Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

honda vt600 - brak ładowania na wysokich obrotach

motomajster 28 Apr 2013 15:53 3441 6
Wago
 • #1
  motomajster
  Level 9  
  Mam problem z ładowaniem w hondzie vt 600 1988rok. Na wolnych obrotach ładowanie jedst na poziomie 14,0 - 14,5V ale im obroty wyższe tym ładowanie słabsze, schodzi do do napięcia jakie jest w akumulatorze. wymieniłem, regulator nic się nie zmieniło, no to wymieniłem prądnice, ku mojemu zdziwieniu także nic to nie dało. Wymienione części są fabrycznie nowe.
  No to sądziłem, że coś w instalacji jest nie tak, podłączyłem akumulator bezpośrednio za regulatorem, odłączając od niego całkowicie instalacje elektryczną, silnik i cała instalacja pracował na osbnym akumulatorze. Ładowanie także wyglądało bez zmian.
  Ma ktos może jakieś pomysły co z tym zrobić? Mi się pomysły skończyły.
 • Wago
 • Wago
 • #3
  cyborg39
  Level 27  
  Wyrzuc kostke pomiędzy przewodami alternatora a regulatorem, tzn po prostu zlutuj je na stale z pominieciem kostki. Wyjscie plusowe i minusowe z regulatora odetnij od instalacji i polacz bezpośrednio z akumulatorem-ale tez bez kostki, po prostu polutowane przewody z oczkami na końcu. Robilem tak w kilkunastu starszawych japońskich motocyklach, oni nie przylozyli się do zabezpieczenia instalacji elektrycznych przed wilgocią i wszystkie polaczenia sniedzieja
 • #4
  motomajster
  Level 9  
  regulator taki jak w oryginale. Po zalutowaniu połączeń nie ma wielkiej różnicy, jakieś 0,2V większe ładowanie. Wczoraj mierzyłem u kolegi w magnie ładowanie. Na wolnych 14,7V a na wysokich do 14V spada. Ale magna śmiga już drugi rok bez doładowywania aku więc jest ok u niego. A może to wina akumulatora? Jakieś zwarcie robi albo coś? I tak muszę kupić nowy. Dam znać co się zmieni na nowym aku.
 • #7
  motomajster
  Level 9  
  Temat się rozwiązał po wymianie akumulatora. Wartości ładowania oscylują pomiędzy 14-14,5.