Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Speedake / Zenith Niskie obroty oraz odpalanie z rozrusznika

28 Apr 2013 20:37 1797 2
 • Level 13  
  Posiadam skuter Peugeot Speedake (to samo co zenith).

  Po 3 letnim pobycie w piwnicy udało mi się go odpalić. Jednakże mam następujące problemy z nim

  - Skuter ma za niskie obroty (Niestety nie mogę go wyregulować. Brak reakcji na kręcenie śrubkami na gazniku Gurtner)
  - Dodatkowo skuter nie chce odpalić na rozrusznik, Kreci, wał się rusza, iskra jest ale nie chce odpalić. Prędkość rozrusznika wydaje się być w normie.

  Na chwilę obecną skuter stoi bez wszystkich plastików, Akumulator mam podłączony samochodowy, więc nie ma mowy o tym, że jest za słaby. Sprawdzałem masę itp.

  Zaobserwowałem, że dzwięk podczas odpalania z kopa i rozrusznikiem jest zupełnie inny, tzn brakuje dzwięków z wydechu(niewiem jak to opisać).

  Objaw taki sam występuje na 2 modułach, ale i tak niewiem co miało by to za znaczenie, skoro na kopa odpala (cięzko bo ciężko ale to przez gaznik).

  Czy ma ktoś jakiś pomysł bo już mnie krew zalewa z tym skuterem
 • Level 35  
  Gaźnik do przeglądu tj. musisz udrożnić wszystkie dysze i usunąć z niego ewentualne zanieczyszczenia ( silnik dostaje małą ilości paliwa). Odnośnie uruchamiania silnika tylko z tzw. kopki, to moim zdaniem wynika to z tego, iż z kopki silnik otrzymuje o wiele wyższe obroty niż z rozrusznika. Sprawdź też jakie ma silnik ciśnienie w cylindrze, bowiem od niego w dużej mierze zależy łatwość uruchamiania silnika.
 • Level 13  
  Niestety nie mam manometru. Jednak z tego co pamiętam to silnik będzie mieć max 2 tys po wymianie pierścieni i cylindra. Zrobiłem już przegląd gaźnika, wszystkie dysze drożne