Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDP 685 " nie wiruje, nie odprowadza wody, buczy"

Genocid3 28 Kwi 2013 16:44 4980 5
  • #1 28 Kwi 2013 16:44
    Genocid3
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam Pralkę Polar PDP 685 z którą mam problem ponieważ ani nie wiruje ani nie odprowadza wody natomiast buczy gdy dochodzi do programu który za to odpowiada. Czy ktoś może mi doradzić co zrobić? powiem szczerze w tej chwili nie stać mnie na nową pralkę... Pozdrawiam

• #2 28 Kwi 2013 18:27
    danthe
    Poziom 29  

Możliwe że pompa odprowadzająca jest zapchana / uszkodzona.

Dodano po 1 [minuty]:

Pralka nie zacznie wirowania, do momentu wypompowania wody. Sprawdź czy filtr nie jest zapchany.

• #3 28 Kwi 2013 18:40
    Genocid3
    Poziom 2  

A więc tak spuściłem wodę wężykiem na dole oraz przeczyściłem filtr i :
    -Pralka odwirowuje jednak nie spuszcza dalej wody... i strasznie buczy prawdopodobnie w trybie spuszczania... co jeszcze mogę zrobić?

• #4 28 Kwi 2013 18:52
    danthe
    Poziom 29  

W takim razie trzeba by zajrzeć do pompki, czyli delikatna rozbiórka się szykuje. Należy sprawdzić czy nic nie blokuje wirnika, czy obraca się swobodnie. W najgorszym przypadku trzeba będzie nabyć nową, koszt na allegro - kup teraz - 22 zł.

• #5 28 Kwi 2013 19:01
    soulcatcher
    Poziom 7  

Jeżeli masz sprawdzone, że rura za filtrem, przed filtrem i sam filtr są okej, to chyba nie zostaje Ci nic innego jak wymontowanie pompki i silnika pompki. Znajomy kiedyś twierdził że pompkę blokowała mu moneta - nie wiem jakim cudem miała by się mu przez filtr przedostać, ale u Ciebie też mogło coś fizycznie się tam dostać.

• #6 04 Maj 2013 14:20
    Genocid3
    Poziom 2  

Potrzebuje rade jak ta pompkę znaleźć;p nie jestem super fachowcem wręcz przeciwnie ^^ Jakąś instrukcje i czy dużo rozbiórki.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME