Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F - Po dmuchnięciu we wlew od paliwa samochód odpala.

29 Kwi 2013 10:48 1518 1
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam Opla Astre F 1.4 benzynowy o mocy 60KM z 1996 roku . Ostatnim czasem mam lekki problem z odpaleniem. Opisze sytuacje to będzie łatwiej zdiagnozować problem. Rano samochód odpalił od razu nie czułem żadnego szarpania ani spadków obrotów, zostawiłem samochód na parkingu po godzinie wracam i nie odpala. Rozrusznik kręcił wróciłem do domu ze znajomym. Po godzinie wracam, aby samochód odcholować do domu ale auto odpaliło bez problemu. Na drugi dzień był podobny problem. Dziś zauważyłem ze nie mam korka od wlewu paliwa (ktoś mi ukradł) a klapka od wlewu paliwa byla uchylona więc ją zamknąłem i po przejechaniu 200 metrów samochód zgasł i nie chciał odpalić. Otworzyłem wlew od paliwa i odpalił od razu więc zamknąłem klapke i samochód zgasł więc powtórzyłem tą czynność i samochód bez problemu odpalił. Uchyliłem klapkę od wlewu paliwa i jeździ bez problemu. Martwi mnie ta sytuacja i nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje. Paliwa jest 12 litrów. Nie znalazłem podobnego tematu więc szukam pomocy na tym forum. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Witam.
    Nie wiem na ile klapka wlewu jest szczelna, lecz prawdopodobnie po jej zamknięciu brakuje powietrza w zbiorniku i robi się podciśnienie. Załóż nowy korek. Powinno być dobrze.