Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Micra K12 r2003 - Nie uruchamia silnika

28 Kwi 2013 09:02 3477 3
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jak w temacie, po przekręceniu kluczyka na tablicy włączają się wszystkie kontrolki oprócz "check eng", rozrusznik zakręci ok. dwa obroty i rozłącza się, w tym samym czasie pracuje wentylator chłodnicy. Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie i w skrzynce obok wentylatora, wszystkie są OK. Dodam, że dwa dni wcześniej silnik był umyty, ale cały czas autko jeździło. Jeszcze jedno. Po podłączeniu PC do złącza diagnostycznego, brak komunikacji z ECU, a wcześniej było. Czy jest jeszcze jakaś inna skrzynka bezpieczników? Bo na mój gust, to tych o których wiem to trochę za mało jak na takie autko. Tyle to było w maluchu :). Co jeszcze sprawdzić?
  • Poziom 41  
    Myłeś silnik to oprócz plusów sprawdź masy zwłaszcza w komorze silnikowej.
  • Poziom 11  
    Ok, sprawdzę. Czyta, że jest jeszcze moduł BSI, ale nie wiem gdzie on jest. Tam też jest parę bezpieczników.
  • Poziom 11  
    No to sprawa się wyjaśniła. Micra postała przez dwa dni z podniesioną maską ( w garażu), odparowała i bez problemu odpaliła. Wnioski : cierpliwość, nie ma potrzeby robienia "remontu kapitalnego". Może gdyby pod ręką był kompresor powietrza...... Post zostawiam dla potomnych i zamykam temat.