Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[N na karte] - Jaki dekoder wybrać, dedykowany czy uniwersalny.

GoLLaB 27 Kwi 2013 18:55 8187 4
  • #1 27 Kwi 2013 18:55
    GoLLaB
    Poziom 12  

Witam wszystkich,

Potrzebuję pewnej porady, gdyż mam problem z upewnieniem się, czy planowany przeze mnie zakup spełni moje oczekiwania.

Mieszkam w domu, w którym na chwilę obecną są 3 tv. Jeden ma jeszcze starą umowę z Nką. Drugi ma telewizję z oferty TP (Neostrada). 3ci miał do tej pory tv naziemną i wystarczało. Nadszedł czas planowania, żeby połączyć ofertę i sprawić, by wszystkie tv działały z ofertą jednego operatora (czyli po prostu Multiroom na 3 tv).

Jak się okazało, z N, właściwie NC+ teraz ciężko się dogadać, przez co utrudnili mi bardzo wybór (nie mogę dokupić sobie MR do obecnej oferty, muszę ją zmienić na dużo bardziej niekorzystną... stwierdziłem, że w takim razie poczekam aż się sami przypomną jak się będzie umowa kończyć za pół roku, a na razie w zupełności wystarczy mi telewizja na kartę za 20zł (pakiet ok. 40 kanałów). Oczywiście przy zapłacie z góry za pół roku jest to nawet 16zł. Byłaby to dla mnie świetna perspektywa, ale w ogóle teraz straciłem rozeznanie, jaki dekoder wybrać. Zastanawiałem się nad jakimś używanym po użytkowniku n-ki, dzięki czemu powinien spokojnie działać z tv na karte, bo to też nc+ (ale czy tak jest na pewno, w jednej z aukcji zauważyłem, że ktoś napisał, że nie jest pewien, czy na pewno będzie działać z inną kartą i czy nie wymaga jakiegoś odkodowania). Dodatkowo coś przeczytałem o 'parowaniu kart z dekoderem'. Czy ten proceder nie wiąże się z tym, że nie uda mi się kupić innej oferty (telewizji na kartę?) i użyć na dekoderze 'po kimś'?

Co w takim razie wybrać? Jakiś dekoder uniwersalny (tuner satelitarny?), do którego będę mógł wybrać tę ofertę: http://n.pl/oferta/smart-hd ? Jakie modele wtedy powinienem rozważyć. To na czym by mi najbardziej zależało, gdy przyjdzie czas negocjacji nowej umowy z n-ką, chciałbym, aby ten dekoder wraz z dekoderem turbo i jeszcze jednym dekoderem n-ki był w stanie współpracować w ofercie nc+ Multiroom. Czy uda mi się znaleźć taki dekoder, który byłby kompromisem - czyli teraz używany w opcji smart-hd telewizji na kartę, a potem w normalnym abonamencie n z multiroomem?

Jeśli tak, jakie opcje powinienem rozważyć?

Ps. Wszędzie tutaj zakładam umowę z nc+. Oczywiście jeśli jest możliwość zakupu neutralnych dekoderów, które będą mogły współpracować z głównym dekoderem (niezależnie czy to Polsat, czy to NC+, czy jeszcze coś innego), to jestem jeszcze bardziej zainteresowany. Oczywiście, jeśli oferta jest sensowna cenowo, a przez co do rozważenia.

Z góry dzięki i pozdrawiam,
    Krzysiek.

0 4
  • Servizza
  • #2 27 Kwi 2013 19:20
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • Servizza
  • #3 28 Kwi 2013 00:38
    GoLLaB
    Poziom 12  

Zadzwoniłem... oczywiście zaraz po moim pytaniu o dekoder, dowiedziałem się, że: 'Nie da się tak, żebym wykorzystał dekoder, ale mają dla mnie bardzo atrakcyjne oferty w abonamencie za 59zł' Jak ja lubię z nimi rozmawiać...

To, co udało mi się wyciągnąć przez 10min (poza wszystkimi możliwymi ofertami, które są - bo za każdym razem, jak twierdziłem, że nie interesuje mnie oferta na abonament to dostawałem inną, coraz atrakcyjniejszą...) to:

- oferta SMART HD wiąże się z tym, że trzeba kupić/posiadać jakiś dekoder, jednak nie wykorzysta się go w przyszłości, gdyby się chciało przenieść w opcję abonament + MR (zawsze wiąże się to z kartami przypisanymi do dekoderów i jest to w obrębie jednej umowy - te dekodery dostaje się wraz z ofertą (odpłatnie lub nie, zależy od wynegocjowanych warunków/typu dekodera itp).

- jeśli się chce mieć n na abonament i zmigrować z karty to można zrobić coś ala multiroom - np. kupić 3 dekodery i wziąć opcję za 39zł za pakiet podstawowy na każdy dekoder (czyli ~120zł/miesięcznie + zakup dekoderów) - jest jakaś taka dziwna oferta dla migrujących z kart (wydaje się być bardzo atrakcyjna :D).

- a na koniec dowiedziałem się, że dzwonię na niewłaściwy numer, bo dla tej oferty jest inny, mimo iż byłem na właściwej stronie i na niej odczytałem numer, pod który zadzwoniłem (to po 10min się dowiedziałem, że dzwonię na niewłaściwy numer, bo Pan konsultant nie ma takiej wiedzy, żeby np. podać mi przykładowe modele, z jakim dekoderem będzie współpracować oferta SMART HD).

Muszę przyznać, że strasznie skomplikowane jest zrobienie czegoś odpowiedniego... teraz trzeba by wyłożyć na dekoder, który może w przyszłości się nie przydać. Z drugiej strony, tej telewizji oglądam tyle, że nie warto ładować w to dużych sum. Zacząłem zatem zastanawiać się nad dekoderem Fergusona. Np. coś takiego jak Ferguson ArivA 250 combo, ponoć działa dobrze ze Smart HD. Pozostaje pytanie, reklamowana w nim jest opcja Multiroom. Co to oznacza? Czy można sobie z niego podzielić sygnał na inny dekoder? Czy musi to być też dekoder z takiej półki cenowej i też Fergusona, czy panuje tu większa dowolność?

0
  • #4 28 Kwi 2013 01:01
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Home sharing poczytaj...

1
  • #5 28 Kwi 2013 02:06
    GoLLaB
    Poziom 12  

Dzięki za naprowadzenie!

Jak się okazuje, nie jest to jakaś szczególna opcja i jest dostępna nawet na Ariva 100e. Ten dekoder jest w przyzwoitej cenie. Dla mnie miałby obsługiwać tylko ofertę SMART Hd i tylko na 2 telewizorach (na drugim gdzieś za pół roku dopiero).

Z tego co udało mi się ustalić może też działać jako serwer, dobrze to zrozumiałem? Bo częściej jednak spotykałem się z Ariva 200 jako serwer i 100 to klienci. Ale czy ma to szanse działać - 100e jako serwer i 100e jako klient? Rozumiem, że tutaj możliwość 2 różnych kanałów na 2 dekoderach jest zapewniona - jedynie sama karta (uprawnienia) jest dzielona po LANie (czyli drugi dekoder musi mieć normalne podłączenie do anteny). Nie przeoczyłem tutaj czegoś?

Czy działa to na sofcie producenta? Czy jest to opcja 'dodatkowa'? Przewertowałem trochę na ten temat, wg. opinii legalność tego procederu sięga jednego gospodarstwa domowego i jednej rodziny. Ale przeleciałem też manual od 100e i nie znalazłem tam wzmianki o tym sharingu, czy zatem jest to dostępne w jakimś mniej oficjalnym patchu?

0