Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens sf64t352eu -Zmywarka nie wypompowuje wody.

29 Kwi 2013 19:51 4506 7
  • Poziom 12  
    Witam

Zmywarka nie wypompowuje wody nawet po wyresetowniu programu nie odpompuje wody. Generalnie potrzebuje coś na początek od czego zacząć bo generalnie nie wiem nawet od czego zacząć, od frontu pod drzwiczkami ściągnąłem blaszkę poświeciłem latarką wszystko wygląda normalnie i czysto. Nie wiem jak się do tego dobrać bo od dołu plastik, czy jakoś boczki ściągać , czy obrócić do góry nogami tylko wtedy woda się wyleje...
  • Poziom 36  
    Trzeba zacząć od sprawdzenia pompy wypompowującej wodę.
  • Poziom 12  
    Małe uzupełnienie
    Na najkródszym programie splukiwania odajze woda jest wypompowywana w calosci, natomiast w dluzszych programach po 1 nie grzeje wody a po 2 myje w nieskanczonosc.
  • Poziom 36  
    No to trzeba by sprawdzić grzałkę.
  • Poziom 12  
    Witam
    grzałka zmierzona na omomierzu pokazuje 26,8 na zakresie 200 omów przy wyłączonym zasilaniu. jak wezmę próbnik i włączę program to na tych dużych pypciach wystających pojawia się napięcie gdyż Poborowa świeci.

Grzałka taki model jak na zdjęciu wystające elektrody grzałki były mierzone.

http://north.pl/karta/grzalka-przeplywowa-do-...-sf64t352eu;36--siemens-,GPW-18-CLMK-5PS.html

Przy grzałce miedzy elektrodami jest włącznik jak powinien działać, co go uruchamia, czy powinien być bez przerwy włączony czy wyłączony ?

Przy podłączeniu grzałki do 220 grzałka słychać ze zaczyna grzać tak wiec chyba jakiś problem ze sterowaniem względnie może coś zapchane ?
    Generalnie wychodzi na to ze grzałka działa tylko zmywarka pobiera bez przerwy wodę i nie zdarzy jej nagrzać.

Gdzie moge znależć czujnik czystosci wody ?
  • Poziom 12  
    Witam
    Tak więc w mojej zmywarce uszkodzony jest moduł sterujący. Czy jest ktos kto sie zajmuje naprawą takich modułów ?
  • Poziom 36  
    Cybo napisał:
    Tak więc w mojej zmywarce uszkodzony jest moduł sterujący. Czy jest ktos kto sie zajmuje naprawą takich modułów
    Trzeba poszukać w swojej okolicy dobrego fachowca od AGD znającego się też dobrze na elektronice.
  • Poziom 12  
    Moduł został wymieniony na nowy.