Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrotelefon - jak przerobić telefon stacjonarny na mikro.

27 Kwi 2013 19:03 2613 8
  • Specjalista Sieci, Internet
    Witam, Potrzebuję zrobić prosty mikrotelefon z wybieraniem numeru.
    Zajrzałem do tego starego tematu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1130697#1130697
    i nawet posiadam takiego ATLANtela, ale jak odłączę słuchawkę od stacji (bazy) to sygnał mam dopiero przy odpowiedniej polaryzacji.
    Co zrobić aby był sygnał nie zależnie od polaryzacji żył? Bo bez sensu każdą parę sprawdzać 2 razy. A całe ustrojstwo z bazy nie zmieści mi się w słuchawce.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Zastosuj mostek prostowniczy. Swoja drogą taki atlantel to kiepski pomysł na mikrotelefon. Ja używam tylko mikrotelefony firmy SOUNDESIGN mają one mocne wysokonapięciowe tranzystory i żadne PCM'ki im nie straszne. Jak zgubie to poluje na allegro na tą firmę i zawsze okazuje się że służy mi do zgubienia ;D 10-15zł i jest.
  • Specjalista Sieci, Internet
    A możesz pokazać jak wygląda- jakieś foto z netu.
    Obecne mikro nie wybiera po kontakcie z PCM'em ;/.
  • Poziom 28  
    Nie mogę znaleźć żadnego foto, jak będę miał jak to swojego zrobię i prześlę. Jeden model zapamiętałem zwał się SAGA SOUNDESIGN Aktualnie na allegro nie ma takich aparatów. Wątpię że foto coś da bo modele są różne, przy zakupie sugerowałem się tylko firmą i poręcznością. Ten co mam teraz pochodzi z telefonu z radiem, po podniesieniu słuchawki radio przestawało grać.
    Na twoim miejscu po naprawie tego atlantela wstawił bym mu przełącznik który będzie przełączał albo cały aparat, albo tylko wkładka słuchawkowa. Wtedy na samej wkładce nic mu się nie stanie. Najczęstsza przyczyna nie wybierania to uszkodzenie MPSA42 i MPSA92, czasami coś jeszcze do wymiany.
    To ich logo
    Mikrotelefon - jak przerobić telefon stacjonarny na mikro.
  • Pomocny dla użytkowników
    Jakiego konkretnie masz Atlantela? Piszesz o bazie i o tym, że nie dasz rady zmieścić elementów z bazy w słuchawce. To jakoś mi się kupy nie trzyma.
    Jaki konkretnie chcesz zrobić ten mikrotelefon? Czy ma mieć też dzwonek?
    Atlantel 1102 ma dzwonek w podstawce. Sprawdź czy jest tam też mostek służący do zasilania aparatu. Jak są tam dwa mostki (każdy po 4 pojedyncze diody z serii 1N), to niestety musisz jeden z nich przenieść do mikrotelefonu. Oczywiście nie dosłownie, bo możesz użyć innego mostka (najprościej w jednej obudowie). Ważne aby był na napięcie min. 400V.
  • Poziom 28  
    Obiecane fotki "niepalnych" telefonów:
    Mikrotelefon - jak przerobić telefon stacjonarny na mikro. Mikrotelefon - jak przerobić telefon stacjonarny na mikro.
    Ten pierwszy na górze powinienem gdzieś mieć, ale coś tam chyba trzeba w nim naprawić (gdybyś był zainteresowany).