Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamery do monitoringu - analogowe czy cyfrowe ?

28 Kwi 2013 21:54 6519 12
  • Poziom 13  
    Cześć robie monitoring. Jakie kamery wybrać analog czy cyfrową ?
    Moje typy:
    1.DVS-IPC-HFW2100 Link
    2.DVS 650 IR-HR Link
    Kamera ma obserwować dzień i noc do 50 metrów +/- ma pracować w każdych warunkach bez względu na porte roku i pogodę. Ma obserwować ruch, plac, podwórek, drzwi wejściowe. mieć możliwość widoku przez internet. Załączać się na ruch. Posiadać obraz dobrej jakości abym mógł przybliżyć i widzieć w miarę dobrze z zooma
  • Poziom 13  
    rozmawiamy o kamerach z resztą sobie poradzę lub coś zaproponuj :)
    Chce wiedzieć czy wybrać lepiej kamere 1 czy kamere 2
  • Moderator Zabezpieczeń
    krzysiokal napisał:
    Chce wiedzieć czy wybrać lepiej kamere 1 czy kamere 2

mając na uwadze To co napisałeś wcześniej:
    krzysiokal napisał:
    Kamera ma obserwować dzień i noc do 50 metrów +/-
    To żadna z nich bez zastosowania dodatkowych doświetlaczy sobie nie poradzi.[quote="krzysiokal"]

krzysiokal napisał:

rozmawiamy o kamerach z resztą sobie poradzę lub coś zaproponuj

Na razie to nie radzisz sobie ze sformułowaniem pytania.
    Może na początek uściślij co oznacza dla Ciebie:
    krzysiokal napisał:
    Posiadać obraz dobrej jakości abym mógł przybliżyć i widzieć w miarę dobrze z zooma
    . Ta informacja + info o kącie widzenia pozwoli przynajmniej określić wymagana rozdzielczość.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    rozdzielczość hd myślę wystarczy :P kąt widzenia +/- 70* (stopni)
    już 3 monitoringi mi wyceniły i każdy chwali swoje, bo zarobić musi, a zbytu na to nie ma. Jak kupie sprzęt który właśnie na początku podałem (resztę też mam wycenioną przez firmy). Dlatego konsultuję się z wami jaki typ wybrać. Jak zrobię sam zaoszczędzę +/- 5000zł a nie jest to mała suma dla mnie.

*Wiem że kamery nie spełniają moim wymagań doświetlaczami zajmę się po montażu i poprawkach :)
    *To że z daleka mam coś widzieć oznacza,że daleko ktoś na moim terenie robi
    , abym mógł zbliżyć obraz już nagrany i wyraźnie widzieć osobę, czynności wykonywane itp.
  • Poziom 15  
    krzysiokal napisał:
    Cześć robie monitoring. Jakie kamery wybrać analog czy cyfrową ?
    Moje typy:
    1.DVS-IPC-HFW2100 Link
    2.DVS 650 IR-HR Link
    Kamera ma obserwować dzień i noc do 50 metrów +/- ma pracować w każdych warunkach bez względu na porte roku i pogodę. Ma obserwować ruch, plac, podwórek, drzwi wejściowe. mieć możliwość widoku przez internet. Załączać się na ruch. Posiadać obraz dobrej jakości abym mógł przybliżyć i widzieć w miarę dobrze z zooma

1. Środowisko pracy -10 ° C ~ +55 ° C, 10% ~ 90% - czyli kiepska klasa środowiskowa - zaledwie II a tobie chyba potrzebna IV
    2. druga taka samo - przecież klasa II to wnętrza!
  • Poziom 13  
    SJS w taki razie podaj kamerkę odpowiednią do 1000zł za szt.
  • Moderator Zabezpieczeń
    krzysiokal napisał:
    już 3 monitoringi mi wyceniły i każdy chwali swoje, bo zarobić musi, a zbytu na to nie ma. Jak kupie sprzęt który właśnie na początku podałem (resztę też mam wycenioną przez firmy). Dlatego konsultuję się z wami jaki typ wybrać. Jak zrobię sam zaoszczędzę +/- 5000zł a nie jest to mała suma dla mnie.

Nie wiesz z jakiej paki ja instalator mam pomagać Tobie który bezczelnie robi w trąbę inne firmy instalatorskie? I Ty masz czelność posądzać innych o nieuczciwość?
  • Poziom 13  
    To firmy robią w trąbę mnie i podają kamery które są wewnętrzne, a nie zewnętrzne. Kulturalnie się pytam co może być lepsze bo właśnie takich fachowców mam że tylko zarobić muszą a klienta mają w dupie.
  • Poziom 15  
    One są zewnętrzne - ale w innym klimacie
  • Poziom 25  
    krzysiokal napisał:
    To firmy robią w trąbę mnie i podają kamery które są wewnętrzne, a nie zewnętrzne

Tak jak bierzesz 30 firm,a się na tym nie znasz to co się dziwisz. Mówisz że jak zrobisz sam zaoszczędzisz to super tylko żeby zaoszczędzać trzeba coś kumać. Powiem Ci co robi się w branży z takimi klientami :) Pisze się wyceny i wpisuje się błąd logiczny,czyli kamera np.BCS box 54.. i obiektyw 5-50 do pomieszczenia 3x3 metra. Sam mam 4 takich troli na koncie,co potem dzwonili i skuczeli że im nie działa,a formatkę na wyceny pisał kumpel prawnik na takich debili. Skur...syństwo trzeba tempić.Suworow dobrze mówi.Przecież czasami robi sie to dla zabawy takim klientom wypytywaczom znawcom :)Jak byś zadzwonił do firmy w której pracuje to by Ci od razu szef powiedział co o Tobie sądzi :) I wyjeżdżasz z kamerą za tysia na forum dla profesjonalistów.
  • Poziom 13  
    tak przyjechała firma zrobiła tyle co i ja sam mogłem zrobić tyle w temacie każdy kto ma trochę oleju w głowie może monitoring zakładać :)