Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolorki kabelków w starej obudowie

27 Kwi 2013 21:06 798 4
  • Poziom 13  
    Witam

Niedawno podłączałem swoją nową płytę główna do starej obudowy. W instrukcji płyty głównej piszą żeby nie pomylic miusów z plusami przy podłączaniu panela z obudowy "note the positive and negative pins before connecting"

tylko skąd ja mam wiedziec który jest plus a który minus
    1. power: ma: biały i niebieski (który z nich to minus aktóry plus)
    i dalej...
    (założyłem, że biały to minus)
    2. msg (message, power, sleep LED): green white
    3. HD (LED activity): red white
    4. res (reset): blue white

czy white to minus?

dzięki
  • Poziom 27  
    A może tak jaka to płyta główna?
  • Poziom 23  
    Jeśli chodzi tylko o kontrolki LED (power, hdd) to nawet jeśli źle podłączysz nic się nie stanie, po prostu te diody nie będą świeciły, wystarczy wyłączyć komputer i zmienić bieguny.

Jeśli chodzi o kolory przycisków power i reset to wiadomo, że w ich przypadku plus i minus nie ma znaczenia to zwykłe przyciski zwierające.

Natomiast uważaj na wszystkie kable typu USB, tam łatwo się pomylić i spalić np port bądź podłączane urządzenie!
  • Poziom 13  
    dzięki, powinno być w moim podpisie... GA-H61M-S2PV.
    Ale co to ma do rzeczy jaka płyta główna? Mi chodzi o to gdzie w tych kolorach kabelków jest minus, a gdzie plus. Czy kolor biały to minus?
  • Poziom 38  
    Jak napisano, uwagę zwrócić należy na poprawne podpięcie USB, przy podłączaniu przycisków i diod nic nie powinno się stać. Przyciskowi jest to obojętne, a dioda zaświeci, bądź nie.
    Na logikę biały powinien być minusem, ale jak nie będzie świecić, to starczy podmienić, przy USB połączenie niestety jest krytyczne.