Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WDS, okresowe lagi i brak buforowania

harry603 27 Kwi 2013 00:28 1242 3
  • #1 27 Kwi 2013 00:28
    harry603
    Poziom 7  

Witam,

Kilka dni temu połączyłem 2 routery poprzez WDS, router główny (A) to TD-W8961ND a router przedłużający zasięg (B) to TL-WR740N. Pod router A podłączony jest zawsze przez wifi laptop, 2 inne laptopy korzystają na przemian albo z routera A albo z B tez przez wifi. Uwaga: internet chodzi na wszystkich komputerach, jednakże: bardzo często zauważam jakby przerwanie internetu, niby połączenie ciągle jest i strony ładują się, ale co jakieś 10 sekund na chwile jakby tego połaczenia nie ma. Zauwazyłem to na youtube i innych serwisach do odtwarzania filmików, przez chwile film sie buforuje, następnie staje na ok 10 sekund i znowu zaczyna się buforować. I tak w kółko. Problem tez występuje w trakcie gry online gdzie nagle na kilka sekund pojawiaja sie lagi by po chwili zniknąć i znowu powrócić. Nie jest to non stop ale podejrzewam że wtedy, gdy do sieci podłączone są jednoczesnie 2+ laptopy do różnych routerów. Wcześniej przed zainstalowaniem WDS wszystko było normalnie. Czy to możliwe ze sygnał jest dzielony raz do jednego lapka z routera A i raz do drugiego z routera B? Jak to wyeliminować?

Nie mogę już także zalogować się przez przeglądarkę do routera B, obawiam się że nieświadomie zmieniłem jego IP, jak mogę sprawdzić jakie ma router nadane (ip ze spodu routera nie dziala). Ipconfig podaje ip routera głównego (A) nawet jak jestem podłączony przez ethernet do B. DHCP jest włączone na A oraz na B (i chyba na B nie powinno być ktos moze wyjasnic dlaczego?).

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 27 Kwi 2013 07:08
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

WDS - ten sam kanał WIFI na obu routerach, dodatkowo pakiet z laptopa pod routerem B wędruje w powietrzu 2 razy, laptp->routerB, routerB=>routerA.

Podłącz routery kablem na próbę, zmień kanały WIFI w routerach na różne czy problem nadal występuje ?

0
  • #3 27 Kwi 2013 12:58
    CHACA
    Poziom 43  

Przez polaczenie WDS praktycznie zawsze jest utrata jakosci sygnalu.

0
  • #4 27 Kwi 2013 20:50
    voitek1
    Poziom 39  

bogiebog napisał:
    ...Podłącz routery kablem na próbę, zmień kanały WIFI w routerach na różne czy problem nadal występuje ?
    Jeśli nie, to zainstalij na drugim lapku inSSIDer i pokaż screena z zakładki 2.4GHz. Zostaw wykresy z wszystkich sieci i zaznacz w tekścię, które są Twoje.

0