Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

asrock b75 pro3 - Temperatura

27 Apr 2013 13:27 1641 14
  • Level 10  
    Ściągnięty dziś gamebooster pokazuje temp. mainboard w przedziale 60-110 stopni Celsjusza. Jak odpaliłem gre skoczyło do 110,w tym momencie jest na 75. HWmonitor za to wyświetla takie staty:
    SYSTIN 32
    CPUTIN - tu świruje i pokazuje raz 0 raz 64
    AUXTIN - to samo co wyżej
    Co się dzieje i co może być przyczyną?
  • Level 15  
    Podaj pełną konfiguracje systemu, screeny z HWmonitor i GameBoostera.
  • Level 43  
    Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!

Uruchom program OCCT -> PowerSupply:OCCT test i wklej uzyskane po teście wykresy. 20 minut testu.
    Daj także screen z programu HWMonitor podczas wykonywania testu.
  • Level 15  
    Mrseler wrote:
    Ściągnięty dziś gamebooster pokazuje temp. mainboard w przedziale 60-110 stopni Celsjusza. Jak odpaliłem gre skoczyło do 110,w tym momencie jest na 75. HWmonitor za to wyświetla takie staty:
    SYSTIN 32
    CPUTIN - tu świruje i pokazuje raz 0 raz 64
    AUXTIN - to samo co wyżej
    Co się dzieje i co może być przyczyną?

Tak z ciekawości, komputer się nie zacina? BlueScreeny są ? lub resetuje się ?
  • Level 10  
    Nic z tych rzeczy.

• Level 15  
    Obciąż testem OCCT tak jak napisał to Kasek21 i daj screena.
  • Level 23  
    Czy na stronie AsRock nie ma oprogramowania do tej płyty AXTU? (obecnie synchronizacja bazy)
    Często rózne programy podają wartości z kosmosu, może warto sprawdzić na oprogramowaniu producenta?

Link
  • Level 10  
    Dodam,że zmieniłem dziś w rejestrze użycie ramu na 100%. Ale też po raz pierwszy od dłuższego czasu sprawdzałem temp także nie wiem czy ma to związek. W każdym razie po odpaleniu gry temp w gameboosterze zaczęła rosnąć od 70 do 105 więc coś chyba nie jest dobrze =/
  • Level 15  
    Mrseler wrote:
    Dodam,że zmieniłem dziś w rejestrze użycie ramu na 100%. Ale też po raz pierwszy od dłuższego czasu sprawdzałem temp także nie wiem czy ma to związek. W każdym razie po odpaleniu gry temp w gameboosterze zaczęła rosnąć od 70 do 105 więc coś chyba nie jest dobrze =/

Podkręcałeś procesor ? lub coś innego ? Jak było wcześniej za nim ustawiłeś użycie ramu na 100% ? Temperatury był w normie ?
  • Level 10  
    Nie,nic takiego. Właśnie nie potrafie dokładnie powiedzieć,mam płyte jakies 4-5 miesiecy i ostatnio sprawdzalem z miesiac po podlaczeniu,wszystko bylo dobrze.
  • Level 15  
    Mrseler wrote:
    Nie,nic takiego. Właśnie nie potrafie dokładnie powiedzieć,mam płyte jakies 4-5 miesiecy i ostatnio sprawdzalem z miesiac po podlaczeniu,wszystko bylo dobrze.

Zmień użycie ramu na wartość domyślną po czym sprawdź temperatury w stanie (idle - spoczynek ) i w stresie (obciążenie).
  • Level 10  
    Occt nie chce mi poprawnie chodzić z powodu braku pliku dll. Nie wiem też jaka jest domyślna wartość ramu a nie ma w rejestrze opcji cofnięcia. mam 8gb ramu,ustawilem wartosc 7969177 w trybie dziesiatkowym
  • Level 10  
    Ustawiłem z powrotem ram na wartość domyślną, po włączeniu temperatura płyty na gamebooscie wynosi w przedziale 55-60. Po włączeniu gry temp zaczęła rosnąc, zanim jeszcze się załadowało mam prawie 70, po 5 minutach grania 85. Wydaje mi się ze to sie działo od dłuższego czasu ale nie mialem ani żadnych zwiech,ani bluescreenow,kompletnie nic. Po prostu trochę głośniej chodził.
  • Level 36  
    HW monitor nie "lubi" Asrocków.

Ściągnij HWinfo i daj odczyt po powiedzmy 5 minutach gry.

http://www.hwinfo.com/download64.html

Twój Asrock, to bardzo fajna płytka.

Mam podobny model na Z77 i jestem delikatnie mówiąc zadowolony, zarówno procesor jak i pamięci mam podkręcone.

EDIT: program jest tak rozbudowany, że brakuje ekranu, aby wyświetlić wszystkie odczyty:

• Level 11  
    daj na sekcje zasilania na radiator tuż nad procesorem mały wentylatorek , jest na płycie nawet wejscie aux fan in do tego celu na pewno temperatury spadną do jakieś 60-65 stopni mam tą samą mobo , przegrzewanie auxiliary to standardowy problem w tym modelu