Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ewidencja infrastruktury, komputerów, drukarek itp - OpenSource

p4v3u 28 Kwi 2013 18:56 1245 4
  • #1 28 Kwi 2013 18:56
    p4v3u
    Poziom 27  

Witam,

Tak jakoś ostatnio sieć w mojej organizacji rozrosła się nieprzewidywalnie, i szukać muszę jakiegoś doraźnego rozwiązania na chwilę.

Ciężko utrzymać informacje o konkretnych stacjach roboczych - chciałbym zbierać info o sprzęcie - np. sn laptopów, dysków, jakie napędy, ale o zainastalowanych aplikacjach także, np. przypisanie konkretnych licencji.

Wszystko to na wypadek jakichś problemów - muszę mieć jakąś podstawową bazę informacji chociaż. Fajnie byłoby mieć też info o aktywnych kontach, prawach userów ale na razie wystarczy mi prosta ewidencja.

Pozbierałem sobie z każdej takiej stacji raport z aplikacji Speccy - w zasadzie trzy raporty, XML, txt, i z rozszerzreniem .speccy. Szukam jakiejś przeglądarki tego, bo raczej to co Speccy podaje, jest jakoś znormalizowane.
    Jeśli nie Speccy, moge pozbierac i czyms innym, byleby miec jakas spojna baze mniejwiecej.

I teraz pojawił sie problem - czym to zarządzać, bo o ile przeglądanie plików txt jest może i szybkie, ale już jakieś super wydajnej pracy nie zapewnia.

Szukam jakiegoś rozwiązania opensource które na razie pozwoliłobymi przeglądać tylko te manualnie pozbierane info, byłoby bazą działań calego działu IT dla innych administratorów, techników też.

Ale może być też coś innego, niekoniecznie zgodnego z pozbieranymi już zestawieniami, mogę jeszcze raz pozbierać.

To ma być do ewidencji kilkudziesięciu stacji, wszystko w jednej lokalizacji.

0 4
  • Pomocny post
    #2 28 Kwi 2013 19:00
    orinek
    Poziom 16  

Przede wszystkim ile masz stacji roboczych "pod opieką"? Ilu użytkowników?

Do zbierania info o kompach proponuję wykorzystać SIW.

Osobiście korzystam z SIW a dane kopiuję jako plik excel, co nie znaczy że taką bazę można zrobić np. w Access, bądź innym np. z pakietu Open Office (opensource). W tabelach masz wtedy pięknie ułożone co potrzeba, jakie HDD, s/n kompów itp.

0
  • #3 28 Kwi 2013 19:08
    p4v3u
    Poziom 27  

orinek napisał:
    Przede wszystkim ile masz stacji roboczych "pod opieką"? Ilu użytkowników?

Uzytkowników około setki, stacji, jak napisałem około 70.

SIW, dziękuję, sprawdzę. Ale to też jest bardzo przenośne ? Ja to chyba najbardziej bym coś z serwerem i db chciał...

Jak rozumiem, SIW nie wymaga agentów na stacjach?

pozdrawiam

0
  • #4 28 Kwi 2013 19:19
    orinek
    Poziom 16  

Nie, z SIWem musisz latać do każdego kompa i sczytywać konfigurację.

Proponowałbym Tobie by firma zainwestowała w oprogramowanie MS Windows Server aby wszystko spiąć w AD. Tam zarządzasz komputerami, użytkownikami itd. do tego DameWare i masz wspaniałe Centrum Administracyjne - ja tak to bym widział.

0
  • #5 28 Kwi 2013 19:20
    p4v3u
    Poziom 27  

orinek napisał:
    Nie, z SIWem musisz latać do każdego kompa i sczytywać konfigurację.

Proponowałbym Tobie by firma zainwestowała w oprogramowanie MS Windows Server aby wszystko spiąć w AD. Tam zarządzasz komputerami, użytkownikami itd. do tego DameWare i masz wspaniałe Centrum Administracyjne - ja tak to bym widział.

dziekuje za informacje.

odnośnie AD - właśnie mam nadzieję, że do tego to zmierza...

0