Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router UPC kontra mój TP-LINK dwie sieci a chcę tylko jedną

fisher1981 27 Apr 2013 09:18 2568 9
    fisher1981
    Level 14  
    UPC Technicolor 7200 i własny TP-Link 1043ND

Ostatnio UPC uraczyła mnie swoim modemem Technicolor. I wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że ten router ma bardzo słąby zasięg w drugim pokoju a jego prędkość podczas testu spada do 16 mb/s (mam wykupiony 60 mb). Zrobiłęm porównanie i do routera z UPC podłączyłem mojego TP-Linka i prędkość wzrosła nawet do powyżej 50 mb/s. Mam tylko jeden problem.
    Za każdym razem gdy włączam kompa to łączy mnie od razu z WI-FI jaki idzie z Technicolora a nie z mojego TP-LINKA. Mój komp widzi obie sieci ale najpierw muszę się połączyć z WI-FI z Technicolor a następnie mogę ręcznie przełączyć się na WI-FI z mojego routera. HCciałbym aby komp od razu wykrywał tylko jedną sieć i z nią łączył - tą z TP-Linka. Jak to zrobić? Tak się zastanawiam czy jak wykrywa obie sieci to czy obie sieci w jakimś stopniu na tym nie traca?

Z góry dziękuję za pomoc
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Usuń sieć WiFi z Technicolora na komputerze z preferowanych sieci.
    Jeszcze lepiej wyłącz w ogóle WiFi na tym routerze za pomocą jego strony konfiguracyjnej.
    fisher1981
    Level 14  
    Juz tak próbowałem. Ale gdy ją rozłączam to na ustawieniach sieci widzę że mam niby połączenia z WI-FI z routera ale internetu w kompie nie ma

Dodano po 18 [minuty]:

Mógł wystąpić problem z konfiguracją serwera nazw domen (DNS)

taki mam komunikat na własnym WI-FI gdy odłączam Technicolora

Dodano po 6 [minuty]:

Pamiętam tylko że jak mi pracownik z UPC podłączał router to wyłączył mi następującą opcję:
    "użyj następujących adresów serweró DNS" i włączył "uzyskaj adres serwera DNS automatycznie". I tak się zastanawiam gdy przywróće tę pierwszą opcję to co powinienem wpisać w polach:
    Preferowany adres DNS:
    Alternatywny adres DNS:
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Jeżeli tp-linka masz podłączonego przez WAN-a to możesz wszystko wpisać w DHCP tego routera. Tu masz przykładową konfigurację - Link.
    Zrób też aktualizację oprogramowania na TP-linku bo starsze wersje miały problemy z translacja DNS-ów WAN->LAN.
    keicam5
    Level 11  
    Najprościej wyrzucić sieć z preferowanych sieci bezprzewodowych a zapisać profil z TP linka wtedy bedzie łączył ci się z TP linkiem w pierwszej kolejności.Jaki system na kompie masz?
    User removed account
    Level 1  
    fisher1981
    Level 14  
    Mam Vistę
    fisher1981
    Level 14  
    jimasek wrote:
    Jeżeli tp-linka masz podłączonego przez WAN-a to możesz wszystko wpisać w DHCP tego routera. Tu masz przykładową konfigurację - Link.
    Zrób też aktualizację oprogramowania na TP-linku bo starsze wersje miały problemy z translacja DNS-ów WAN->LAN.

NIe mogę ściągnąć sterowników. Gdy wchodzę na stronę producenta to ściąga mi jakiś dziwny plik któy nie da się rozpakować

Dodano po 56 [sekundy]:

Dziś jak standardowo wpisuję 192.168.1.1. to od razu przekierowuje mnie na ustawienia mojego TP-Linka a nie na router upc
    User removed account
    Level 1  
    fisher1981
    Level 14  
    A możecie podać stronke skąd mógłbym ściągnąć sterowniki do TP-Link WR1043n?

Dodano po 2 [minuty]:

jimasek wrote:

Hm nie ukrywam że średnio rozumiem co mam zrobić
    Jeżeli tp-linka masz podłączonego przez WAN-a to możesz wszystko wpisać w DHCP tego routera