Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SHARP DV-7002S pali HOT'a po przejściu w stand-by

25 Lut 2005 21:08 1148 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    tranzystor linii D1546 (HOT) pali się po przełączeniu TV w stan czuwania. Uszkodzone jest złącze E-B (ok 150mV w obie strony). Jak mogę sprawdzić tzw. Trajbetrafo?
    Czy macie jeszcze jakieś sugestie co może być przyczyną takiej sytuacji?
  • Poziom 14  
    na początku sprawdz czy nie ma dużej róznicy napięć z przetwornicy w stanie pracy i czuwania. mogą to byc wyschnięte elki po pierwotnej stronie przetwornicy
  • Poziom 28  
    1-primo - zasilacz
    2-secundo - kondensator powrotu(CE hot-a)
    3-....trio?.... - dioda impulsowa hot-a
    pozdro
  • Poziom 25  
    Witam, oczywiście może być zasilacz ale wstaw żarówkę za tego 2SD..
    i zobaczysz czy przy przełanczaniu do stby,jest jakieś podbicie napięcia.
    Pozdro.
  • Poziom 10  
    Witam,
    pomysł z podstawieniem żarówki zamiast 2SD1546 wydał mi się genialny biorąc pod uwagę, że spaliłem już kilka tranzystorów. Niestety ten sposób się nie sprawdził ponieważ "na żarówce" nie mogę przłączać TV w tryb StandBy. Na żarówce o mocy 75W panowało napięcie 118VDC w czasie StandBy, natomiast pamiętam, że na tranzystorze miałem ok. 150VDC podczas pracy. Wymieniłem większość elektrolitów w zasilaczu oraz kondensator powrotu, sprawdziłem zimne luty i to nie pomogło. Została mi jeszcze do wymiany dioda impulsowa hot-a.
    Może znacie inny sposób na wykryci tej usterki bez dodatkowych wydatków na tranzystor linii?
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam podobny problem z tym TV:

4 krotnie już go oddawałem do serwisu i wciąż to samo,
    chodzi 3 - 4 dni i podczas wyłączania go pilotem następuje głosny trzask i TV umiera.

Ponoć pali się jakiś scalak przy zasilaniu.

Czy zna ktoś może jakiś dobry serwis w Poznaniu gdzie naprawią mi go raz a porządnie?

Czy to się w ogóle jeszcze opłaca?