Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieznane urządzenie? Coś pyka i piszczy wysoko.

25 Lut 2005 21:56 1091 5
 • Poziom 10  
  Już podejmowałem temat fabrycznego alarmu w bełkocie 806.. a raczej jego braku. Zauważyłem prywatne życie tego autka, a mianowicie pyka sobie i piszczy wysoko prawie niesłyszalnie. W poszukiwaniu nieznanego natrafiłem na coś takiego: na obudowie jednego z wentylatorów chłodnicy (na promieniście odchodzącym od środka wsporniku), znalazłem przymocowane opaskami "urządzonko": cylinder koloru pomarańczowego, średnicy max 2.5cm, długości 8 cm, z jednej strony metalowe zakończenie przykryte zaślepką gumową z dziurkami, z drugiej strony odchodza przewody zasilające: czerwony i czarny, oraz znajduje sie tu dioda pomarańczowa, która generalnie cały czas się świeci, ale czasami sobie mrugnie. To "to" pyka non stop.. nieregularnie .. czy też "to" właśnie piszczy.. trudno już określić..ale pyka na 100%. Mechanik w rozmowie telefonicznej powiedział że to coś pewnie od alarmu i musi obejrzeć.. tak też zrobie ale dopiero w przyszłym tygodniu. Do tego czasu nie daje mi to jednak spokoju i zapytuje mądrych tego świata cóż to może być?? termostat jakiś czy cóś? .. no pyka i pyka.. chwili spokoju w garażu człowiek nie ma ;).
 • Poziom 20  
  najprawdopodobniej jest to urządzenie do odstrasznia myszy itp. gryzoni.piszczy na co jakiś czas i wnerwia ale też i odstrasza.
 • Poziom 10  
  Witam. Powiem tak: bardzo prawdopodobne. Jak łatwo sie domyślec nie jestm pierwszym właścicielem. Ma (co mnie kompletnie rozbroiło) pod maską przywiązany do jednej z wiązek idących spodem - woreczek siatkowany z marchewkami.. niby właśnie "na" czy też "przeciw" gryzoniom.. więc w cale nie wykluczone, że jest to "antygryzoń" jakiś. Wysokie dźwięki można spokojnie zrozumieć.. tylko po co stuka?(pstryka). Świat jest pełen zagadek :/
 • Poziom 12  
  Tak trochę z innej beczki ale związane z myszami :-) Przyjechał do nas klient "Panie bo mi szyby elektryczne nie chodzą" No OK, wymieniliśmy przełącznik szyb elektrycznych bo był już trafiny i jakiś czas wszystko hulało. Za 2 tyg ten sam klient "Panie bo mi szyby.... Reklamacja". Otwieram pokrywę bezpieczniów a tem .......... ryjek chomika. Facet ma sklep zoologiczny i pogryzioną elektrykę .... Hehe
 • Poziom 10  
  Hehe.. .dobre.. a swoją droga co te wszystkie nieszczęsne gryzonie ciągnie do tych przewodów?? Jakiś składnik X sypią do tworzywa izolacji kabla czy co?
 • Poziom 12  
  U mojego ojca w VW szczury uwiły sobie gniazdo z wiazki kabli pod maską silnika. Dla wygody pogryzły te kable które im przeszkadzały i pościągały jakies śmieci. Elektryka w aucie padła kompletnie, nie do ruszenia. Trzeba wymieniac sporo kabli albo zdrowo lutowac, no i komputer do serwisu, bo też wysiadł.

  Prawdopodobnie do samochodów ciągnie je (te gryzonie) ciepło silnika - szczególnie w zimie. Dlatego najczęściej zabieraja się za okolice silnika, a nie np. bagażnika.