Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 1ph1 - Scenik brak podswietlenia zegarow

aliass 29 Kwi 2013 22:58 2280 8
  • #1 29 Kwi 2013 22:58
    aliass
    Poziom 9  

Witam.
    Panowie mam taki problem anie wiem od czego zacząć.
    Pewnego czasu wyłączało i się radio (brak pamięci stacji). Takie coś zazwyczaj jest przy wyciąganiu akumulatora.
    Natomiast dzisiaj jadąc z pracy wieczorem zauważyłem że również ze nie ma podświetlenia zegarów, nie wyświetla się również godzina ani temperatura. Centralny zamek również nie zamykał drzwi ale podczas blokady działała sygnalizacja kierunkowskazów. Tylne światła również nie świeca. Z początku myślałem ze to jakiś bezpiecznik ale biorąc to wszystko w całość myślę ze to jakiś główny kabel zasilający. Pasażer wychodząc z samochodu i ruszając drzwiami zrobił mi dyskotekę w aucie bo oświetlenie wewnętrzne samochodu również mrugało.

Ma ktoś jakieś pomysły od czego to może być? Gdzie szukac usterki i ile kasy ze mnie może ściągnąć elektryk?

0 8
  • #3 29 Kwi 2013 23:22
    grappa01
    Poziom 11  

Czytając post faktycznie pierwsza rzecz która przychodzi na myśl to przejrzenie kabli od strony pasażera ...

0
  • #4 30 Kwi 2013 09:55
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Sam przelutuj kable. 30 minut roboty z piwem w ręku. Od starej wiązki ucinasz po 15 cm kabli i dolutowywujesz nowe. Po 15 latach pracy ma prawo się przepracować wiązka.
    Jako pseudo elektryk śmiało brałbym ze 100 zł jak nie 150.

0
  • #5 30 Kwi 2013 11:48
    aliass
    Poziom 9  

odpiąłem przelotkę.... momentami wszystko było ok.
    Siadając na siedzenie pasażera i tupiąc w podłogę światło mrugało.... dalej nie zlokalizowałem usterki. Obecnie dalej nie ma świateł z tyłu samochodu:/ a za godzinę do pracy :/

Warsztaty pewnie już tez nie maja czasu. W weekend pozamykane a ja oczywiście pracuje...wrrr

Bardzo prosiłbym o udostępnienie jakiegoś schemaciku elektrycznego...

Edit:
    Dzisiaj zauważyłem ze świateł długich również nie ma... także to nie bardzo jest przelotka. (chyba)
    Poza tym zassałem sobie z downloadu schematy elektryczne i teraz główkuje w którym odcinku może być usterka

0
  • #6 01 Maj 2013 19:51
    genek1000
    Poziom 28  

Zgnite bezpieczniki główne na podszybiu :?:

0
  • #7 01 Maj 2013 23:03
    aliass
    Poziom 9  

bezpieczniki to 1 rzecz która sprawdziłem... podpiąłem kabelek od bezpiecznika przedniego prawego światła do tylnego, tak żeby tylko można było dojechać i wrócić z pracy, także światła prowizorycznie są i wróciło podświetlenie zegarów (bez kontrolek) ale jak włączę długie światła to gaśnie. Szkoda ze tak mało czasu mam rano na główkowanie a po 22 to już za ciemno. Dlatego proszę o pomysły...

0
  • #9 02 Maj 2013 12:57
    aliass
    Poziom 9  

Postojówki działają przy włączonych drogowych (właśnie jedna wymieniłem). Bezpieczniki jeszcze raz sprawdziłem pod względem nalotu.
    Znalazłem podobny temat na http://megane.com.pl/topic/41109-brak-komp-auto-widmo/ i dalej nic :/
    Podjechałem do elektryka ale zrobili sobie dłuugi weekend.

0