Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWM 6071 źle działa

29 Kwi 2013 15:06 3411 14
  • Poziom 8  
    Pralka po włączeniu do sieci i nastawieniu programu włącza pompkę i to by było na tyle. Po parudziesięciu sekundach zaczyna migać dioda, drzwi otwarte, pompka działa bo kręcą się łopatki, szczotki mają około 2-3 centymetrów a mimo to nie działa. Co sprawdzać dalej?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 13  
    Grzałka a potem programator.
  • Poziom 37  
    Może zamek drzwi pralki jest uszkodzony.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    Zamek jest dobry, sprawdziłem go z kolegą który naprawia pralki ale nie zajmuje się elektroniką. Wyjęliśmy wszystko co mogliśmy do programatora włącznie i w nim było miejsce gdzie było wszystko zaczernione. Po wyczyszczeniu okazało się, że pod spodem wszystko wygląda ładnie. Jestem teraz na etapie walki z programatorem i nie wiem czy da się go zregenerować a jeśli tak to gdzie i jak sprawdzić, że to on jest zepsuty?
  • Poziom 37  
    skrobos napisał:
    zamek jest dobry sprawdziłem go z Kolegą który naprawia pralki ale nie zajmuje się elektroniką wiec wyjęliśmy wszystko co mogliśmy do programatora włącznie i w nim było miejsce gdzie było wszystko zaczernione
    No lepszego sposobu na sprawdzenie zamka jeszcze nie słyszałem, dobre.
  • Poziom 39  
    skrobos napisał:
    w nim było miejsce gdzie było wszystko zaczernione ale po wyczyszczeniu okazało się ze pod spodem wszystko wygląda ładnie
    I było to w okolicach zasilacza... ulubione miejsce grzebologii ludzi szukających usterek "na oko" ;)
    Skoro kolega naprawia pralki to chyba potrafi sprawdzić blokadę i grzałkę? To nie elektronika.
  • Poziom 37  
    skrobos napisał:
    pompkę i to by było na tyle po parudziesięciu sekundach zaczyna migać dioda drzwi otwarte
    To już też coś powinno powiedzieć. Tylko niech ten "fachowiec" co się nie zna na elektronice przypadkiem nie próbuje zwierać blokady bo wtedy na pewno będzie moduł do wymiany.
  • Poziom 8  
    blokadę sprawdziliśmy poza pralką więc wiedział raczej co robi silnik wyjęliśmy i jego również sprawdziliśmy poza pralką a w moim poprzednim poście pytałem o możliwość sprawdzenia programatora żeby upewnić się ze to on na 100% i nie piszcie o wyjęciu starego i wstawieniu nowego.

To jest ten wyjęty programator z zaznaczonym miejscem gdzie dużo było syfu.
    Dodano po 4 [minuty]:

byłem zapytać w serwisie o programator Pani pocieszyła mnie ze cena to coś koło 500-600 zł i ze może podesłać pana który za 50 zł powie mi czy to programator na 100%
  • Poziom 8  

Dodano po 1 [minuty]:

wszystko wygląda normalnie
  • Poziom 12  
    Jak dla mnie to należy poprawić luty na przekaźnikach sterujących silnikiem.Nie widać wyraźnie ale chyba jeden styk ma uszkodzone lutowanie .
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Potwierdzam Pralka Whirpool AWM 6071 źle działa
  • Poziom 8  
    Żle wygląda to miejsce to prawda
    Musze oczymświedzieć przy lutowaniu jako amator ??
  • Specjalista AGD
    Kalafonia,cyna mała lutownica i nie przegrzać ścieżki.
  • Poziom 8  
    wygląda ok?
    Jeśli tak to wkładam i się modle Pralka Whirpool AWM 6071 źle działa

Dodano po 30 [minuty]:

DZIEKI CI WIELKI AXXX naprawiłem działa mam nadzieje ze już tak zostanie
    wszystkim dziękuję bardzo miło zaoszczędzić trochę kasy