Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomóżcie kobiecie która nie wie jak ma ustawić kocioł :)

28 Kwi 2013 23:09 4242 22
  • Poziom 8  
    hej Panowie proszę pomóżcie mi bo kompletnie sie nie znam i boję sie że sama narobię biedy ;)

Od wczoraj wynajmuję mieszkanie, jest tutaj centralne ogrzewanie gazowe (kocioł czy tam piec jest w kuchni nad umywalka) No i na nim jest jedno pokretlo od temperatury wody a drugie od temperatury grzania. Temp wody mam ustawione na minimalne bo prawie wrzatek leci z kranu a nie mam pojecia jak ustawic to od grzania kaloryferów? Teraz mam na mniej niz polowie a termostat w pokoju jest ustawiony na 24 stopnie, wczoraj jak szlam spać przekręciłam na 20 no i obudziłam sie w nocy i kaloryfery były chłodne nie wiem jak to ustawic zeby bylo dobrze proszę wytlumaczcie mi dosłownie jak dziecku ;) Czy ustawić wieksza moc na tym piecu ? I jak wtedy ten termostat? Dziękuje i prosze sie nie smiac ;))
  • Poziom 43  
    naomieu napisał:
    jest ustawiony na 24 stopnie, wczoraj jak szlam spać przekręciłam na 20 no i obudziłam sie w nocy i kaloryfery były chłodne

Skoro obniżyłaś temperaturę o 4 stopnie to raczej normalne, że kaloryfery były chłodne. Ile stopni było w mieszkaniu?
  • Poziom 37  
    Witam. Czy obok pokręteł nie ma opisu temperatur bądź jakiejś skali? Czy na Twoim kotle coś pisze? Jakaś marka lub model.

Dodano po 2 [minuty]:

Skoro w pomieszczeniu jest komfortowa temperatura taka jak nastawiona na programatorze to grzejniki nie muszą być non stop ciepłe. Kocioł je rozgrzewa wtedy gdy tego potrzebuje;)
  • Poziom 8  
    Nie wiem jaka temperatura w mieszkaniu bo nie mam jeszcze termometru mieszkanie stalo ponad 2 miesiace nieogrzewane nikt tu nie mieszkał..

Tak to wyglada firma chyba Biasi czy Basi jakos tak
  • Poziom 37  
    Zakres temperatur nastawu centralnego ogrzewania to na minimum (obok śnieżynki) 30 stopni celsjusza a na samym końcu (obok plusika) to 80 stopni C. Aktualnie masz nastawione jakieś 45 stopni celsjusza temperatury w grzejnikach, na aktualną pogodę i temperaturę na dworze to bez kłopotu wystarczy by nagrzać mieszkanko;)
  • Poziom 8  
    yhm a jakbym dala to na maxa to wtedy rzadziej by sie właczal? bo teraz slysze ze sie zapala co jakis czas
  • Poziom 37  
    Jeśli masz programator pokojowy to będzie się rzadziej odpalał, gdy byś go nie miała to było by to mało korzystne.
  • Poziom 8  
    No i co zauwazylam gdy budzę sie rano w mieszkaniu jest zimno mimo ze ustalone na 21 stopni to tyle napewno nie a piec sie nie wlacza zeby podgrzac temperature :/ O co chodzi ?
  • Poziom 35  
    W0jtek92 napisał:
    Zakres temperatur nastawu centralnego ogrzewania to na minimum (obok śnieżynki) 30 stopni celsjusza a na samym końcu (obok plusika) to 80 stopni C. Aktualnie masz nastawione jakieś 45 stopni celsjusza temperatury w grzejnikach, na aktualną pogodę i temperaturę na dworze to bez kłopotu wystarczy by nagrzać mieszkanko;)

Żarty?! Przy obecnej pogodzie (zwłaszcza w południowej Polsce) potrzebna jest klimatyzacja chłodząca a nie ogrzewanie!!! 45 stopni w grzejnikach to prawie na temperaturę zewnętrzną ok. +4 stopnie.
  • Poziom 8  
    Ja mieszkam w Anglii i na dworze jest obecnie 13 stopni...

Dodano po 1 [minuty]:

termostat w przedpokoju mam ustawiony na 23 stopnie a jest zimno grzejniki sa zimne nie wiem jak ustawic to dziadostwo
  • Poziom 34  
    Może masz tam gdzieś zainstalowany programator, w którym jest ustawione w jakich godzinach ma piec grzać??
  • Poziom 8  
    na piecu jest jakis wyswietlacz (wyzej zamiescilam zdjecie) ale nie mam pojecia jak sie go ustawia
  • Poziom 37  
    A czy w Twoich okolicach nie ma serwisu tych kotłów? Bo szczeże mówiąc ja ich nie znam zbytnio i te ustawienia na wyświetlaczu są mi obce, możliwe że ma on w sobie coś w stylu czasowego nastawu grzania, zmiany co kilka godzin itd.
  • Poziom 19  
    Cześć.
    Prawdopodobnie to kocioł kondensacyjny Parva. Masz jeszcze w pokoju jakis regulator ktory pokazuje temperature czy tylko ten programator z wyswietlaczem w kotle?
    Na tej klapce masz napisany model kotła. jest niewidoczny troche. podaj mi go a podesle ci instrukcje w jezyku polskim. Pewnie Ci sie przyda..:)

Dodano po 4 [minuty]:

prawdopodobnie M110.24 SM/A :) czy tak?
  • Poziom 10  
    Jeśli dopiero co się wprowadziłaś i poraz pierwszy używasz tego kotła zaleca się zrobić przegląd -bardzo ważne! Tylko nie wzywaj serwisanta! Ludzie przeważnie chodzą po fachowca do najbliższej administracji osiedla.Są tani i często przeglądają instalacje u lokatorów.Polecił bym się ,ale niestety jestem ze śląska.
  • Poziom 37  
    A taki "Pan Mietek" z kąd weźmie ewentualne części do kotła nie mając autoryzacji?? Urwiesz coś przy kotle a potem co? Radź Sobie Kobito..?
  • Poziom 10  
    Przegląd kotła nie polega na urywaniu części! Służą do tego aparaty do pomiaru!A najważniejsze czy kocioł jest jeszcze na gwarancji,wtedy mamy tańszy przegląd serwisowy i obowiązkowy przed okresem grzewczym,żeby gwarancji nie stracić.
  • Poziom 37  
    Ty widać nie serwisujesz kotłów grzewczych, oświecę Cie zatem:D prosty przykład zaworu 3 drogowego w kotle, jeśli wytrze się mechanizm jest on do wymiany bo przepuszcza na CO podczas grzania wody użytkowej, następny niech będzie odpowietrznik, nie zawsze da się go uszczelnić/naprawić, elektroda jonizacji która po próbie odkręcenia nadłamie się i oderwie od porcelanowej tulejki, panel izolacyjny komory spalania który ma prawo się rozpaść podczas ściągania płyty z komory. Czym zastąpisz te części??? Ja nie mówiłem o umyślnym zepsuciu kotła a takich właśnie przypadkach. No więc?;)
  • Poziom 37  
    Gdy Ja robie przegląd kotła mam w samochodzie wszystkie części do danego modelu, nie są to tanie części, posiadasz taki zapas gdy idziesz na przegląd? Czy po okazaniu się iż jest coś do wymiany zamawiasz części w necie i odwiedzasz klienta po tygodniu gdy otrzymasz paczkę pocztą z częścią.? Nie jest ważne czy kocioł znany czy nie. Części można kupić u serwisantów, i nie ważne jaki to kocioł, ważne by miał serwisanta z częściami. I zakup części nie jest filozofią:) ważne jest ich posiadanie gdy jest taka potrzeba.
  • Poziom 10  
    Oczywiście,że częsci nie są tanie,jest to zrozumiałe.Samo przeczyszczenie palnika kotła odkurzaczem na dzień dobry serwisant woła 200zł. Dlatego trudno znależć uczciwego serwisanta.Wiedzą jak w prosty sposób wyłudzić od ludzi pięniążki.
  • Poziom 37  
    To nie serwisanci a wyzyskiwacze, Ja za kompletny przegląd kotła turbo z czyszczeniem nagrzewnicy, wymiennika wtórnego wraz z odkamienianiem, pompowanie naczynia wzbiorczego, czyszczenie palnika, próbą szczelności gazu od kotła aż po kurek gazu, czyszczenie zaworu 3 drogowego i elektrod zapłonu, filtra wody i C.O, czyszczenie wentylatora i ogólne odkurzenie w środku, u mnie kosztuje to 150 zł z dojazdem do 30 km. Więc mówiąc o tych serwisantach nie masz mam nadzieję wszystkich serwisantów na myśli, bo uczciwych też jest wielu.;)
  • Poziom 19  
    A to jest targ z przekupkami czy co? Dziewczyna chce zeby ktos jej pomogl technicznie a nie tworzył dyskusji. Otworzy post, przeczyta - odezwie sie. A Moderator..widzisz i nie grzmisz! Biasi to produkt polski! ??? Ktos tu powinien konserwowac ....ale chyba własny mozg.