Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie sprzętu domowego kable

LM 29 Kwi 2013 17:32 2112 9
  • #1 29 Kwi 2013 17:32
    LM
    Poziom 11  

Czytam i czytam to wszystko co na forum jest napisane ale chce się upewnić...
    Mam tv Sony 55xh850 ampli onkyo 608, ps3, nboxa jako stb.
    Wszystko jest podłączone do ampli przez hdmi i z ampli oczywiście hdmi do tv.
    Teraz mam 3 pytania.
    1. Czy ampli (onkyo 608 wspiera 3D) może w jakikolwiek sposób "zniekształcac" dźwięk / obraz full hd z stb lub ps3.
    2. Dźwięk z tv do ampli dac po kablu opti? Bo chyba nie ma raczej sensu przez kabelki stereo?!
    3. Wszystko jest podłączone "starymi" kablami hdmiw (mają ok 3 lat) nie są to na 99% kable 1.4 Jak jednak odtwarzam filmy 3D przez ps3 lub przez stb nboxa z dołączonego hdd to mam zarówno obraz jak i dźwięk aczkolwiek miałem ze 3 przypadki ze nie było ani obrazu ani dźwięku (nie wiem jednak czy to wina kabli czy możliwości / kodeki playera w nbox na enigmie). Jak to sprawdzić i czy jest sens wymieniać wszystkie kable dla pewności na 1.4b ?

• #2 29 Kwi 2013 17:45
    1 PAWEL
    Poziom 40  

( Sony 46xh855 + Onkyo BD-SP809 2 HDMI z 3D, 1080p, Ble-ray)
    Poszukaj opisów w sieci.
    Dźwięk po kablu optycznym.
    Sony podaje w instrukcji kable 1.4b.

-------------
    Opis z sieci

Onkyo BD-SP809 odtwarza filmy 3D oraz pliki DivX HD, MP3, WMA. BD-SP809 obsługuje dwa najważniejsze obecnie formaty dźwięku - DTS-HD Master Audio, jak i Dolby TrueHD. Poza tym odtwarzacz jest zgodny z certyfikatem DLNA, więc możemy przesyłać na niego pliki z naszego domowego komputera. Ale to wszystko, to już dzisiaj standard w odtwarzaczach Blu-ray.

• #3 30 Kwi 2013 15:30
    Zimny_
    Poziom 13  

2. Jeśli nie korzystasz z funkcji Internetowych w HX85, to nie ma sensu podłączać dodatkowego przewodu. Jeśli posiadasz przewody HDMI ARC, podobne wejście obsługuje amplituner - to nie ma potrzeby podłączania optyka. W tv wpinasz pod HDMI1 i tym portem będzie wysyłany dźwięk do kina. Jeśli będziesz chciał posłuchać na kinie, w tv klikasz na "Options", szukasz "Głośnik" i wskazujesz na "System audio". Wtedy tv wysyła dźwięk do kina.
    Warto zwrócić uwagę na pewną różnicę w barwie dźwięku pomiędzy HDMI a optyczne. Ocena jest kwestią subiektywną.
    Co do kabli, jeśli wszystko działa prawidłowo, nie ma co wymieniać. Jeśli coś się nie łączy, można wymienić...

• #4 30 Kwi 2013 15:38
    LM
    Poziom 11  

Moje stare kable to chyba były 1.3b bo tak widziałem "migiem" na jednym dzisiaj rano. One nie przesyłały właśnie audio "zwrotnie" czyli z TV do ampli
    Onkyo ten sr608 już obsługuje mam nadzieje dobrze 1.4 i 3D więc dzisiaj kupiłem kable HDMI 1.4 - podobno wszystkie kable 1.4 obsługują już audio zwrotnie, ethernet i 3D oraz rozdzielczość 4k tak mi powiedzieli w firmie Esperanza i zaufałem temu ....

• #5 30 Kwi 2013 15:44
    Zimny_
    Poziom 13  

1.4 posiadają piny o których wspominałeś. Wszystko powinno działać poprawnie. Fajna sprawa jest z tym kanałem zwrotnym, bardzo ułatwia połączenia. Pamiętaj, że jak będziesz chciał posłuchać czegoś z HX85 na kinie, potrzeba zmienić głośnik w tych ustawieniach.

• #6 30 Kwi 2013 15:50
    LM
    Poziom 11  

Tak pamiętam ze jest to w ustawieniach dźwięku. Denerwowało mnie własnie ze np. podczas oglądania z hx850 czegoś na YT dźwięk szedł z tego 1 głośnika (bo wisi na ścianie bez "soundbaru")
    Dzisiaj sprawdzę czy i jak to działa rzeczywiście bo z tymi kablami hdmi to każdy mówi co innego
    Zobaczę tez czy ruszą filmy 1080p czy to jednak wina playerów czyli niestety PS3 i nboxa.
    Chciałbym kupić jakiegoś playera sieciowego z gwarancją ze będzie wszystko łykać ale im dłuzej szukam tym bardziej się załamuję bo albo ceny powyżej 800 zł albo formaty jakie odtwarza to kwestia losowa/przypadku. Tańsze playery nawet nie obsługuja 1.4 :(

• #7 30 Kwi 2013 16:07
    Zimny_
    Poziom 13  

Ja właśnie mam podpięte w podobny sposób. Przewód HDMI łączy tv z kinem i dźwięk wysyłany jest w obie strony. I z kina do tv i z tv do kina.
    Co do filmów 1080p, spróbuj rozwiązania z DLNA. Przy dobrym połączeniu sieciowym, nie ma problemu, wszystko leci i subiektywnie patrząc dźwięk i obraz wydaje się ładniejszy.
    Jeśli chodzi o playery, ciężko powiedzieć. Sam korzystałem z SMP-N100 ze stajni Sony. Dawał radę, ale jak zawsze nieliczne filmy wymagały podłączenia komputera...

• #8 30 Kwi 2013 16:21
    LM
    Poziom 11  

Dopiero organizuję sieć w domu ale nie wiem czy mi się to samemu uda. Kupiłem router asusa rt-56u. Wcześniej sądziłem ze PS3 będzie robił za playera ale problem z ntfs (do ominięcia dzieląc duże pliki na 2-4 części)
    Jednak zauważyłem coraz mniej z tego co pojawia się na hdd ps3 odtwarza wczoraj pojawił się nawet komunikat ze "za słaby procesor" wcześniej było coś ze coś tam video 5.1 ograniczone do 4.2 i mogą być problemy z obrazem.
    Do tego przycina mi przy najnowszych filmach już "widocznie" i nie da się oglądać. player w nboxie enigma2 w sumie lepiej daje radę ale też praktycznie tylko do 720p :(
    Z kompem mam problem bo mam starego lapka gdzie nawet nie mam hdmi. Do internetu wystarczy. a chyba do multimediów lepiej kupić dobrego playera za 800 zł niż nowego lapka za 2500?! tylko dalej nie wiem jakiego playera wybrać żeby "wszystko" chodziło (nie wyrzucić pieniędzy w błoto) Soniak pod względem multimediów to jest kompletna porażka i żałuję pod tym względem ze go kupiłem ... sluchalem się opinii innych odnośnie obrazu. Pewnie jakoś tego obrazu nie docenię tak bardzo jak bardzo doskwierają mi ograniczenia multimedialne tego hx850 :(

• #9 30 Kwi 2013 17:04
    Zimny_
    Poziom 13  

Zbudowanie sieci w domu nie jest takie ciężkie, jak może się wydawać. Przy dobrej konfiguracji robisz to raz na długi okres czasu. Router masz bardzo dobry, daje sporo możliwości (z przyjemnością zamienię się z moim;) ).
    Nigdy nie oglądałem filmów z wykorzystaniem PS3 w ten sposób, ciekawe jak będzie u mnie. Z tego co się orientuję, procesory powinny wyrobić, więc dziwna sprawa.
    Jeśli chodzi o zakup pomiędzy kompem a odtwarzaczem multimedialnym, zależy do czego jeszcze chcesz wykorzystać kompa. Na pewno można na nim więcej zrobić, lecz różnica w cenie jest dosyć duża. Do tego nie wszystkie tak puszczają dobry dźwięk do tv, czy kina. Przy odtwarzaczach nie za bardzo pomogę Ci, nie mam tak dużego doświadczenia, a nie chcę wprowadzić w błąd. Najlepiej poszukać testów na zagranicznych serwisach. Można również zapytać osoby które już posiadają takie sprzęty.
    Pod względem odtwarzanych formatów i NTFS HX85 faktycznie kuleje.. Ja właśnie wybrałem ten model ze względu na jakość obrazu, płynność itp. Do rzeczy o których piszesz używam połączenia kompa HDMI z tv (wydaje się gorszy obraz, słabszy dźwięk), DLNA (świetny obraz, świetny dźwięk, czasami miesza się z napisami, potrzebny wydajny komp), oraz kina (nie czyta wszystkich napisów). Każde rozwiązanie ma jakieś minusy, ale nie narzekam. I tak żaden film z kamery itd 1080p, nagrany na kompa nie da takiej jakości jak Blu-ray. Chcesz zobaczyć na co stać ten model, wypożycz jakiś dobry film z fajnymi efektami i odtwórz chociażby przez PS3. Efekt gwarantowany, jakość genialna:) Ostatnio zastanawiałem się, czy nie zastąpić HX85 nowym modelem W8. Cena podobna, są wyraźne różnice w danych technicznych - przede wszystkim posiada NTFS itd. Pytanie jak się spisuje, trzeba poczekać na testy...

• #10 03 Maj 2013 12:00
    LM
    Poziom 11  

Też czekam na testy nowego bo hx850 mam od 2 tyg i mam mieszane uczucia.
    Testy pokazują ze w końcu Samsung z serii F poprawił wszystkie niedoskonałości a wczesniej zrezygnowałem z ES8000 z uwagi na kiepskie opinie.
    Tylko ze przy F barierą jest jednak cena

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME