Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o poradę dotyczącą kamer

DjExit 30 Apr 2013 09:29 1350 4
 • #1
  DjExit
  Level 23  
  Witam. Pracowałem jakiś czas w zabezpieczeniach technicznych więc co nieco siedzę w temacie, ale specyficzna sytuacja powoduje, że nie jestem w stanie dobrać odpowiednich kamer. Sytuacja wygląda tak:
  Potrzebne są kamery, które mają być zamontowane na wózkach widłowych. Wózki jeżdżą wewnątrz magazynów i po zewnętrznym placu, który nie jest najwyższej jakość co oznacza, że kamera będzie narażona na ciągłe wstrząsy oraz szybkie wahania temperatur (zima, na placu -30, w hali +15), także kamera musi mieć optykę przystosowaną do wstrząsów oraz grzałkę w swojej strukturze żeby zapobiec parowaniu. Zasilanie 12V z wózka widłowego. Co ważne kamera musi być Full HD (ostatecznie 720, ale nie mniej) i sieciowa z wbudowaną kartą WiFi oraz wewnętrzną pamięcią (np slot na kartę SD). Kamera musi się zachowywać tak, że nagrywa ciągle na pamięć wewnętrzną ale jednocześnie streamuje na nasz serwer jak jest w zasięgu WiFi i co BARDZO WAŻNE jak wyjdzie z zasięgu a po jakimś czasie wejdzie z powrotem w zasięg wifi musi zgrać co w tym czasie nagrała na serwer. To wszystkie wymagania, zdaję sobie sprawę, że są kosmiczne ale jednocześnie nie ma szczególnych ograniczeń finansowych (w granicach rozsądku). Proszę o pomoc w doborze kamery.
 • #2
  Reeltime
  Level 16  
  Taką funkcjonalność (zgrywanie - uzupełnianie zapisów) mają kamery Mobotix, niestety nie mają w standardzie Wi-Fi. Rozdzielczości do 3 MPix i zakres temperatur jak w wymaganiach. Co do wstrząsów i wibracji to powinny spełniać normę EN50155:2007. Nie wiem czy mają taki certyfikat. Poza tym nie są tanie - koszt ok. 1000 euro za sztukę. Za to soft do obsługi i zarządzania jest gratisowy - trzeba tylko dobrać serwer NAS na zapisy i odpowiednie AP Wi-Fi. Jeżeli ceny na starcie nie przerażają mogę koledze dobrać i dostarczyć taki zestaw lub zestawy. Ewentualne szczegóły w kontakcie prywatnym.
 • #4
  Reeltime
  Level 16  
  Załączam link do ulotki (w języku angielskim) http://www.mobotix.com.pl/ftp/mx_PB_S14_en_121011.pdf akurat ten model kamery składa się modułu centralnego oraz hermetycznych głowic z przetwornikami (mogą być 2 takie głowice każda o 3 Mpix rozdzielczości i z różnymi obiektywami) i ten akurat moduł ma certyfikat zgodności z normą DIN - EN50155 dla osprzętu do zastosowań w pojazdach. Koszt kamery z jedną głowicą typu dziennego (kolor)to 798 euro netto, moduł Wi-Fi do tej kamery to około 200-250 zł. Konieczne będzie też rozwiązanie sposobu zasilania - zabezpieczenie przed spadkami etc ... punkty dostępowe wewnątrz hali no i serwer zapisu, ale to już bułka z masłem. Mobotix poleca macierze NAS firmy Overland - jak długi czas archiwum chcecie uzyskać ?