Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Inspire T6100 - Windows 7 - nie działają przednie głośniki

stklys 27 Kwi 2013 17:18 2643 4
  • #1 27 Kwi 2013 17:18
    stklys
    Poziom 9  

Witam

Mój problem wygląda następująco. Parę lat temu zostałem posiadaczem karty dźwiękowej Creative SoundBlaster X-Fi Platinum oraz głośników Creative Inspire T6100. Po zainstalowaniu karty w komputerze i podłączeniu głośników wszytko działało pięknie (Windows XP).
    Niedawno zainstalowałem Windows 7 i tu zaczynają się problemy.
    Na samym początku podłączyłem głośniki do zintegrowanej karty (tak, posiadała 3 wyjścia), nie grały 2 przednie głośniki.
    Włożyłem wspomnianą kartę Creative - problem ten sam - 2 przednie głośniki nie grały. Podobnie po włączeniu trybu z tylko 2 głośnikami - jakby głośniki nie działały na tym kanale.

Ściągałem najnowsze sterowniki do jednej jak i drugiej karty, jednak problem pozostał.
    Głośniki są sprawne - standardowo lekko szumią jak są włączone, w momencie sprawdzania w opcjach dźwięku (gdzie klika się po kolei na każdy głośnik) grają (ale BARDZO BARDZO cicho), w normalnym użytkowaniu nie wydają dźwięku. Zamieniłem jeden przedni głośnik z jednym z głośników tylnych i głośnik gra ładnie, więc raczej jest sprawny.

Poszperałem w necie i generalnie taki problem nie jest odosobniony. Windows 7 wydaje się nie lubić niektórych zestawów 5.1. W większości przypadków pomagało zaktualizowanie sterowników. Ja już to zrobiłem i pomysły mi się skończyły.

Liczę, że ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł na rozwiązanie tego problemu.

• #2 27 Kwi 2013 17:24
    Kasek21
    Poziom 43  

Jeżeli na dwóch kartach jest taki problem to problemem jest sam zestaw głośników tj. jego uszkodzenie.

• #3 27 Kwi 2013 17:37
    stklys
    Poziom 9  

Kwestią (tak mi się wydaje) nie są głośniki, ponieważ na systemie Windows XP działały poprawnie.

• #4 27 Kwi 2013 17:38
    Kasek21
    Poziom 43  

stklys napisał:
    ponieważ na systemie Windows XP działały poprawnie.

Teraz także działają? Sprawdź zachowanie głośników na innym komputerze.

• #5 27 Kwi 2013 19:10
    kasiunia7777
    Poziom 39  

stklys napisał:
    Windows 7 wydaje się nie lubić niektórych zestawów 5.1

Przecież windows nie wie jakie głośniki ty podłączasz, poprostu albo widzi że coś siedzi podłączone w gnieździe albo nie i tyle. Ja osobiście podłączałam już kilka rożnych kompletów głośników creativa 5.1 do komputerów z windowsem 7 i nigdy nie było żadnych problemów.

Oczywiście w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania masz ustawione 5.1?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME