Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel s-video, przejściówka. Brak obrazu po ładowaniu systemu.

saimoner 29 Kwi 2013 15:07 1182 4
  • #1 29 Kwi 2013 15:07
    saimoner
    Poziom 2  

Witam. Kupiłem ostatnio kabel s-video. Podłączyłem go pod PC i Tv. Nie było obrazu. Do tego kupiłem też przejściówkę, bo zauważyłem że PC ma wejście 7 pin. Po podłączeniu przejściówki do PC, następnie kabla pod telewizor obraz się tylko wyświetla przy ustawieniach biosa i ładowania systemu, a później znika... Coś mogę jeszcze z tym zrobić czy raczej nie ?

0 4
  • #2 29 Kwi 2013 15:28
    Spooner
    Poziom 16  

Zakładając, że masz laptopa, to musisz ustawić w ustawieniach karty graficznej "Monitor + LCD", albo kombinacja klawiszy.

Jeszcze może być taka rzecz, że na komputerze jest za duża rozdzielczość.

Opisz dokładniej co się dzieje.

0
  • #3 29 Kwi 2013 15:32
    pawel-jwe
    Poziom 30  

saimoner napisał:
    PC ma wejście 7 pin

Raczej wyjście
    saimoner napisał:
    wyświetla przy ustawieniach biosa i ładowania systemu, a później znika

Ponieważ w ustawieniach systemu wyjście s-video jest wyłączone, poprzeglądaj ustawienia video/grafiki w komputerze powinna być gdzieś opcja włączenia wyjścia lub klonowania obrazu.

0
  • #4 29 Kwi 2013 16:00
    saimoner
    Poziom 2  

Przy trybie awaryjnym obraz się na tv wyświetla normalnie. Mam komputer stacjonarny. Karta graficzna geforce 9500GT 512MB. Wyświetla mi się też: rodzajowy monitor inny niż PnP.

0
  • #5 29 Kwi 2013 16:22
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Ewidentnie jest to kwestia ustawień karty graficznej. Prawym przyciskiem na pulpicie-> właściwości->zakładka ustawienia (tam wybierasz opcje dla drugiego monitora).
    Ewentualnie "Panel sterowania NVIDIA", jeśli tak owy masz zainstalowany i tam też jest opcja klonowania obrazu.

0