Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Graficzna w grach - Jak wł. karte graficzna "dedykowana" w grach

mrshow4 28 Kwi 2013 16:17 17880 7
  • #1 28 Kwi 2013 16:17
    mrshow4
    Poziom 9  

Laptop Samsung NP350E7C (NP350E7C-S05PL)

Notebook o nowoczesnej stylistyce z ekranem o przekątnej 17,3", charakteryzujący się natywną rozdzielczością 1600 x 900 wyposażony w matową matrycę LED. Wyposażony jest w procesor Intel Core i5 3210M o częstotliwości taktowania 2.5 GHz (do 3.1 z turbo), z zainstalowaną pamięcią 6 GB RAM DDR3 oraz dysk twardy SATA II o pojemności 750GB. Posiada wbudowaną kartę graficzną AMD Radeon HD 7670 z 2GB pamięci własnej i zintegrowaną kartę dźwiękową. Notebook ma wbudowaną nagrywarkę DVD oraz kamerę internetową. Wyposażony jest w złącze HDMI, D-Sub, 4 porty USB oraz czytnik kart pamięci. Zainstalowany system to Windows 8.

Jak wł. karte graficzna "dedykowana" w grach ?
    Karta Graficzna w grach - Jak wł. karte graficzna "dedykowana" w grach https://obrazki.elektroda.pl/5405422600_1364302204.jpg

Witam Ponownie mam Pytanie mam 2 karty Graficzne dedykowana i zintegrowana jak wł. w grach ta dedykowana?

-1 7
  • #2 28 Kwi 2013 17:24
    Kuba19
    Poziom 12  

Jeśli masz win7 to najprostsza metoda to kliknąć PPM na ikonę gry, prawie na samej górze znajdź opcje "Uruchom z procesorem graficznym" po najechaniu na nią powinno wyświetlić Ci dostępne karty graficzne, wybierz dedykowaną i po sprawie.

0
  • #3 28 Kwi 2013 17:31
    farjat
    Poziom 22  

Sama się włącza, niezauważalnie i automatycznie.

1
  • #4 28 Kwi 2013 18:35
    Kuba19
    Poziom 12  

nie zawsze, z doswiadczenia z moim lapkiem asusa wiem ze nie zawsze

mam procesor i7 2.1GHz 4 rdzenie, 8GB ramu, zintegrowaną kartę Intela, i dedykowaną NVidia GeForce GT 630M z 2GB pam

I nie zawsze odpala na GF, przykładowo Fifa 12 odpalała na zintegrowanej karcie graficznej, dopiero po zmianie ustawień gry zaczeło grać na GF, na początku nie wiedziałem jak to ustawić to odpalałem własnie w sposób opisany powyżej

0
  • #5 28 Kwi 2013 19:44
    mrshow4
    Poziom 9  

Panny znalazłem i zrobiłem to tak jak 3ba czyli na pulpicie kliknąłem prawym klawiszem myszki i znalazłem opcje konfiguracja przełączania grafiki tam można ustawić do jakich gier ma być używana 2 karta graficzna czyli dedykowana !Mam system win8 wiec miałem z tym problem ,ale poradziłem sobie :)

-1
  • #6 28 Kwi 2013 19:45
    farjat
    Poziom 22  

Kuba19 napisał:
    mam procesor i7 2.1GHz 4 rdzenie, 8GB ramu, zintegrowaną kartę Intela, i dedykowaną NVidia GeForce GT 630M z 2GB pam

No i?
    Kuba19 napisał:
    I nie zawsze odpala na GF, przykładowo Fifa 12 odpalała na zintegrowanej karcie graficznej

Z piratami już tak jest.

Cytat:
    Panny znalazłem i zrobiłem to tak jak 3ba czyli na pulpicie kliknąłem prawym klawiszem myszki i znalazłem opcje konfiguracja przełączania grafiki tam można ustawić do jakich gier ma być używana 2 karta graficzna czyli dedykowana !Mam system win8 wiec miałem z tym problem ,ale poradziłem sobie Smile

Wystarczy zainstalować najnowsze sterowniki.

0
  • #7 29 Kwi 2013 10:04
    Kuba19
    Poziom 12  

W woli scislosci gra jest oryginalna, a wszystko zależy od konfiguracji kompa,
    Mniejsza juz o to, skoro problem rozwiązany

0
  • #8 17 Sty 2015 16:02
    illusion3
    Poziom 9  

Odświeżę temat. Wiem że karta dedykowana włącza się wraz z uruchomieniem gry, i widać to po ikonie statusu karty graficznej dedykowanej (gforce), ale jest u mnie taki problem że po zminimalizowaniu gry i potem zmaksymalizowaniu gra się strasznie tnie jakby szła na integrze. a w statusie jest że gra używa dedyka. Minimalizacja jest potrzebna w tej grze więc dlatego poszukuje rozwiązania problemu. laptop to acer v3-571g windows 8 pro. może mnie ktoś naprowadzić chociaż co można by było zrobić spróbować żeby to działało jak należy?

1