Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik sygnału. Co wybrać? Axing SZu-17 czy SRT-SF10?

obi997 25 Feb 2005 21:35 3108 7
 • #1
  obi997
  Level 27  
  Witam

  Mam małe pytanie do osób korzystających z takowego urządzenia. Otóż co wybrać:
  1. Axing SZU-17 - diodowy
  2, SRT-SF10 - wychyłowy
 • #2
  MIREK54
  Level 26  
  Ja zawsze używam miernika SAT wychyłowego poniważ lepiej się na nim obserwuje zmiany sygnału.Jednocześnie do obserwacji obrazu uzywam tunera SAT analogowego poniważ miernik nie do końca jest wiarygodny (po przekroczeniu sygnału potrafi się też wychylić na szumach).
 • #3
  _Zbyszek_
  Level 17  
  Diodowy lepiej znosi upadki (to tylko argument, wybrać musisz sam).
 • #4
  dami
  Level 16  
  Ja uzywam miernika z firmy Datcom i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony.Bardzo przydatna funkcja jest sygnalizacja dzwiekowa poziomu sygnalu nie trzeba wtedy zagladac na wyswietlacz przy wyszukiwaniu satelity czy tez np. przy dokrecaniu mocowania anteny
 • #5
  artkoz3
  Level 17  
  Od kilku lat używam diodowego i jestem zadowolony . Przydaje się sygnalizacja akustyczna . Mam na koncie wiele ustawień tunerów cyfrowych i nigdy nie korzystałem przy tym z analogu (kwestia wprawy) O wychyłowym się nie wypowiadam , bo nie korzystałem , ale napewno znakomicie się sprawdzi , trzeba tylko (do jednego jak i do drugiego ) się wczuć .
  Sumując ,którego nie kupisz , tragedii nie będzie !
 • #6
  obi997
  Level 27  
  Witam

  Dziękuję za wypowiedzi i wskazówki. Z tego co wiem to jeden i drugi posiada sygnalizację akustyczną i pocentiometr regulacji poziomu sygnału.

  pozdrawiam i temat uważam za zamknięty.
 • #7
  zuhjk
  Level 21  
  Ja posiadam mały 4 calowy monitorek LCD + kable o odpowiedniej długości. Monitor wyciągam na dach i mam podgląd. Kiedyś używałem miernika wychyłowego i ten pozwala precyzyjniej ustawić antenę.
 • #8
  obi997
  Level 27  
  Witam

  dzxiękuję wszystkim za pomoc. Zaopatrzyłem się w miernik wychyłowy zakupiony na Allegro i wszystko jest ok. Osobiście jestem z niego zadowolony.