Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 cc szum i stukanie w przedniej osi okolice lewego okoła od kierowcy

29 Kwi 2013 14:31 3132 2
  • Poziom 8  
    Witam
    Peugeot 307 CC 2006r. 2.0Hdi W aucie zaczęło coś stukać dźwięk i stukanie słychać od strony kierowcy jak by coś przy przedniej osi okolice lewego koła + strasznie głośno szumi, myślałem ze to opona ale kierownica nie drga a opony sprawdziłem wszystko ok. podnosiłem na lewarku i koło jest stabilne nie rusza się . Wie ktoś co to może być ? Najgłośniej stuka przy 50km/h do 70km/h przy większych prędkościach straszny szum lekko słychać jak co chwile coś lekko wali.. uderzania są jak by co obrót koła przy skręcaniu w prawo maksymalnie stuka mocniej a w lewo jakby przestawało z mojej diagnozy wydaje mi się jak by coś w prawym przednim kole nie wiem może coś z wałem albo skrzynia biegów jakieś łożysko się rozleciało...
    Mama pyt miał ktoś podobny przypadek albo ktoś coś wie co to może być
    Z góry dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Po pierwsze, do sprawdzenia przegóby, po drugie, (jeżeli w tym aucie występuje) sprawdź łożysko podporowe półosi, czy niema znacznego luzu, i czy w momęcie gdy zakręcisz ręką za koło, nie słychać (łamań,zgrzytów,trzaskow) . Jeżeli zewnącz będzie ok, to stawiam na skrzynie(mechanizm różnicowy)
  • Poziom 8  
    Usterka tkwiłą w skrzyni biegó orez przegłubie