Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer vsx422, BDP150 - koonfiguracja kina domowego z telewizorem

daro5001 28 Kwi 2013 11:38 5592 8
  • #1 28 Kwi 2013 11:38
    daro5001
    Poziom 9  

Witam wszystkich użytkowników.
    W ostatnim czasie kupiłem telewizor panasonic TX-P50VT50 oraz kino domowe pioneer w którego skład wchodzi amplituner VSX422, odtwarzacz BDP150 oraz zestaw kolumn. Połączyłem wszystkie elementy zestawu kablami HDMI 1.4 (BD-amplituner, amplituner-TV) i teoretycznie wszystko powinno być OK ale pojawiły się następujące problemy.

1. Jak włączę telewizor to automatycznie włącza się amplituner ale dźwięku z głośników nie ma, dźwięk leci z telewizora.
    2. Jak włączę odtwarzacz BD i chcę posłuchać muzyki z pendrive podłączonego do BD to dźwięk jest przesyłany przez amplituner do telewizora i muzyka leci z głośników telewizora. Jeżeli słucham muzyki z płyty to dźwięk poprawnie leci z zestawu głośników.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #2 28 Kwi 2013 18:03
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Odtwarzacz BDP150 połączył bym przewodem HDMI w ten sposób, że w BDP150 podpiąłbym go w gniazdo HDMI OUT, a w TV TX-P50VT50 w gniazdo HDMI IN. Z TV dźwięk podałbym przewodem optycznym pomiędzy gniazdami DIGITAL AUDIO OUT w TX-P50VT50 a IN ( TV ) OPTICAL w VSX422. Z kolei dźwięk z BDP150 do VSX422 podał bym poprzez przewód łączący w BDP150 gniazdo DIGITAL OUT COLAXIAL z gniazdem IC (CD ) COLAXIAL w VSX422. Myślę, żę zaproponowany układ pozwoli Tobie pozbyć się dźwięku na urządzeniu, na którym akurat go nie oczekujesz a także włączenie TV nie powinno uruchamiać amplitunera. Pozdrawiam.

0
  • #3 28 Kwi 2013 21:52
    daro5001
    Poziom 9  

witam,
    Nie posiadam takich kabli ale chyba będę musiał je kupić. Jak podłączę to dam znać co z tego wyszło.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 17 Maj 2013 19:56
    dekadenta6
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Jestem tutaj nowy zalogowałem sie poniewaz zakupilem sprzet Pioneer vsx 422 + bd 150+kolumny taga harmony no i oczywiscie mam problem poniewaz czytam instrukcje i staram sie postepowac wg podanego schematu i nie moge wyswietlic menu ekranowe na tv zeby zaczac cokolwiek konfigurowac kupilem razem z tv thomson 39 FU 5253 niby wyswietla mi sie brak sygnalu na tv ale raz na jakis czas tylko mignie to menu z ampli na tv po czym znow czarny ekran i brak sygnalu co robic pomozcie prosze! juz trzeci dzien bez radosci ze sprzetu...:-(

0
  • #5 17 Maj 2013 23:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rozumiem, że masz to wszystko spięte kablem HDMI?.
    W tv ustawiony odpowiedni port HDMI do amplitunera?.
    W amplitunerze kabel HDMI jest podłączony pod HDMI OUT i podpięty z tego portu do tv pod HDMI IN?.
    Jeśli możesz daj fotkę z tyłu ampli i tv.

0
  • #6 18 Maj 2013 11:24
    dekadenta6
    Poziom 2  

jest tak jak mowisz instrukcja jest skomplikowana niby prosto opisuja i lipa nie wiem moze tv jest do dupy moze kable hdmi popsute wrzucam foty
    dekoder tvsat wpialem kablem hdmi do ampli
    bluray kablem hdmi do ampli
    z apmli hdmi out do tv hdmi in
    do tego optyczny z tv do ampli
    w instrukcji pisza ze przez hdmi nie zobacze menu ekranowego wiec kaza spia cinchami tak zrobilem i dalej wszedzie brak sygnalu

Dodano po 1 [minuty]:

pioneer vsx422, BDP150 - koonfiguracja kina domowego z telewizorem pioneer vsx422, BDP150 - koonfiguracja kina domowego z telewizorem

Dodano po 1 [minuty]:

na necie jest instrukcja po ang

Dodano po 26 [minuty]:

jak na razie udalo mi sie przelaczyc ampli na CBL/SAT i odbiera obraz na tv z dekodera ale bez glosu heh...dzialam dalej...

0
  • #7 18 Maj 2013 11:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

dekadenta6 napisał:
    w instrukcji pisza ze przez hdmi nie zobacze menu ekranowego wiec kaza spia cinchami tak zrobilem i dalej wszedzie brak sygnalu

Podepnij ten kabel pod monitor out, a w tv pod też takie żółte gniazdo (composite).
    dekadenta6 napisał:
    jak na razie udalo mi sie przelaczyc ampli na CBL/SAT i odbiera obraz na tv z dekodera ale bez glosu

Upewnij się, że kable masz wpięte do końca, że koniec wtyczki idealnie przylega do tylnej ścianki ampli.

0
  • #8 18 Maj 2013 20:54
    dekadenta6
    Poziom 2  

tak zrobilem juz nawet kable zmienialem i dalej nic zalapalem ze rozdzielczosc zmienic w tv przez blu ray i dalej nic kable sa wpiete na max

no i po paru godzinach udalo mi sie w miare ogarnac telewizja idzie glos z ampli jest plyty z blu raya tez graja niezly jest ten ampli sporo ma ustawien wybor roznych kanalow do tego ustawienia roznych sygnalow...

Dodano po 1 [minuty]:

no ale za cholere nie wyswietla tego menu ekranowego na tv ale mozna w okrojonej wersji wg instrukcji na ampli ustawiac parametry pilotem...

0
  • #9 04 Wrz 2014 08:53
    dekadenta6
    Poziom 2  

kwestia telewizora była zamieniłem na LG i menu ekranowe sie wyswietla

0