Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDT819 - Prośba o radę nie wruje, nie grzeje wody.

rembelas 28 Kwi 2013 21:06 1200 2
  • #1 28 Kwi 2013 21:06
    rembelas
    Poziom 9  

Witam.
    Mam wielką prośbę o pomoc w ustaleniu usterki w pralce Polar PDT819.
    Grzałka nie grzeje.
    Pralka zatrzymuje się po zakończeniu prania (10) i nie przechodzi na tryb płukanie, wirowanie (A...B...C...D).
    Po przestawieniu ręcznym programatora na płukanie (A) czasami dokończy płukanie, ale losowo nie chce odwirować.
    Czasami podczas prania zatrzyma się i nie wirując bębnem próbuje spuszczać wodę (pompka pracuje).

Moje czynności do tej pory:
    Programator przelutowany (pod kątem zimnych lutów).
    Przekaźniki i tranzystory nimi sterujące w programatorze sprawdzone - ok
    Okablowanie całej pralki sprawdzone, styki wyczyszczone i zabezpieczone odp. środkiem molibdenowym
    Szczotki na silniku i komutator - jak nowy, wyczyszczone profilaktycznie.
    Trafo (prądniczka na silniku) - ok (po zakręceniu ręką daje około 1V).
    Hydrostat - wewnątrz jak nowy, po delikatnym dmuchnięciu załącza styki. Tu nie wiem, czy na 100% sprawny, bo nie wiem, przy jakim ciśnieniu powinien załączać/rozłączać). Zakładam na tzw ,,inżynierskie oko", że jet ok.
    Przewód (wężyk) hydrostatu cały, zbiorniczek nie zapchany, drożny.
    Styki na programatorze (kołowe) jak nowe, dodatkowo zabezpieczone środkiem molibdenowym.

Pralka jest moich rodziców i jest w stanie sklepowym, szkoda wyrzucić, a muszę naprawić (finanse). Będę bardzo zobowiązany za pomoc, bo już tylko odprawienie dziadów mi zostało. Kompletnie nie mam pomysłu co może być, bo na logikę sprawdzone wszystko. Odwdzięczę się za pomocne informacje, które umożliwią naprawę.
    Czy programator pogubił część wsadu?
    ps. pracuję w serwisie technicznym innych urządzeń, więc osprzęt i umiejętności, oraz chęci są ;-)

0 2
  • Pomocny post
    #2 28 Kwi 2013 22:02
    zhudomel
    Specjalista AGD

Grzałka do sprawdzenia.

0
  • #3 03 Maj 2013 22:31
    rembelas
    Poziom 9  

Temat do zamknięcia. Winowajcą okazał się czujnik temperatury w grzałce, który zamiast 10kOhm miał 0. Po wymianie czujnika pralka działa prawidłowo. Dziękuję wszystkim, za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów