Popatrz na sprzedaż panasonicow toughbook oraz della xt2 XFR lub na sprzedaż w.w. lenovo.
    Nie myl grafika z projektantem.

Masz dostęp do statystyk sprzedaży sprzętu konkretnych firm ? Czy tak sobie po prostu z palca wyssałeś ?

Nie mylę grafika z projektantem, wszystkie osoby jakie znam zajmujące się CAD/CAM np. z forum CNC (prowadzących firmy) korzysta ze stacji roboczych DELL całkiem dobrze wyposażonych. No ale według Ciebie jakaś miernota graficzna Intela + te dwa wybiedzone rdzenie obsłużą skomplikowane złożenia w 3D.

biomedyczny napisał:
    Ale teraz mam pewność żę mam doczynienia z 16 latkiem.

Ojej w dowód mi patrzyłeś ? Chciał bym mieć znów 16 lat :-D Jak ja lubię jak ktoś uważa że wie co mają inni ludzie czy ile mają lat na podstawie swoich śmiesznych domyśleń.

• #21 30 Kwi 2013 13:20
    biomedyczny
    Poziom 26  

LoL (chyba nie tylko ja się zaśmiałem), wiesz co mają wszyscy w Polsce ?

Miałeś nie kontynuować.
    Jeśli jest 1 opatentowany producent i wyłączny sprzedawca na swiecie to wybacz ale wiem.

Co roku masz statystiki sprzedaży. Produkty na następny rok itd. Wystarczy umieć czytać.

• #22 30 Kwi 2013 13:31
    agrafek
    Poziom 17  

biomedyczny napisał:
    Miałeś nie kontynuować.

Ale zaczyna mnie bawić (i chyba nie tylko mnie) to co piszesz.

biomedyczny napisał:
    Jeśli jest 1 opatentowany producent i wyłączny sprzedawca na swiecie to wybacz ale wiem.

To znaczy że biznes cienko idzie jeżeli :

biomedyczny napisał:
    jako jedyny w pl mam cienkopiszace pojemnościowece.

a

biomedyczny napisał:
    Poszukuję pracy w sprzęcie medycznym/ laboratoryjnym.

:-D

biomedyczny napisał:
    Co roku masz statystiki sprzedaży. Produkty na następny rok itd. Wystarczy umieć czytać.

Pokaż mi te z wyszczególnieniem konkretnych odbiorców dla wyżej wymienionego sprzętu, ciekaw jestem.

• #23 01 Maj 2013 21:25
    menttos
    Poziom 9  

Interesujące, ale wracając do tematu, nie można się spodziewać cudów za te pieniądze to nie konsola do gier. Przykład? XBOX sprzedawany poniżej kosztów produkcji, Microsoft liczył ze odzyska kasę z nawiązką za sprzedane gry na konsolę. Wyszedł na -

• #24 01 Maj 2013 22:39
    biomedyczny
    Poziom 26  

Zależy o jakiej perspektywie czasu mówisz.
    xbox wyszedł na minus bo dał kod do xbmc. Nieoficjalnie. A kwestia odblokowania konsoli była kwestią czasu.
    Za to dzięki kinektowi nieźle zarobili.

Ale i tak nic nie pobije PS3 Harry Poter gdzie ludzie wydawali 1500pln by mieć grę którą można przejść w 2h i nie ma nowych części :)

Już raz była taka perspektywa laptopa za 100$ Wyszło dno. A tak a propos bo mi się pokojarzyło Giertych to nie zapowiadał tableta dla każdego ucznia czy jakoś tak? Albo to Tusk był.

• #25 17 Wrz 2013 19:26
    446657
    Użytkownik usunął konto