Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CellPipe 7130 - VPN zrywa połączenie pomiędzy DSL/TPSA

30 Kwi 2013 08:55 3195 3
  • Poziom 8  
    Witam.
    W firmie mam łącze DSL z orange z CellPipe7130.
    Łączę się do firmy poprzez VPN na Pulpit zdalny serwera (tudzież pulpit VNC ale też najpierw łącząc się VPN).
    Problem polega na tym że zrywa mi połączenie z pulpitem zdalnym. Tak samo zrywa jeśli użyję VNC.
    I teraz najważniejsze (i najciekawsze ?) - Pulpity się "zrywają" gdy łączę się pomiędzy - DSL-DSL(druga firma) lub DSL-NeostradaTP (dom).

Natomiast gdy łącze sie do firmy za pomocą modemu GSM ( czy poprzez modem telefonu gsm) wszystko działa jak należy. Czasem moge mieć tylko prędkość Edge a i tak sie połączy i nie zerwie pulpitu i moge pracować zdalnie godzinami.

Proszę o pomoc! - bo już mnie krew zalewa z tym problemem. Czy powienienem poprzestawiać jakieś parametry na routerach czy na serwerze?
    Bawiłem się też MTU i też zero poprawy,...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zainstaluj wireshark-a na obu komputerach, przechwyć pakiety sesje pulpit zdalny/VNC i sprawdź 'kto' wysyła sygnał rozłączenia.
  • Poziom 43  
    Zerknij czy pingi Ci wypadają - najlepiej jakimś WinMTRem, tam dobrze widać straty jakie są.

Nie zrywa Ci wtedy synchronizacji na domowym internecie i tym drugim DSLu? Jest wtedy normalnie Internet? Może zrywa Ci połączenie na krótko, nie zauważasz tego przy pracy z WWW, ale sesje już zrywa.
  • Poziom 8  
    Hej. Dzięki wam za odpowiedź. Jutro wolne więc będę testował to łącze i spróbuję WinMTRem i wireshark.

Podczas połączenia VPN
    Ping -t server - nic nie pokazuje tzn żadnych zerwań przez cały czas. Czasy od 44do 257ms
    natomiast w tym samym czasie sesja pulpitu wygasa...

Wkleiłem z domu na serwer zdalny plik 300mega i przeszedł cały.
    Zgubił przy tym 30 pingów ale skopiował poprawnie całość.

Ok. to po jutrze odpisze czy coś nowego zauwazyłem
    Póki co dzięki