Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SRS56A02 - zmywarka nie odpompowywuje wody

30 Kwi 2013 07:46 3075 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Uprzejmie proszę o info w jaki sposób mogę się dobrać do pompy aby ją przeczyścić.
    W zmywarce pozostała woda oraz pojawił się wyciek.
    Po wybraniu wody ze środka dostałem się do obudowy pompy, ale nie mam możliwości przeczyszczenia turbiny, ponieważ jest to zabudowane w plastikowym korpusie.
    Prawdopodobnie będę musiał dobrać się od spodu zmywarki.
    Dlatego bardzo proszę o pomoc, jak mam to zrobić aby nic nie uszkodzić?
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 36  
    Z tego co widać na rysunkach to trzeba zdjąć lewy bok i spodnią przednią osłonę zlokalizować pompę spustową następnie znaleźć za5trzask blokujący zwolnić go i przekręcając silnik pompy wyjąć go ale robota bardzo wredna bo nie ma nigdzie dojścia tak wygląda z rysunków.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Osłony boczne pozdejmowałem, ale nie posiadam manuala stąd moje pytanie.
  • Poziom 9  
    Witam

Kontynuując temat mam kilka uwag:
    - płaszcz wodny cały czas jest napełniony wodą
    - w górnej części płaszcza po lewej stronie widać że zgromadził się brunatro-żółty syf
    - w zmywarce po włączeniu załącza się jakiś przekaźnik, kilka razy zabuczy i wyłącza się, poza tym nic się nie dzieje.

Chciałbym oczyścić płaszca wodny i hydrostat tylko nie wiem jak go się zdejmuje oraz w jaki sposób można z niego wypuścić wodę. Po położeniu zmywarki na tylnej ścianie wylewa się cały czas woda.

Bardzo prosze o pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    w mojej zmywarce (również Bosch), gdy zawiesi mi się pompa należy, usunąć wodę, przeczyścić wlew i wykonać restart zmywarki (specjalna pozycja na pokrętle) po czym można używać (albo należy uruchomić szybki program - już nie pamiętam tego).

Wykonałeś te czynności? Czy od razu przechodzisz do rozbierania?
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie...
    Oczywiście tak zrobiłem. Wybrałem wodę, powyjmowałem filtry, wyczyściłem wszystko, łącznie z odkręceniem plastików w środku zmywarki. Próbowałem wszystkich programów no i oczywiście reset. Niestety te czynności nie dały rezultatu więc zabrałem się za rozkręcenie i obserwowanie.

Pozdrawiam!

Dodano po 5 [godziny] 47 [minuty]:

Temat zamknięty, przyczyną był kawałek szkła w pompie spustowej. Dojście do tej pompy masakra, ale się udało.