Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nC+ - Dekodery nie mogą się dogadać

osioł123 28 Kwi 2013 14:59 3687 10
  • #1 28 Kwi 2013 14:59
    osioł123
    Poziom 18  

Witam!
    Jestem jakże nie inaczej - szczęśliwym posiadaczem telewizji nowej generacji n(obecnie nC+). Od pewnego momentu (z tydzień temu) czarny dekoder przestał się rozumieć z białym dekoderem. Jak wypnę biały spod zasilania i go z powrotem wepnę to połączenie się udaje, ale nie może pobrać listy kanałów. Znowu wraca do połączenia i tu już nic. Nie pomógł reset obu urządzeń, jednego, drugiego, przekładki i inne cuda na kiju. Biały dekoder "zasilany" jest sygnałem przewodem ETHERNET który na pewno jest dobry. Zmiana na inny (krótszy) nie pomogła. Nic więcej tych dekoderów nie łączy i nie łączyło i działało...
    W czym może być problem?
    Proszę o pomoc i dzięki za odpowiedzi!
    osioł123

0 10
  • #2 28 Kwi 2013 15:27
    voitek1
    Poziom 39  

Czy sprawdzałeś połączenie pomiędzy nimi? Czy w testach połączenia sieciowego dekodera wszystko jest OK?

0
  • #4 28 Kwi 2013 21:25
    osioł123
    Poziom 18  

Siła pi razy drzwi 90. Za to jakość 0. Raz na ruski rok pojawi się 100%, ale zaraz potem znika i tak w koło Macieju...

0
  • #5 28 Kwi 2013 21:28
    voitek1
    Poziom 39  

A to:

voitek1 napisał:
    Czy sprawdzałeś połączenie pomiędzy nimi? Czy w testach połączenia sieciowego dekodera wszystko jest OK?
    :?:

0
  • #6 28 Kwi 2013 21:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

leszekpo59 napisał:
    czy sygnał z anteny jest prawidłowy w białym dekoderze?

osioł123 napisał:
    Siła pi razy drzwi 90. Za to jakość 0. Raz na ruski rok pojawi się 100%, ale zaraz potem znika i tak w koło Macieju...

To jeszcze dla pewności zamień dekodery miejscami, jeśli biały zadziała pod instalacją czarnego to uszkodzona (rozregulowana) jest instalacja antenowa białego dekodera, natomiast jeśli biały dekoder nie zadziała pod instalacją czarnego to uszkodzony jest biały dekoder.

0
  • #7 29 Kwi 2013 20:00
    osioł123
    Poziom 18  

Kocurek mógłbyś nieco jaśniej?

Co do instalacji białego dekodera - takowej nie ma. Jest jak napisałem on podpięty do czarnego przewodem Ethernet. Do białego nic więcej nie dochodzi.

0
  • #8 29 Kwi 2013 20:17
    bajer1
    Poziom 25  

Witam to kolega ma Multi room standard czy premium ?

0
  • #9 29 Kwi 2013 20:25
    osioł123
    Poziom 18  

0
  • #10 29 Kwi 2013 20:40
    bajer1
    Poziom 25  

Witam sygnał z instalacji satelitarnej musi być doprowadzony do każdego dekodera tak mi się zdaje jest przy standard a przy premium tylko do głównego. Więc kolega KOCUREK1970 ma racje poda jaki to typ tunera 1 i 2 .
    Pozdrawiam

0
  • #11 29 Kwi 2013 21:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

osioł123 napisał:
    Kocurek mógłbyś nieco jaśniej?
    Co do instalacji białego dekodera - takowej nie ma

Przeczytaj to, co prawda jest tam mowa o usłudze Multiroom Standard HD, ale tyczy się zapewne także usługi bez HD:
    http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej-zadawa...multiroom/jak-podlaczyc-multiroom-standard-hd
    Wynika z tego jasno, że biały dekoder w Twojej wersji usługi MUSI mieć też dostęp do sygnału z satelity.
    I prawdopodobnie dlatego, że nie ma dostarczonego tego sygnału to nie działa jak powinien, i wszystko wskazuje na to, że nic się nie zepsuło, uszkodziło..., po prostu doprowadź do białego dekodera kabel z sygnałem z talerza reszty nie ruszając i będzie cacy :D.

0