Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CLJ CM1312 - Głosna praca

27 Kwi 2013 10:32 1641 3
 • Poziom 15  
  Witam. Mam drukarkę jak w temacie - HP CLJ CM1312 nfi MFP. Drukarka od zawsze działa na oryginalnych tonerach HP. Do wydruków nie mogę się przyczepić, jakość zadowalająca. Jedynym mankamentem tego sprzętu jest głośna praca (od kilku tygodni - takie terkotanie). Po rozkręceniu prawego boku drukarki głośno pracuje main motor RM1-4804. Po wykręceniu, "na sucho" pracuje bez większych zastrzeżeń -nic nie zgrzyta, nie terkocze. Mam na podmiane silnik RM1-4803 z drukarki HP CLJ CP1515, po podmianie do drukarki CM1312 też głośno pracuje. Mam pytanie gdzie w Polsce można dostać takie silniki (pytałem w Uni..., oraz w Euro... - nie ma takiego elementu). Czym różnią się te dwa motory, rozkład pinów w złączu taki sam, na anglojęzycznych stronach opisane te same maszyny. Ktoś ma jakieś doświadczenie w usuwaniu głosnych dźwięków w tej rodzinie drukarek, może coś jest typowym objawem. Drukarka jest sporo obciążana, zmiana tonerów oryginalnych nie zmienia natężenia odgłosów.
 • Spec od drukarek
  O części zapytaj jeszcze w Hardware Service.
 • Poziom 28  
  andug napisał:
  Po rozkręceniu prawego boku drukarki głośno pracuje main motor RM1-4804. Po wykręceniu, "na sucho" pracuje bez większych zastrzeżeń -nic nie zgrzyta, nie terkocze. Mam na podmiane silnik RM1-4803 z drukarki HP CLJ CP1515, po podmianie do drukarki CM1312 też głośno pracuje


  No to może coś dostało się do przekładni, silnik podmieniałeś i dalej terkocze więc po co chcesz go wymieniać ?
 • Poziom 15  
  Witam. Nasmarowanie elementów mechanicznych pomogło, terkotanie nie jest tak uciążliwe. Klient dobrze znosi dźwięki z drukarki. Temat do zamknięcia.