Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik kl.724 - Wymiana koła zębatego.

28 Kwi 2013 22:05 6426 9
  • Poziom 13  
    Witam. Taka sytuacja, maszyna Łucznik 724 nie działa transporter, ponieważ uszkodziło się koło zębate. Łucznik kl.724 - Wymiana koła zębatego.
    W celu jego wymiany muszę wyjąć cały ten napęd, no i tu jest problem. Żeby to wyjąć trzeba zdemontować wałek główny no i po stronie koła pasowego jak i po stronie igły jest ok, ale środek wałka napędza ślimakowym kołem to urządzenie od ściegu.Łucznik kl.724 - Wymiana koła zębatego.
    Czy tam konieczna jest synchronizacja obu kół? Jeśli tak to jak ją osiągnąć ? Czy wałek główny musi być zsynchronizowany z tym kołem krzywkowym napędu transportera ?
  • Poziom 13  
    W temacie troche inny model maszyny no i jak widać na zdjęciu nie ma otworu, aby odkręcić śrubę zaznaczoną na czerwono. Łucznik kl.724 - Wymiana koła zębatego. Łucznik kl.724 - Wymiana koła zębatego.
    Na obrócenie całego mechanizmu także nie ma szans.
  • Specjalista AGD
    Widocznie zapomnieli o otworze montażowym :D będziesz miał w tej sytuacji trochę więcej roboty.Ślimak bardzo łatwo zsynchronizujesz z tym kołem.Bo jeżeli go obrócisz o 180° to maszyna będzie szyła do tyłu.
  • Poziom 13  
    Prawo lewo nie stanowi problemu, ale przecież materiał powinien być przesuwany, kiedy igła jest w górze. Tak na oko to ustawienie tego nie będzie trudne ale chodzi mi o wałek główny, który porusza tym:

Łucznik kl.724 - Wymiana koła zębatego.
    Przecież to musi być jakoś względem siebie zgrane, a jak wyjmę wałek to już na pewno nie będzie.
  • Specjalista AGD
    Z tym pakietem krzywek też nie powinieneś mieć problemu to daje tylko szerokość zygzaka i skrajne położenie igły.
  • Poziom 13  
    Czyli odkręcić to i później zsynchronizować to tak na oko ? Nie chce, żeby po złożeniu coś było nie tak bo przywrócenie tego do poprzedniego stanu będzie trudne.
  • Poziom 6  
    Witam mam problem z regulacją maszyny, po wymianie krzywki transportera, ścieg bardzo nierówny i bardzo drobny, słabo przesuwa materiał. z racji że u mnie w mieście nie ma serwisu naprawy maszyn ani w okolicy, proszę was o pomoc w regulacji.
  • Poziom 13  
    Dawno trochę to już było, ale złożyłem sprzęt i działa wyśmienicie. Jeśli chodzi tobie o koło zębate z krzywkami, to ustawiłem je względem wału tak, aby transporter ruszał w momencie wyjścia igły z materiału. Jeśli go trochę opóźnisz, to właśnie będzie słabo przesuwał.
  • Poziom 2  
    axxx napisał:
    Z tym pakietem krzywek też nie powinieneś mieć problemu to daje tylko szerokość zygzaka i skrajne położenie igły.

mam problem z tym modelem Łucznika, nie umie wyregulować "prostego" szycia, przy ustawieniu pokrętła na proste szycie, igła jest w skrajnym miejscu po prawej stronie -