Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd HDCP - podłączenie dekodera z TV

-kochanka- 27 Kwi 2013 10:37 12954 16
  • #1 27 Kwi 2013 10:37
    -kochanka-
    Poziom 9  

Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem dekodera z Vectry PVR. Po podłączeniu pojawia mi się komunikat o problemie z HDCP. Do tego samego TV kiedyś próbowałem podłączyć odtwarzacz BLURAy i też nie dało rady. Zastanawiam się jak mogę jeszcze podłączyć dekoder, aby wyświetlał jakość hd? Słyszałem, że można podłączyć po componencie i jakość będzie podobna, albo zastosować switch hdmi ? Jak myślicie czy to coś pomoże ?

Czy mogę prosić o linka np. do allegro jaki komponent należy kupić ?

0 16
  • #2 27 Kwi 2013 11:05
    egon42
    Poziom 37  

Gdzie model tv i model dekodera wróżek tu nie ma żeby zgadywać.

-kochanka- napisał:
    Słyszałem, że można podłączyć po componencie i jakość będzie podobna, albo zastosować switch hdmi ? Jak myślicie czy to coś pomoże ?
    Oba urządzenia mają odpowiednie wejścia i wyjścia aby je połączyć bo my nie wiemy bo nie podałeś modeli sprzętów.

0
  • #3 27 Kwi 2013 11:12
    -kochanka-
    Poziom 9  

Już podaję:
    Samsung LE37S62BX/XEH (HD ready)
    Dekoder abd-3830

0
  • #4 27 Kwi 2013 13:21
    bajer1
    Poziom 24  

Witam a ten tuner nie ma czasem przycisku RES ? przełączania rozdzielczości może trzeba przełączyć .
    Pozdrawiam

1
  • #5 27 Kwi 2013 15:25
    -kochanka-
    Poziom 9  

bajer1 napisał:
    Witam a ten tuner nie ma czasem przycisku RES ? przełączania rozdzielczości może trzeba przełączyć .
    Pozdrawiam

Zmiana rozdzielczości nic nie daje. Ogólnie jest tak, że po podłączeniu mam obraz przez jakieś 15 sekund, a potem komunikat o problemie z hdcp. Jaki kabel component powinienem kupić ?

1
  • #6 27 Kwi 2013 21:37
    bajer1
    Poziom 24  

Witam a na innym kablu HDMI próbowałeś ? a i spróbuj napisać do samsunga może oni coś podpowiedzą , przywróć ustawienia fabryczne może coś pomoże .
    Pozdrawiam

1
  • #7 28 Kwi 2013 10:18
    -kochanka-
    Poziom 9  

bajer1 napisał:
    Witam a na innym kablu HDMI próbowałeś ? a i spróbuj napisać do samsunga może oni coś podpowiedzą , przywróć ustawienia fabryczne może coś pomoże .
    Pozdrawiam

Tak próbowałem, mam 5 różnych kabli hdmi o różnych wartościach. Na każdym występuję ten sam problem. Nie uda mi się podłączyć dekodera przez hdmi, dlatego chcę wiedzieć jaki component należy kupić, doradźcie coś.

A co ze switch hdmi ? Czy on mógłby pomóc?
    np. taki http://allegro.pl/4x-hdmi-1-3b-przelacznik-switch-rozgaleznik-kabel-i3138885096.html

Edit:
    Aha, komputer mogę śmiało podłączyć do TV przez hdmi, ale dekodera i odtwarzacza bluray już nie;/

0
  • #8 28 Kwi 2013 13:36
    houruk
    Poziom 18  

Pozostaje ci tylko podłączenie component. Na tym tv nie zauważysz różnicy w jakości obrazu.

0
  • #9 28 Kwi 2013 13:37
    -kochanka-
    Poziom 9  

A komponent powinien być 3rca czy 5rca? Podrzuć linka do allegro jak powinien wyglądać.

1
  • Pomocny post
    #10 28 Kwi 2013 22:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

-kochanka- napisał:
    A komponent powinien być 3rca czy 5rca?

Component powinien być 3 rca, a do tego jeszcze 2 rca do dźwięku.

0
  • #11 29 Kwi 2013 15:38
    bajer1
    Poziom 24  

Witam a instrukcji od twojego Tv pisze że komputera nie można przez HDMI podłączać .sprwadz w instrukcji , a SWITCH nic nie da on tylko przełącza wejścia to co wejdzie to i wyjdzie .
    Pozdrawiam

0
  • #12 29 Kwi 2013 16:04
    -kochanka-
    Poziom 9  

bajer1 napisał:
    Witam a instrukcji od twojego Tv pisze że komputera nie można przez HDMI podłączać .sprwadz w instrukcji , a SWITCH nic nie da on tylko przełącza wejścia to co wejdzie to i wyjdzie .
    Pozdrawiam

Instrukcji już dawno nie mam. Sprawdziłem na innym dekoderze z vectry bez pvr i działa. Szkoda tylko, że odtwarzacza bluray nie mogę podłączyć. Jesteś pewny, że switch mi nic nie da? Wystarczy poszukać na angielskich forach, ludzie sobie chwalą.

0
  • #13 29 Kwi 2013 16:18
    bajer1
    Poziom 24  

Witam SWITCH tylko przełącza wejścia do wyjścia nie zmienia sygnału .
    Pozdrawiam

0
  • #14 29 Kwi 2013 18:21
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

-kochanka- napisał:
    Szkoda tylko, że odtwarzacza bluray nie mogę podłączyć

Jeśli odtwarzacz ma też componenta i wyjście dźwięku na cinchach to też jak najbardziej możesz, tylko będziesz musiał przekładać kable z PVRa z kablówki do odtwarzacza.

0
  • #15 29 Kwi 2013 18:39
    -kochanka-
    Poziom 9  

Niestety odtwarzacz nie ma wyjścia component :/

0
  • #16 29 Kwi 2013 19:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

-kochanka- napisał:

Są odpowiednie konwertery sygnału do kupienia, ale jak tanie to badziewne, a znowu dobre i działające na 100% to drogie.

0
  • #17 29 Kwi 2013 19:09
    -kochanka-
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    -kochanka- napisał:

Są odpowiednie konwertery sygnału do kupienia, ale jak tanie to badziewne, a znowu dobre i działające na 100% to drogie.

Wrzuć linka do allegro, chciałbym wiedzieć jak to wygląda. Czy uda mi się uzyskać jakość 720p podłączając przez konwerter sygnału?

Mój model odtwarzacza to bd-d5300, tak wygląda tył:

Błąd HDCP - podłączenie dekodera z TV

0