Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Speedake / Zenith Niskie obroty oraz odpalanie z rozrusznika

marioodkrywca 28 Kwi 2013 20:37 1515 2
  • #1 28 Kwi 2013 20:37
    marioodkrywca
    Poziom 13  

Posiadam skuter Peugeot Speedake (to samo co zenith).

Po 3 letnim pobycie w piwnicy udało mi się go odpalić. Jednakże mam następujące problemy z nim

- Skuter ma za niskie obroty (Niestety nie mogę go wyregulować. Brak reakcji na kręcenie śrubkami na gazniku Gurtner)
    - Dodatkowo skuter nie chce odpalić na rozrusznik, Kreci, wał się rusza, iskra jest ale nie chce odpalić. Prędkość rozrusznika wydaje się być w normie.

Na chwilę obecną skuter stoi bez wszystkich plastików, Akumulator mam podłączony samochodowy, więc nie ma mowy o tym, że jest za słaby. Sprawdzałem masę itp.

Zaobserwowałem, że dzwięk podczas odpalania z kopa i rozrusznikiem jest zupełnie inny, tzn brakuje dzwięków z wydechu(niewiem jak to opisać).

Objaw taki sam występuje na 2 modułach, ale i tak niewiem co miało by to za znaczenie, skoro na kopa odpala (cięzko bo ciężko ale to przez gaznik).

Czy ma ktoś jakiś pomysł bo już mnie krew zalewa z tym skuterem

2 2
  • #2 28 Kwi 2013 21:27
    Staszek49
    Poziom 34  

Gaźnik do przeglądu tj. musisz udrożnić wszystkie dysze i usunąć z niego ewentualne zanieczyszczenia ( silnik dostaje małą ilości paliwa). Odnośnie uruchamiania silnika tylko z tzw. kopki, to moim zdaniem wynika to z tego, iż z kopki silnik otrzymuje o wiele wyższe obroty niż z rozrusznika. Sprawdź też jakie ma silnik ciśnienie w cylindrze, bowiem od niego w dużej mierze zależy łatwość uruchamiania silnika.

0
  • #3 29 Kwi 2013 08:07
    marioodkrywca
    Poziom 13  

Niestety nie mam manometru. Jednak z tego co pamiętam to silnik będzie mieć max 2 tys po wymianie pierścieni i cylindra. Zrobiłem już przegląd gaźnika, wszystkie dysze drożne

0