Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder DVB-T Manta samoczynne przestawianie kanałów

30 Kwi 2013 12:30 8706 10
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witam
    Prawdopodobnie po wyjściu z programowania pyta się czy zapamiętać.

Mój dekoder robił różne głupie rzeczy gdy miał za ciepło (słabe chłodzenie, np. leżała na nim gazeta).
  • Poziom 35  
    Witam
    Pewnie masz ustawione sortowanie kanałów wg. LCN. Jak wyłączysz takie sortowanie, to powinno zostać tak, jak ustawisz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Straszne badziewie ten soft w dekoderach Wiwa,Manta i nPower.Najpierw resetował mi się jak wciskałem jakiś przycisk pilota,przez jakiś czas było dobrze po czym przestał pamiętać sortowanie kanałów,polsat zawsze na 1[jakiś sponsor NTC chyba].Nawet po wyłączeniu LCN,resecie fabrycznym,zmianie języka.Oprogramowanie na stronie producenta to samo od pół roku.Aktualizacja jego jednak unieważnia gwarancje,a co jeśli producent udostępni celowo zły soft.
  • Specjalista Sieci, Internet
    DominTR3B napisał:
    Oprogramowanie na stronie producenta to samo od pół roku.Aktualizacja jego jednak unieważnia gwarancje

Gdzieś Ty to wyczytał?,
    "Firma Manta oferuje Państwu usługi takie jak naprawy pogwarancyjne urządzeń i naprawy usterek powstałych z winy Klienta. Aby skorzystać z tej usługi (uszkodzenia mechaniczne, uszkodzenia oprogramowania, itp.) należy wysłać uszkodzone urządzenie na swój koszt do naszego Serwisu Centralnego,"
    Zapłacisz tylko wtedy, jeśli to TY się pomylisz i wgrasz złego softa, lub jakąś modyfikację która "uwali" dekoder.
    DominTR3B napisał:
    a co jeśli producent udostępni celowo zły soft.

A po co miałby to niby robić,
    to nie Smoleńsk, nie twórz teorii spiskowych.
  • Poziom 43  
    stasiek435 napisał:
    Dlaczego, gdy ustawię kanały w dekoderze DVB-T Manta to po wyłączeniu dekodera przestawiają mi się kanały.
    Opisywane wielokrotnie na forum jak nie z Mantą to innymi dekoderami DVB-T. Trzeba , jak są, zmienić, wyłączyć dwa ustawiena . Jedno ci już podano. Sprawdź czy jest to drugie.
  • Poziom 27  
    Dla potomnych co mi pomogło.Wybieramy ustawienia fabryczne w menu,tuner się po chwili restartuje.Wyłączamy tuner i odłączamy z sieci na chwile.Włączamy i wyszukujemy ręcznie tylko kanały MUXów 1,2,3 (bez mux4 ),zgodne ze swoją lokalizacją.Wyłączamy w menu 'sortuj po LCN' ,ustawiamy inne opcje według upodobań.Sortujemy listę kanałów.
    Gotowe.Od tej chwili po wyłaczeniu/włączeniu zawsze kanały są tam gdzie trzeba,dodatkowo zauważyłem szybsze działanie dekodera.
  • Poziom 43  
    Tu opisane: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2597919.html

DominTR3B napisał:
    Wybieramy ustawienia fabryczne w menu,tuner się po chwili restartuje.Wyłączamy tuner i odłączamy z sieci na chwile.Włączamy i wyszukujemy ręcznie tylko kanały MUXów 1,2,3 (bez mux4 ),zgodne ze swoją lokalizacją.
    Dlaczego w poście wyżej tego nie napisałeś tylko narzekałeś na oprogramowanie?
    Nie wiem po co te szopki?( jak napisałem jakieś cuda) Jak w opcji tunera jest usuń wszystkie kanały to robimy to bez ustawień fabrycznych. Jak robimy ustawienia fabryczne to po co jeszcze wyciągać z sieci?
    P.S. Dlaczego wyszukiwarka nie chce mi znaleźć tego tematu z linku?
  • Poziom 27  
    LeDy napisał:
    Tu opisane: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2597919.html

DominTR3B napisał:
    Wybieramy ustawienia fabryczne w menu,tuner się po chwili restartuje.Wyłączamy tuner i odłączamy z sieci na chwile.Włączamy i wyszukujemy ręcznie tylko kanały MUXów 1,2,3 (bez mux4 ),zgodne ze swoją lokalizacją.
    Dlaczego w poście wyżej tego nie napisałeś tylko narzekałeś na oprogramowanie?
    Nie wiem po co te szopki?( jak napisałem jakieś cuda) Jak w opcji tunera jest usuń wszystkie kanały to robimy to bez ustawień fabrycznych. Jak robimy ustawienia fabryczne to po co jeszcze wyciągać z sieci?
    P.S. Dlaczego wyszukiwarka nie chce mi znaleźć tego tematu z linku?

1.Dopiero teraz znalazłem odpowiedz.
    2.Dla ostygnięcia flash'a i rozładowania kondensatorów.
  • Poziom 43  
    DominTR3B napisał:

1.Dopiero teraz znalazłem odpowiedz.
    2.Dla ostygnięcia flash'a i rozładowania kondensatorów.

Ad.1.Pewno w moim temacie?
    Ad.2. A na ile on się ostudzi i po co mu to jak za chwilę będzie znowu ciepły(a)?
    Magia?