Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Makita - w jaki sposób naładować?

wesoly2828 27 Apr 2013 16:53 14049 25
Bosch
    wesoly2828
    Level 13  
    Posiadam radio budowlane lecz nie mam do niego ładowarki. Trudno dopasować od innego urządzenia, chyba końcówka jest nietypowa. Pewnie można dokupić taka ładowarkę, lecz ja nie chciałbym inwestować. Czy jest sposób żeby podłączyć w jakiś inny sposób. Kolega wspominał mi że jest metoda na krótko, lecz ja nie wiem o co chodzi.
  • Bosch
  • Bosch
    wesoly2828
    Level 13  
    Możesz dać mi jakiś opis jak to dokladnie zrobic. Jestem kompletnie zielony ale chce sie nauczyć takich rzeczy. Dodam że przy wejsciu pisze 12V DC IN. Pozdrawiam Radio Makita - w jaki sposób naładować?
    sebus20
    Level 17  
    Czy z dołu lub z tyłu nie jest napisane jakie to potrzebuje zasilanie? Masz możliwość otworzenia radia i zrobienie zdjęcia wtyku zasilacza od środka?
    wesoly2828
    Level 13  
    to radio działa również na baterie od wkretarek z tylu jest otwierane. Jeżeli chodzi o sam wtyk zasilacza to nie mam mozliwosci mozna je rozkrecic ale wtyk jest przyklejony do obudowy. Zasilanie to 12V

Dodano po 2 [minuty]:

Radio Makita - w jaki sposób naładować?
    wesoly2828
    Level 13  
    Kabli żadnych nie posiadam. A to znalazłem w opisie radia na tej stronie ZESTAW zawiera:
    1. Radio BMR100 zielone
    2. Akumulator PA12 12V 1,3Ah Ni-Cd - 1 sztuka
    3. Ładowarka DC1414
    4. Zasilacz DC12V
    Można stosować baterie firmy Makita :
    Bateria wkładana: 9,6 - 18 V (ni-cd / ni-mh)
    Bateria wsuwana: 18 - 24 V (li-ion)
    Zakres częstotliwości:
    FM 87,50 – 108 Mhz; AM 522 - 1629 kHz lub 520 – 1710 kHz
    Moc wyjściowa: 9,6 V : 0,8 W x 2; 24 V : 5 W x 2
    Wymiary (DxSxW): 261x167x304 mm
    Ciężar netto: 4,2 kg
    Wyposażenie standardowe: zasilacz 12V, baterie AA 2 sztuki
    Na panelu przednim (na dole) dwa gniazda:
    1. AUX IN 1 - "jack stereo" do podłączenia
    CD MP3 DVD
    2. 12V DC IN - wejście zasilania 12V
    Wewnątrz,tam gdzie wkłada się akumulator
    (ostatnie zdjęcie)
    1. AUX IN 2 - "jack stereo" do podłączenia
    wesoly2828
    Level 13  
    Nie posiadam, zginęła mi. Ale wolałbym podłączyć je na krótko, żebym nie musiał co chwila zmieniać baterii.
    wesoly2828
    Level 13  
    Chodzi o zdjecie radia? Jeśli chodzi o ładowarke to nie wiem jaka by mogłabyć posiadam napewno ładowarki do telefonów.
    sebus20
    Level 17  
    Od telefonów nie będą pasowały raczej. Chodzi o zdjęcie radia od środka w tym miejscu gdzie jest wlutowane gniazdo do zasilacza. Gdy zobaczę jak to wygląda będę mógł Ci wskazać gdzie masz wlutować + a gdzie - . Zasilacz możesz użyć taki który jest używany do anteny tv siatkowej.
    płetwa
    Level 31  
    Po co te kombinacje, weź to radio pod pachę, idź do sklepu i pokaż - dadzą Ci zasilacz o odpowiedniej wydajności prądowej i odpowiedniej polaryzacji wtyku.
    Witold5
    Level 32  
    Przecież podałem link na temat tego radia. Widzę, że nikt tam nie zajrzał. Podano tam również typ zasilacza.
    sebus20
    Level 17  
    Przecież kolega napisał że nie chce inwestować więc po co te niepotrzebne wypowiedzi? Także jest napisane że chciałby to podłączyć na krótko jeśli jest możliwość więc staram się pomóc.
    wesoly2828
    Level 13  
    Radio Makita - w jaki sposób naładować? . Ta czarna kostka jest od gniazda prądowego. Nie moge wiecej wymontowac poniewaz ta plytka jest wklejona w obudowe. Prosze o wiecej podpowiedzi od czego jeszcze moze to byc zasilacz zeby zrobic na krotko.
    Witold5
    Level 32  
    Wydaje mi się że sobie z tym nie poradzisz. Pokazujesz zdjęcia nic nie wnoszące do sprawy. To jest gniazdo jack zasilające. Zmierz średnicę otworu tego gniazda i dopasuj zasilacz 12V i 1A (powinno wystarczyć)z takim wtykiem.
    wesoly2828
    Level 13  
    Czy może to być taki zasilacz jakby uniwersalny z pięcioma koncówkami i przełącznikami na wtyczce.
    Witold5
    Level 32  
    Pytasz o takie głupstwa. Podaj parametry tego zasilacza.
    wesoly2828
    Level 13  
    Przeczytaj sobie co pisałem wcześniej. Jestem kompletnym laikiem. Ale jeśli będzie trzeba wlutować ładowarkę to myślę, ze sobie poradzę. Nurtuje mnie tylko jaki rodzaj zasilacza muszę użyć. Z tego co napisał Sebus nie może to być ładowarka do telefonu. Nadaje się od anteny, lecz takowej nie posiadam. Więc pytam się jakiej jeszcze mógłbym użyć.
    wesoly2828
    Level 13  
    Dziękuje Panie sebus20. Będe się starał jak najszybciej znależć. Jeśli będe miał problemy z podłaczeniem to sie odezwe. Pozdrawiam.
    mutsu
    Level 1  
    Witam, na wstępie powiem że jestem zielony w elektronice, czy takie radio mógł bym podłączyć bezpośrenio pod gniazdo samochodowe 12V?
    Mam na myśli podłączenie kabla zasilającego bez zasilaniacza bezpośrednio do wtyczki zapalniczki.
    NIXIE_123
    Level 34  
    mutsu wrote:
    Witam, na wstępie powiem że jestem zielony w elektronice, czy takie radio mógł bym podłączyć bezpośrenio pod gniazdo samochodowe 12V?
    Mam na myśli podłączenie kabla zasilającego bez zasilaniacza bezpośrednio do wtyczki zapalniczki.

Tak, 12V to 12V a nie inaczej.