Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica GSP14054 - Pobiera i wypuszcza wodę (error 1)

Bosstar2 27 Kwi 2013 06:21 1836 4
  • #1 27 Kwi 2013 06:21
    Bosstar2
    Poziom 12  

Witam,
    Zmywarka jak w temacie. Po uruchomieniu programu zmywarka wyrzuca resztki wody, następnie pobiera stan, postoi około 2 minut, następnie wyrzuca wodę wyświetlając napis error 1. Pompa myjąca sprawdzona, po bezpośrednim podłączeniu napięcia pracuje bez zarzutu. Czy ktoś z kolegów wie może co oznacza error1, podejrzewam że jest to związane z pompą, bo na tym etapie się zatrzymuje, ale biorąc pod uwagę fakt że pompa jest sprawna ,pozostają przewody łączące, lub moduł. Czy ktoś z Was ma jakieś inne sugestie? Pozdrawiam.

0 4
  • #2 29 Kwi 2013 20:47
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Sitka na wężu dopływu wody przytkane - wyczyścić.
    Ewentualnie za niskie ciśnienie wody w rurach.

0
  • #3 02 Maj 2013 22:33
    wersion
    Poziom 14  

Witam ja bym sprawdził jeszcze presostaty nie wiem ile tam jest jeden albo dwa sprawdź filtry i kanały prowadzące do presostatów

0
  • Pomocny post
    #4 14 Maj 2013 21:16
    Trull
    Poziom 28  

Ta zmywarka ma licznik przepływu wody WERSION, nie uświadczysz w niej presostatu. Może być również sklejony kontraktron na liczniku.

0
  • #5 18 Maj 2013 06:38
    Bosstar2
    Poziom 12  

Zmywarka pobiera wodę bardzo szybko tak ,że wersja z zapchanymi sitkami odpada.
    Natomiast uszkodzenie przepływomierz ma sens. Naprawiałem już kilka zmywarek z uszkodzonym przepływomierzem, i faktycznie zachowanie ich było identyczne. Pobrała wodę, pomyślała trochę, i wypuściła. Problem w tym, że szukałem przepływomierza, może zbyt chaotycznie , i nie mogłem go zlokalizować. W którym miejscu zamontowali to "mądre" urządzenie? Przepraszam za powolne reakcje w odpisie, ale zmywarka jest rezerwowa, i klientowi nie zależy na naprawie na "wczoraj" Pozdrawiam!

0