Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX 922+BDP 150 - brak DTS na aplitunerze

atla_s 29 Kwi 2013 19:28 1905 3
  • #1 29 Kwi 2013 19:28
    atla_s
    Poziom 2  

Witam . Posiadam amplituner Pioneer VSX 922 i odtwarzacz blu-ray Pioneer BDP 150...odtwarzacz połączony z ampli na wejściu BD przez kabel HDMI v 1.4...przy odtwarzaniu płyty z materiałem zapisanym w standardzie DTS HD Master Audio, amplituner co prawda rozdziela dźwięk na 5.1 ale bez DTS i do tego na wyświetlaczu widnieje napis PCM, co by świadczyło o analogowym przekazie sygnału...czy to wina kabla czy może złej konfiguracji ampltunera?

Pozdrawiam :D

0 3
  • #2 30 Kwi 2013 05:46
    Polon_us
    Poziom 40  

Osobiście sprawdziłbym ustawienia odtwarzacza BD najprzód. Nie wiem jak to jest w Pioneer, ale np. w Samsung można narzucić postać sygnału audio - jego format.

Radziłbym to sprawdzić :)

P.S. Sprawdziłem instrukcję tego odtwarzacza. Proszę sprawdzić menu "Digital Output" - powinien był być ustawiony na "Bitstream".

0
  • #3 01 Maj 2013 18:14
    atla_s
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedź :-) ...menu mam w języku polskim, w zakładce "wyjście cyfrowe" mam 3 opcje: 1.Prędkość przesyłu, 2.PCM, 3.Reencode...próbowałem każdej konfiguracji ale nadal brak odczytu DTS :-(...no cóż, będę kopał w temacie, może się uda...jeszcze raz dzięki :-)

Dodano po 14 [minuty]:

Wszedłem tak jak radziłeś do menu odtwarzacza jeszcze raz, tym razem w ustawienia HDMI i tam zmieniłem opcję na "prędkość przesyłu"...POMOGŁO!...Twoja rada bardzo mi pomogła...jeszcze raz dzięki :-)

0
  • #4 01 Maj 2013 20:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Przyznam, że zapomniałem o tym, że HDMI ustawia się oddzielnie w odtwarzaczach BD..

Cieszę się, że poradziłeś sobie :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo