Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo FH12 chinczyk - Nie kręci rozrusznik

chycel1 29 Apr 2013 15:07 13878 5
    chycel1
    Level 12  
    Witam, mam pytanie - Volvo FH chińczyk 2005 nie kręci rozrusznikiem. Dodam, że auto w trasie muszę podać przez telefon, czy są zabezpieczenia takie jak czujnik luzu, brak ładowania, podniesiona kabina lub inne. Kierowca zmienił przekaźnik, ale to nic nie dało. Może ma ktoś schemat całej drogi podłączenia od stacyjki aż do rozrusznika?
    kwantor
    Level 38  
    Czy sama stacyjka łączy prawidłowo?
    Warto sprawdzić, czy podanie napięcia na krótko do automatu rozrusznika, spowoduje kręcenie, to ułatwi dalsze poszukiwania typu: immo, PK, uszkodzone przewody, automat rozrusznik itp.
    Kontrolkę (tester) można zrobić z kawałka kabla izolacji i żarówki- podpowiadam, bo sytuacja mogła zdarzyć się w lesie..
    Nie jestem pewien, czy podając na krótko napięcie do automatu rozrusznika jest możliwość uruchomienia silnika, bo komputerowi może się to nie podobać, jednak wiem, że Volvo zapali na "zaciąg" więc jest opcja awaryjnego odpalenia.
    diablo23248
    Level 27  
    Jeśli nie ma "dodatkowych ulepszaczy", kluczyk jest oryginalny to powinien odpalić bez problemu po podaniu "na krótko napięcia na zacisk sterujący automatu. Miałem bardzo wiele przypadków "odcięcia rozrusznika poprzez zabezpieczenie dodatkowego alarmu. Bardzo często montowany był przekaźnik zabezpieczający odcięcie rozrusznika. Jeśli taki jest to zazwyczaj pod osłoną nad pedałami. Odszukać, zewrzeć styki 87 i 30. Często również w chińczykach lubią przecierać się wiązki pod kabiną. Jeśli kierowca kumaty to powinien sobie poradzić. Nie jestem do końca pewny, ale przewód od stacyjki do rozrusznika jest czerwony z białym paskiem (zobaczyć przy rozruszniku). Napewno wychodzi poprzez skrzynkę ze złączami pod atrapą po stronie kierowcy.
    luk-bab
    Level 13  
    Z tego co pamiętam volvo ma przekaźnik.
    chycel1
    Level 12  
    Tak jak pisałem wyżej problem został rozwiązany przepaliły się ścieżki w LCM na wskutek zwarcia,prawy obrys,ścieżki polutowałem i auto śmiga.Awaria znaleziona naprawiona i temat zamykam.Wszystkim za dobre podpowiedzi bardzo dziękuję.