Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ATI 7770 VTX3D - Problem z temperaturą, przegrzewa się.

Matys88 27 Apr 2013 15:40 1884 11
    Matys88
    Level 12  
    Witam.Posiadam nową kartę Vertex VTX3d GHZ edition 1150Mhz rdzeń 1250 Mhz pamięć.Mam z nią problem od samego początku z temperaturą w stresie.Przy użytkowaniu komputera do internetu itp temperaturki są ok w granicach 30-35 stopni C. Gdy włączę furmarka ( na nim robiłem test po tym jak w grze WoT po dłuższym graniu fps spada z 60 na około 30-25 zaczyna się przycinać)temperatura dobija nawet do 90 stopni i w więcej.Zdjąłem oryginalne chłodzenie i zakupiłem paste ZALMAN ZM-STG2 i dalej problem ten sam. Postanowiłem obniżyć fabryczne taktowania na 1100 i pamięć na 1200 ale nic to nie zmienia.Napięcie na rdzeniu to 1,175 Volta , w przypadku innych producentów jest niższe. Myślałem żeby flash biosu z mniejszym napięciem zrobić tylko nie mogę go edytować w RBE błąd check sum wyrzuca na każdej wersji.Dodam jeszcze że chłodzenie na takiej karcie jest strasznie lipne kawał aluminium zero miedzi i nawet nie wypolerowane od spodu.

Mój komp to:
    MSI Z68A-G43
    Intel core i5 2500k 3,3@4,2 Ghz
    8 gb ram 1333Mhz good ram
    zasiłka 450 logic pro
    Arteko77
    Level 27  
    Karty od Vertexa i PowerColora takie własnie sa, przegrzewają sie i potem palą sie..
    Najlepiej to kupić jakieś inne chłodzenie.

Dodano po 40 [sekundy]:

Matys88 wrote:
    zasiłka 450 logic pro
    Matys88 wrote:
    Intel core i5 2500k 3,3@4,2 Ghz

Zasilacz do wymiany jak nie chcesz spalić tego procesora.
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    Matys88
    Level 12  
    szukałem po allegro ale mało jest do tego modelu chłodzeń.A jak kupić to jakie aby było naprawdę wydajne bo to co jest tutaj fabryczne to jest totalna klapa,dodam jeszcze że karta przegrzewa się tylko w przypadku gry wot oraz w teście na furmarku, w dishonored mogę grać ile chcę i jest ok zero ścinania itp, ogólnie karta ma fajna wydajnośc far cry 3 czy crysis 3 też działa super.Nie wiem dlaczego tylko w wot osiąga tak duże temperatury jeśli tamte gry też są bardzo wymagające.

Jakie chłodzenie do tego modelu było by najlepsze?? zasilacz w sklepie kupiłem bo nic z firmówek nie mieli nie stety .
    Matys88
    Level 12  
    Tak, tylko chyba jeden z tej listy pasuje do 7770 gdy bym wiedział że te chłodzenia taka lipa wzioł bym kartę innego producenta.Człowiek uczy się na błędach.Teraz trzeba 100 zainwestować w chłodzenie.
    Jeszcze jedno pytanie co do tego flash biosu , czy obniżając taktowanie na 1 Ghz oraz napięcie na 1v ( tak ponoć te karty u niektórych producentów pracują) to wydajność nie wiele spadnie a temperatury mogą znacznie czy może się mylę??
    zieloczek100
    Level 38  
    Wywal zasilacz to 1, a po 2 jaka obudowa i jak z wentylacją?
    Nie wiem jak na HD7770, bo na HD7850 VTX zrobił nie najgorsze chłodzenie.
    Matys88
    Level 12  
    obudowa atx otwarta odkecony panel boczny , komputer stoi wsunięty w biurko, jest ciepło po kilku godzinach pracy oczywiście jeżeli działał w grach lub w testach tak ogólnie nie jest ciepły przy używaniu do internetu,wcześniej miał grafikę hd3850 ale było ok z tą są problemy tylko.
    Kasek21
    Level 43  
    Matys88 wrote:
    obudowa atx otwarta odkecony panel boczny

Obudowa ma być zamknięta. W obudowie ma być wymuszona cyrkulacja - wiec wentylator wciągający, jak i wyciągający powietrze z obudowy ma być zamontowany.

Co to dokładnie za obudowa? Daj zdjęcia?

Matys88 wrote:
    komputer stoi wsunięty w biurko

To kolejny problem.
    zieloczek100
    Level 38  
    Proponuję wymienić zasilacz i obudowę ...
    Matys88
    Level 12  
    Zacznę od zmiany chłodzenia. Thx za odpowiedzi wymienię też zasilacz i zobaczę czy coś się zmieni.Temat zamykam.