Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W140 S500 '93 - silnik zapala i odrazu gaśnie.

Arczi s500 28 Apr 2013 20:40 3462 2
    Arczi s500
    Level 8  
    Witam mam problem z Mercedesem W140 S500 93r.Zaczęło się od tego ,że ostatnio w czasie jazdy na wyższych obrotach zaczął przerywać(szarpać)silnik.Przy ruszaniu po gwałtownym dodaniu gazu potrafił zgasnąć,trzeba było delikatnie dodać gaz żeby ruszyć.A teraz już auto nie odpala.Jest coś takiego że w po przekręceniu kluczyka auto na sekundę odpali i gaśnie.Silnik nie chcę zaskoczyć na dłużej.Układ zapłony jest nowy(świece,kopułki,przewody),pompa podaje paliwo.Wie ktoś co to może być?
    LWG
    Level 11  
    Sprawdź ciśnienie jakie daje pompa bo to ze podaje to jeszcze nie świadczy ze jest dobra plus druga rzecz czy sitko(o ile jest) na pompie jest całe i nie uszkodzone.
    Arczi s500
    Level 8  
    Auto już odpaliłem.Przejrzałem wiązke silnika i przewody biegnące do przepływomierza powietrza były zgnite dokładnie cała otulina przewodów się pokruszyła i została goła miedz.Wyciąłem zgnite przewody aż po same piny w kostce przepływki gdzie był najgorszy meksyk wlutowałem nowe.Auto odpala chodzi,ale jak troche popracuję to ma problem wkręcać się na obroty silnik przerywa.Potrafi nawet zapalić się lampka ASR.Stawiam na uszkodzony przepływomierz,który musiało uszkodzić zwarcie w wiązce.Macie inne diagnozy?