Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei HG553 - Konfiguracja VOiP

30 Kwi 2013 08:33 3828 9

• Poziom 9  
    Witam,

Jak ustawić porty VOiP w tym cudzie? Ustawienie dla Freeconet, patrzałem w opcjach ale nie ma tam Polski...

Czy ten soft D-Linka jest odpowiedni dla niego? Może lepiej openwrt?
    Czy jakiś soft udostępnia w nim port WAN?
  • Poziom 31  
    A skad ta pewnosc, ze urzadzenie jest bramka VOIP? Smiem w to watpic.

• Poziom 9  
    Sądzę, że skoro ma porty do tego przeznaczone i zakładkę VOiP to chyba ma...
  • Poziom 12  
    Czy ktoś kofigurował VOiP a na tym modemie dla Halonet? Mam oprogramowanie dlinka RU_1.10 Nov 12 2013 w nim.
  • Poziom 2  
    witam, mam ten sam problem. jak skonfigurowac neofon orange na tym modemie ?
  • Poziom 31  
    Temat starszy, nie mam ani nigdy nie miałem urzadzenia. Ale sadzac po tym
    http://wiki.openwrt.org/toh/huawei/hg553
    ten modem nie potrafi voip ani nie ma gniazd telefonicznych.
    To ze jest zakladka VOIP, nie musi swiadzczys o tym, ze tam VOIP jest. Podobnie jest np. na Fritzach bez USB, na ktore portuje sie firmware z modeli z USB, dlatego takie zakladki sa, ale jak nie ma gniazdka USB to chyba oczywiste, ze nie zadziala.
    Nie jestem specem od openwrt, ale zasada chyba taka sama.
  • Poziom 2  
    posiada gniazda usb, telefoniczne i adsl. klient voip jest wbudowany, poniewaz jak podlaczam neofon to wyszukuje polaczenie z linia telefoniczna przez modem. tylko chodzi mi bardziej o konfiguracje reczna neofonu neostrady.
  • Poziom 10  
    Router z oprogramowaniem DLINK'a w wersji RU_1.10 bez problemu obsługuje VOIP, przynajmniej u operatora happycall, w załączeniu działająca konfiguracja dla linii nr 1.

Huawei HG553 - Konfiguracja VOiP
  • Poziom 1  
    Panowie, którym działa VOiP na sofcie od ROLEO:

Z tego co widzę na waszych screenach z konfiguracją jako interfejs dla VOiP macie wskazane połączenie ADSL (Pvc0). A co w przypadku kiedy jedynym 'źródłem' internetu dla routera jest modem 3G/4G? Czy komukolwiek udało się zmusić do działania VOiP z modemem 3G/4G na tym sofcie?

Zainstalowany najnowszy software od Roleo: RU_DVA-G3672B_1.10_20131112
    Podłączony modem: Huawei E3372h-153
    Internet przy takim zestawieniu śmiga aż miło. VOiP niestety leży.

Kiedy jako Interface wybieram Pvc0, tak jak na waszych screenach, w słuchawce głucho. Kiedy wybiorę lan, słychać jedynie sygnał 'zajęte'. Konfigurację VOiP mam dobrą a i jej wariantów przetestowałem już chyba dziesiątki.

I tu kilka pytań:
    1. Czy komukolwiek udało się na tym sprzęcie i sofcie odpalić VOiP na samym modemie 3G/4G?
    2. Czy jest szansa, że jakimś sprytnym skryptem wrzuconym jako Startup Script w ustawieniach Extra da się problem rozwiązać?
    3. Czy komukolwiek udało się odpalić VOiP + modem 3G/4G na innym sofcie?

Dzięki za wszelką pomoc!