Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILPS 29PT8520 - podłączenie z kinem domowym PHILIPS LX3900 poprzez dekoder HD3

piłat 27 Kwi 2013 21:07 1845 4
  • #1 27 Kwi 2013 21:07
    piłat
    Poziom 2  

Witam serdecznie wszystkich i proszę o pomoc. Chciałbym nabyc dekoder cyfrowego polsatu HD300 gdyż w przyszłości myślę o kupnie telewizora z HD. Obecnie mam dekoder cyfrowego polsatu SD ECHO STAR (dwa podłączenia euro, jedno TV a drugie VCR), który za pomocą euro-złącza podłączony jest do telewizora PHILIPS 29pt8520(dwa euro-złącza, EXT1 ma wejście i wyjście audio, wejście i wyjście video oraz wejście RGB, EXT2 ma wejście i wyjście audio i video oraz wejście S-VHS). Do dekodera również kablem euro jest podłączone kino domowe PHILIPS LX3900. Przy wyciszonym głosie telewizora przez głośniki kina domowego (5) słucham dżwięk z programów TV (kino domowe włączone jest na TV). Moje pytanie i prośba o pomoc jak w przypadku zmiany dekodera na HD3000, który ma jedno złącze euro i HDMI (inne to ethearnet, USB). Innych podłączeń nie ma. Z tego wynika, że jak podłączę się do telewizora poprzez kabel euro to nie mam połączenia kino-dekoder. Zostaje mi zatem w tym układzie połączenie telewizor-kino. Proszę o pomoc jak przy tym układzie ogląda obraz w telewizorze a słucha dżwięk z głosników kina domowego.

0 4
  • #2 28 Kwi 2013 17:39
    leszekpo59
    Poziom 26  

piłat napisał:
    ...w przypadku zmiany dekodera na HD3000, który ma jedno złącze euro i HDMI (inne to ethearnet, USB). Innych podłączeń nie ma. Z tego wynika, że jak podłączę się do telewizora poprzez kabel euro to nie mam połączenia kino-dekoder. Zostaje mi zatem w tym układzie połączenie telewizor-kino. Proszę o pomoc jak przy tym układzie ogląda obraz w telewizorze a słucha dżwięk z głosników kina domowego.

Witaj. Myślę, że przy układzie obecnego TV ( PHILIPS 29pt8520 ), powinieneś zaopatrzyć się w rozgałęźnik rozdzielacz EURO na 2 EUROSCART, którego przykładowy wygląd masz na fotografii poniżej.
    PHILPS 29PT8520 - podłączenie z kinem domowym PHILIPS LX3900 poprzez dekoder HD3
    Po zmianie TV na ten z HD, pomijasz rozgałęźnik rozdzielacz, gdyż do TV podłączasz poprzez przewód HDMI, a do kina ( PHILIPS LX3900 ) podajesz sygnał z gniazda EUROSCART dekodera HD3000. Pozdrawiam.

0
  • #3 28 Kwi 2013 23:02
    piłat
    Poziom 2  

Dzięki serdecznie za pomoc. Proszę powiedz mi czy dobrze myślę, ten rozgałęźnik euro złącza podłączam do dekodera HD 3000 i jednym przewodem euro-euro łączę z telewizorem EXIT 1 a do drugiego gniazda euro w rozgałęźniku podłączam kabel euro-euro z kinem LX3900.

0
  • #4 29 Kwi 2013 11:33
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Dobrze rozumujesz. Z dekodera wychodzisz na TV i kino. Powinno zadziałać. Pozdrawiam.

0
  • #5 09 Maj 2013 14:11
    piłat
    Poziom 2  

Dzięki leszekpo59 podłączyłem tak jak mówiłeś i wszystko gra. Temat uważam za zamknięty. pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc

0